изплащане ва болнични

  • 2 561
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте!Току що се връщам от банкомата и съм бясна - болничните ми за последните три месеца не са преведени.От месец май съм в болнични и досега не съм получила стотинка.Моля , ви споделете как върви изплащането на Вашите болнични и за кой месец за последно получихте пари.Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 1 217
Една от многото теми за тези пусти болнични и майчинство.
Болничният ми от 3.01. ми го изплатиха на 15.05. #Crazy
Този месец ми изплатиха първото майчинство. #Crazy #Crazy #Crazy
Просто нямам думи. #Cussing out
Даже вече не се и ядосвам.
От много нерви парите няма да се телепортират в сметката ми. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 229
А, как мога да разбера дари има някакво грешка или просто бавят парите от Нои?Къде е причиното , се чудя?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 464
Аз съм в болнични от 7 май и още нищо не съм получила.

# 4
  • Мнения: 229
Аз също съм от 7 май в болнични и няма нищо.В понеделника ще ходя да видя къде е причината

# 5
  • Мнения: 9 050
Обаждаш се в НОИ и питаш. Правят справки по ЕГН. Причините може да са безброй. Няма как да разбереш, ако не се обадиш и не питаш.
А по принцип да си знаеш, че преводи се правят само в четвъртък. Така че, ако не си получиш парите в петък, няма да ги получиш и в събота и в неделя.

# 6
  • Мнения: 207
Здравей, не знам защо така се получава,аз редовно си получавам майчинството, даже и болничните преди да родя!Работодателката ми редовно ми внасяше осигуровките и ми подаваше болничните! Като ги внесе най- късно след около 10 дена са ми ги превели на картата! Според мен за това че не ги получаваш е от твоите работодатели! Ти сигурна ли си че са ти ги подали в НОИ? И аз мисля направо да отидеш в данъчното и да поискаш да ти дадат номер и от интернет да проверяваш какво става! Hug

# 7
  • Мнения: 229
От данъчното ли? Каква е процедурата

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457

И тук ще кажа сигурна ли си,че работодателят ти си плаща навреме осигуровките?

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 16:54 от siska79

# 9
  • Мнения: 229
Вече в нищо не съм сигурна.Предполагам ,че мощна фирма като тази в която работя известна с хуманната си дейност и произвадство на лекарства , която е лидер в сферата на здравеопазването , няма да си позволи това , но знам ли.В справката на Нои нямам прекъснати здравни осигуровки

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
От 18.06 съм в 45 дневен болничен за раждане. В началото на този месец ми бяха изплатени само 15 дена от този болничен.

# 11
  • Мнения: 9 050
Здравните осигуровки нямат нищо общо с обезщетенията.

# 12
  • Мнения: 9 050
От 18.06 съм в 45 дневен болничен за раждане. В началото на този месец ми бяха изплатени само 15 дена от този болничен.

Болничните се изплащат месец за месец. Изплатили са ти дължимото за юни. Парите за юли ще си получиш, след като работодателят ти изплати заплатите за юли и подаде данни в Парсоналния регистър.

# 13
  • Мнения: 498

И тук ще кажа сигурна ли си,че работодателят ти си плаща навреме осигуровките?

Също така сигурна ли си че са ти вкарвани в НОИ болничните навреме?Защото моите любими шефове ми ги пуснаха 3 месеца по-късно.От НОИ ги получих две седмици след това.На саита на НОИ има телефони,но трябва да си много упорита да се свържеш.Казваш си ЕГН-то и те те проверяват на момента и ти казват причината.Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 337
Звъниш в НОИ на 9261 971, 9261 990 и ти правят справка по ЕГН.
аз постоянно имам някакви проблеми. работодателят ми е изключително коректен (НОИ беше обявил фирмата ни за най-коректен работодател!!!). има проблеми със софтуеъра и очевидно постоянно стават грешки с подадените дискети. проблем има и когато работодателят подаде документите през интернет.
проблем е ако не си родила на термина, посочен в първия болничен, защото трябва да се прави преизчисление на следващия и очевидно ги мързи. аз съм по майчинство от 2 април и ми платиха на 19 юни. сега имам отново проблеми с парите за юни и юли Close.

предполагам, че като почна работа ще доживея да си получа парите от майчинството Sick.

Общи условия

Активация на акаунт