Болки в 7ми месец

  • 908
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте пак, мами!
От началото на 7ми месец някъде започнах да усещам доста остри болки в корема от двете страни или само от едната докато вървя. Повървя 50м и започва да ме боли много и се налага да спра и така докато стигна за където съм тръгнала. До преди месец даже не ми личеше толкова, че съм бременна, но корема ми започна да расте изведнъж. Възможно ли е да ме болят мускулите от бързото разтягане? И ако е така какво да направя? Имам чувството, че корема ми ще се пръсне ако още малко се надуе, а остава още доста...Казах за това на консултацията миналия месец, но лекарката не ми каза нищо.
Освен това имам болки в яйчниците (поне така мисля) и то от 4 дни най вече сутрините. Това нормално ли е?
Общо взето не се чувствам много добре от известно време...
Сега на 7ми съм  пак на консултация и пак ще я питам, но на тях им писна вече от мен, тъй като имах доста проблеми покрай тази бременност.

# 1
  • Мнения: 526
Консултирай се задължително,нали за това ходим на прегледи-да ни наблюдават.Не знам дали са нормални такива болки,както ги описваш,поне на мен не ми се е случвало.Дано се включат мами с повече опит да дадат мнение.
Но това задължително го сподели в консултацията,даже бих те посъветвала по-скоро да потърсиш лекар,ако болките не са слаби Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 092
Аз имах подобни болки и ми казаха че са контракции,изписаха ми Магнерот и се оправих Peace.Но задължително се консултирай с лекар - НЕ ЧАКАЙ Naughty

# 3
  • Мнения: 2 100
Да, ще се питам пак и този път ще съм нахална...още повече, че малко сте писали, значи не са нормални подобни болки...Дори на работа съм спряла да ходя, за да почивам.

# 4
  • Мнения: 1 183
Почивай си много да,и най-вероятно ще трябва да пиеш магнезий.

# 5
  • Мнения: 434
Аз нямам болки.. един два пъти съм усещала някаква подобна лека остра болка.. но отмина и не обърнах внимание. Получавам само стягания на корема един два пъти дневно.. и най-вече като походя повече. Лекарката каза, че това са подготвителни контракции и да не се притеснявам стига да не ме боли.. затова най-добре имаш ли болки попитай.. ако не ти обръщат внимание смени лекаря. За подобни болки, ако са по-чести влизат в патологични отделения.. Само запази спокойствие и почивай повечко..

# 6
  • Мнения: 2 100
...За подобни болки, ако са по-чести влизат в патологични отделения.. Само запази спокойствие и почивай повечко..

Е, така вече няма как да съм спокойна  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 100
Не разбирам защо може да са подготвителни контракции...боли ме като вървя...Контракциите не се ли появяват независимо от това какво правиш или не правиш?

# 8
  • Мнения: 526
Не разбирам защо може да са подготвителни контракции...боли ме като вървя...Контракциите не се ли появяват независимо от това какво правиш или не правиш?
По принцип да.
...За подобни болки, ако са по-чести влизат в патологични отделения.. Само запази спокойствие и почивай повечко..

Е, така вече няма как да съм спокойна  Laughing
Напротив,не се шашкай излишно.Но все пак лекаря ще си каже думата на какво могат да се дължат такива болки.Докато отидеш на преглед,избягвай да се натоварваш,почивай си-ти и сама го знаеш Peace

# 9
  • Мнения: 941
ако ти се втвърдява корема,тогава са контракции,аз мисля,че не са Naughty Аз имах болки където се сетиш Laughing  те са от наместването на бебето,обръщането му,то може да те притиска.Майка ми е ходела с бастун Shocked защото аз така съм й притискала някакъв нерв,че едвам се е движела,спокойно Peace  Това разбира се не значи,че не трябва да чуеш и мнението на гинеколога си Hug

# 10
  • Мнения: 218
И аз съм съгласна с другите - отиди на лекар да се успокоиш, то по Интернета трудно се диагностицира Simple Smile

Аз имах много сериозни болки последните два месеца - и ниско долу, и от страни (разтягане на мускули и съхожилия?), имах и доста неприятни подготвителни контракции, точно както го описваш - спирах на 30-40 метра да си почивам, и почти не можех да вървя някои дни. При мен беше "нормално" и така си изкарах до края, без да пия нищо. Сега при тази бременност пак започнаха, но много по слаби болки и съм си взела час за физиотерапевт, дано ми дадът някакъв съвет. Знам че някои жени тук носят поддържащ колан и това малко помага.

# 11
  • Мнения: 2 100
Здравейте, мами:)
Тъй като и аз като някои от вас не обичам да чета недовършени теми, да кажа какво стана на прегледа.
Лекарката каза, че това, което съм описвала е странно (не трябвало да го описвам така  newsm78), но заключи накрая, че са контракции и ми изписа магнезий, но само 2 седмици каза да го пия. Иначе си имам аз един проблем от край време, но се появяваше адски често (прескача ми сърцето и ми е по трудно да дишам понякога), но тя това никога не го е отчитала, защото не било "диагностоцирано". И с бременността ми се зачести това ми състояние - всеки ден докато ходех на работа, след това по на рядко. И всеки път като ми мери кръвното на консултациите, всеки път ме пита дали имам някакви проблеми с кръвното, дали излизам от работа и дали е напрегната, след което казва: "Аха, добре!" и с това се свършва. Единия път границите ми доста се бяха доближили, ама пак нищо. И вчера пак започна да ме пита същото, а аз се сопнах накрая и и казах, че не съм се ядосвала, не излизам от работа, че сърцето ми прескача, но не е "диагностицирано" и го натъртих и че всеки път ме пита едно и също. Да казва ако има нещо, а ако няма да не коментира, че ме плаши!!! В крайна сметка каза, че кръвното ми не било както трябва и ми изписа хапчета Rolling Eyes
Та общо взето това беше май единствентат консултация, на която се вслуша в думите и оплакванията ми!

# 12
  • Мнения: 888
Защо не се консултираш и с още някой лекар!
Та общо взето това беше май единствентат консултация, на която се вслуша в думите и оплакванията ми!
Това последно изречение не говори никак добре за твоята лекарка! Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 1 919
абе ДЖИДЖА идвай при нас в ОТЧЕТНИ..там сме над 100 мами в 7 месец-ела да си лафим и д ас еоплакваме взаймно!

# 14
  • Мнения: 2 100
абе ДЖИДЖА идвай при нас в ОТЧЕТНИ..там сме над 100 мами в 7 месец-ела да си лафим и д ас еоплакваме взаймно!

 Laughing А как се стига до "оплаквалника"?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт