Как да го отуча да хвърля?

  • 1 029
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Малкият ми син е на 2 г. и четири месеца.
Хвърля всичко, което му попадне в ръцете.
Хвърля през терасата, хвърля на земята, хвърля и чупи...
Здрава играчка не задържа повече от ден-два.

Обяснявам му всеки път, че не трябва да го прави. Карам се. Пляскам ръце. Ефект никакъв. Смее ми се насреща с ангелска усмивка, поглежда дяволито и пак хвърля нещо.

Когато е хвърлял играчка през терасата, след това съм го водила нееднократно долу, за да види парчетата и да осъзнае, че вече не може да играе с нея. Мисля, че много добре разбира смисъла, но не спира да го прави.

Приемам всякакви идеи. Помагайте!

# 1
  • Мнения: 27 524
Период е, стискай зъби, ще отмине. Не знам дали можеш да го отучиш. Просто прибери тежките и чупливи неща и не го пускай на терасата.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Скрий му всички играчки за известно време и му кажи нещо от сорта, че са избягали, защото не искат да бъдат хвърляни.
Или се опитай да не му обръщаш внимание! Ние имахме такъв период на хвърлане на неща срещу прозореца. Спрях да обръщам внимание и отмина.Само дето все бях нащрек в обсега й да няма тежки предмети!

# 3
  • Мнения: 1 230
Скрий му всички играчки за известно време и му кажи нещо от сорта, че са избягали, защото не искат да бъдат хвърляни.
Това не го препоръчвам. Познавам подобен случай и детето беше много травмирано от изчезването на играчките ( и въобще не става въпрос за обикновената неприятна изненада)

# 4
  • Мнения: 7 362
                  Ами просто не му обръщай внимание.  Twisted Evil Или ако не издържаш подай му любима играчка и кажи и нея да я хвърли и да я счупи.Можеш да се пробваш и ти - взимаш и хвърляш нещо и с усмивка обясняваш,че като си изхвърлим всичко напр.лъжичките няма как да те нахраня.При нас помага дано ви свърши работа и на вас.  bouquet

# 5
  • Мнения: 920
Прочети Джани Родари - Приказки по телефона. Дморецът, който бил построен за чупене.

# 6
  • Мнения: 1 030
Опитай, се да му говориш като голям човек,че неговите играчки в случая са неговите най добри приятели и са му сърдити.Но преди това ги скрии за известно време,малко филосовски подходи към пробилема. Hug Успех ти желая Гери!

# 7
  • Мнения: 6 164
Период е, стискай зъби, ще отмине. Не знам дали можеш да го отучиш. Просто прибери тежките и чупливи неща и не го пускай на терасата.

И аз това бих казала. Ще отмине, а междувременно внимавай да не уцели някой минувач или да падне играчка в бебешка количка. Confused

# 8
  • Мнения: 702
А дали това не е начин да ти привлече вниманието? Когато хвърли нещо ти започваш да му говориш, да обясняваш, променя ти се изражението и той усеща, че вниманието е насочено към него и най вероятно го възприема като игра.
Дъщеря ми например винаги когато имам да свърша нещо и не и обръщам достатъчно внимание ми казва, че има пиш т.е. че и се пишка, защото знае, че само тогава ще зарежа всичко и ще и обърна внимание.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
И на мен ми е много интересно как да го отуча да си хвърля шишето с вода, когато се "напие" Mr. Green, или как да не си засилва играчките в земята, когато му омръзнат. Вярно, че сме малки още и нищо не вдяваме, ама и по - малки дечица съм виждала като не им трябва нещо, как го ПОДАВАТ... Явно си е до дете.  Tired

# 10
  • Мнения: 1 014
И моя син е на същата възраст и това хвърляне ми е до болка познато. Преди известно време хвърли няколко играчки докато разбра с какво се е заиграл кротко и тихо. Скарах му се, накарах го да слезем до долу, за да ги приберем. Разбира се, имаше и счупени играчки, но той като че ли не се впечатли особено - само си го повтаряше като констатация, че вече няма да си играе с тях. Но, след ден-два отново се сети за това си забавление и този път изхвърли всички щипки, след което с голяма усмивка дойде и ме покани да отидем долу и да съберем щипките. Оказа се, че за него това е интересното - намери причинно-следствена връзка.  Sunglasses
Със сигурност е период, през който трябва да минат в развитието си - все пак природните закони чакат да бъдат открити. Сега откри гравитацията, но и установи, че някои играчки се чупят, а други - плюшките - остават здрави. Но, ако не мине бързо през  този период, скоро ще открие и един закон на социума - когато големите казват - не, малките изпълняват, иначе терасата се оказва заключена и край с експериментите и откритията!  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 271
Моят син е доста по-малък, но имаме същия проблем. Под тераса вече сме си направили колекция.  Mr. Green Когато се напие с вода, също си изхвърля шишето, ако остане ядене и не му се яде вече, избутва всичко на земята. Да не говорим, че здрави играчки повече от 2 часа у нас не са се задържали. Но докато не видях темата не съм се замисляла, че е проблем. Мисля, че ще отмине. За сега му обяснявам, че така не бива. Ако продължи повече ще му мисля.

# 12
  • Мнения: 335
И ние сме същите  ooooh! Хвърля всичко,направо не знам кога ще мине този период.Това което правя аз е да я накарам да вдигне хвърлената играчка или шишето,да ми ги подаде и да каже заповядай,тогава получава браво и голяма целувка.Но май и ние като при azira го обърнахме на игра  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 170
Ние не сме на вашите години, но го правим тоя номер. За това ще се "запиша" да следя Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт