домашно приготвени козметични кремове и мехлеми

  • 2 385
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
  bouquet здравейте разгледах форума, но нямах възможност да видя всички теми и подробно да ги прочета затова пускам тази, нека всеки сподели какво знае и дали има книги по въпроса за доашно приготвени козметични кремове; наистина занимавка си е, но поне знаеш че всичко, което си сложила е естествено. аз лично имах една прекрасна книжка по-въпроса, но при последния ремонт изчезна Cry; затова реших да си съставя нова, в замяна на вашите рецепри за домашни кремове и мехлеми за разкрасяване, мога и аз да споделя за маски, които открих и ползването на масла от различен вид; много ще се зарадвам ако се отзовете на предложението Simple Smile

# 1
  • Мнения: 493
Записвам се и аз в темата!Ще следя с интерес Hug
Аз имам една рецепта за маска
2с.л мед
1жълтък
1с.л.сок от лимон
всичко това се разбърква,нанася се на лицето и се стои15-20 мин.след,което се отмива с хладка вода Peace Peace

# 2
  • Мнения: 6
благодаря искара аз току що си направих маска с хума за лицето се смесват една супена лъжица хума с кисело мляко, а за косата 3 супени лъжици хума + отцет+ мед се смесват до получаване на каша, може да се добави бадемово масло 2-3 капки и един жълтък

аз принципн говоя не само за маски за лице ами почистващи лусиони + домашно приготвени кремове, но маските са супер като добавка Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
Интересна тема. Запис.

# 4
  • Мнения: X
Има голяма тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3270.0

# 5
  • Мнения: 2 811
ето един "крем" за бюст, който открих в интернет сайтове за аромотерапия - бадемово масло 50 мл + 10 к иланг иланг и 10 к здравец етерични масла.  не мога да кажа за ефикаността още, защото днес си го направих, но мирише страхотно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 281
Мацка, как действа този крем, стягащо ли? Или по-скоро подхранващо, впредвид маслата! Hug

# 7
  • Мнения: 2 811
ами пише,че действа стягащо на кожата, подибряващо формата и съвсем леко уголемяващо, заради фитоестрогените в здравеца.   дано обаче няма риск от рак на гърдата, че това ми е фобията. Друго масло, което е много полезно за кожата на бюста е това от пшеничен зародиш, но него съм го ползвала отделно . Аз правя и упражнения за бюст. Също е полезно да се обливаш с контрастни душове.

Забравих да спомена, че има и варианти на рецептата и с 10 капки лавандула освен споменатите две етерични масалца. Но аз редпочетох по постната рецепта .

# 8
  • Мнения: 281
С пшеничен зародиш се мажех докато бременеех, добре подхранва!

Общи условия

Активация на акаунт