Мами с двустайни апартаменти да се преброим и споделим!

  • 21 832
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте мами !Ние  живеем в двустаен апартамент(ново строителство) с чиста жилищна площ от 62 кв.Всекидневна-30 кв. , спалнята 15.5 кв.След 3-4 год. живот и здраве мислим да преградим всекидневната и да направим 2 стаи- спалня-10 кв. и всекидневна-20 кв. имаме 1 тераса -4 кв. и 1 баня+ тоалетна -4 кв., другото коридор=Малко е тясно е яно за толкова стигнаха паричките  за жалост smile3518 .Давайте , вие сте.Тясно ли ви е ? Как ще процедирате за в бадеще!

# 1
  • Мнения: 5 539
И при нас положението е същото +-2-3 квадрата.
Отсега нататък ще ни е доста тясно, но не мисля да преграждаме хола, защото ще се получат 2 кибритени кутийки, а аз обичам простора и сикам холът да си е хол.
Засега всички ще спим в спалнята, докато си решим жилищния проблем Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 970
И ние сме в същото положение Rolling Eyes.НО- за толкова стигнаха пари4ките. здраве да е  HugМОже пък да спе4еля от тотото и да се разширим Wink
в момента ремонтираме и обзавеждаме въпросното жилище, но колкото и да умувам, няма как да "изникне" още една стая.Не оби4ам претрупавнето , така 4е- ще спим  в спалнята с малката още година-две, и после тя е се превърне в детска , а ние ще се изнесем на идвана в хола Rolling Eyes.Давайте идеи какъв диван да си купя за целта( ежедневно спане) и за мебели в спалнята, так 4е, да не се налага генерална промяна след  някоя година, когато ще се трансформира на детска newsm78.Все пак не са евтини мебелите, а не ми се дават мнгоо пари, които скоро ще са непотребни

# 3
  • Мнения: 1 492
И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.

# 4
  • Мнения: 1 492
Давайте идеи какъв диван да си купя за целта( ежедневно спане)

Какъвто и да си купите, ще го намразиш много бързо Simple Smile
Прекарах три години на диван в спалнята. Е, колкото и да е удобен, не е като истинска спалня. Пък и е прекалено голям, така, че не става да го остаявя в стаята на детето. Така, че купи си възможно най-евтината спалня, която да прежалиш по-късно, отколкото диван. Ще си много по-доволна.

# 5
  • Мнения: 4 970
Мерси за съвета. Ясна ми е тази перспектива Rolling Eyes и знам 4е не е най-уда4ния вариант, но  така ил ина4е след някоя година ще трябва постоянно да спим на диван в хола. Та- търся именно за там. ПО възможност ъглов newsm78

# 6
  • Мнения: 544
И ние сме в двустаен, но за сега сме двама.Нашият вариант след време  е хола да го направим с плъзгаща врата за да стане спалня и детска, а спалнята да е хол.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Ние живеем в двустаен, строен преди 70 години. Холът е преходен към стаята. Разделен е визуално на две и в дъното е нашата спалня, децата имат собствена стая. Банята беше дълга и широка метър и половина, разширихме я с един метър за сметка на стаята, която беше мн. голяма. Хубавото е, че кухнята е отделно помещение с балкон. Не обичам остъклени балкони и сме го оставили отворен и с цветенца. Обичам си къщата, въпреки, че е малка, аз съм родена в този дом и ми е мил, но след 4-5 години най- много ще трябва де се преселим на по-широко...

# 8
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.
Абсолютно по същия начин постъпихме след дълги размишления и планове и сега сме мнооооого доволни . Апартамента е със същата си квадратура но някак ни стана по-широко по-удобно и по-практично.  Hug

# 9
  • Мнения: 811
Ние не живеем в двустаен апартамент, дори в апартамент не живеем, но съм запалена по интериорния дизайн  Simple Smile
Ето от мен идеи за двустайни апартаменти:

1) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5294

2) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5328

3) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5333 - тук вместо кабинет може да направите детска стая

4) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5669

В интернет има много, ама много идеи и планировки на жилища, просто трябва да се разровите  Simple Smile
Нямам много време в момента, за да потърся, а се сещам за още една планировка, която ми направи голямо впечатление.
Значи кухнята си остава кухня и трапезария, спалнята става детска, а холът се разделя с една много ниска декоративна стена, която е близо и успоредна на прозореца. Зад стеничката е скрита спалнята, която гледа към прозореца, а от двете страни на стеничка се минава спокойно.  Холът с импровизираната спалня стилово и цветово са едно цяло. Остава достатъчно място за диванче или ъглов диван, олекотена секция с телевизор в хола.

# 10
  • Мнения: 4 970
Всичко е 4удесно , но за стандартните двустайни апартаменти.В новото строителство 4есто няма отделена кухня, която да се превърне в каквото и да било Rolling Eyes.Тогава вси4ки тези интериорни решения остават....ме4та

# 11
  • София
  • Мнения: 430
Не живеем в двустаен апартамент, но за хола търсехме подходящ диван с механизъм за гости евентуално. Тъй като ще ви се налага да спите всеки ден на него ви предлагам да вземете от тези видове, които даже не се разпъват, а се ползва една по-дълга табуретка, която се подрежда и става цялото спалня. Т.е. ъглов диван + тази табуретка. Но проучете въпроса с удобството как е..важно е. А и все пак ви пожелавам да е за кратко и да смените скоро двустайното жилище с по-голямо   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 965
Ние пък имаме приятелско семейство, които са направили по много интелигентен начин гарсониера на двустаен - мисля, че  добра идея и за двустаен с по-голям хол.
Техният апартамент има кухня и доста голяма продълговата стая. Тази стая са разделили по средата със секция до тавана. Към прозореца и балкона са устроили доста прилична детска стая /с легло, скрин, малка секцийка и малък кът за игра. Вътрешната част е образувана от лицето на въпросната преградна секция, разтегаем диван, масичка и фотьойли. Много е удобно и дори не се усеща, че става въпрос за 1 стая.  Е, доколкото знам става дума за гарсониера над 50 кв.
Всъщност, идеята е добра и за двустаен с подобен по-голям хол - там може кухнята да си остане кухня, спалнята да се ползва за и за детска, а холът да се прегради така и да стане хол+спалня.
Удачен вариант е и ако има тераса пред кухнята - тогава терасата става кухня, кухнята всекидневна/хол, а холът и спалнята могат да се ползват като 2 самостоятелни спални.
Ние сме в доста по-голямо жилище, но също се интересувам от подобни преустройства, защото планираме след няколко години да имаме 3-то дете и тогава ще имаме нужда от някакво преустройство, за да се получи още 1 детска стая.
Та, ще следя темата с интерес.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
azaf, това е добър вариант според мен, ако прозорците са по дължината на хола. В противен случай стаята става доста тъмна. Свекърите така са преградили хола, за да се отдели малък кабинет, даже секцията не е до тавана и пак ми се струва тъмно.
Вкъщи пък (засега сме в едностаен) балконът пред хола е преустроен на кухня, холът не е преграден, хем е южен и пак ми е мрачен. Вече се замислям дали не е в мен повредата.  Simple Smile
Иначе и ние си търсим апартамент, за двустаен ще ни стигнат силите и ще трябва и ние да мислим някакво преграждане за спалня... Аз си го представям с нещо като полупрозрачен параван.  Thinking

# 14
  • Мнения: 811
Всичко е 4удесно , но за стандартните двустайни апартаменти.В новото строителство 4есто няма отделена кухня, която да се превърне в каквото и да било Rolling Eyes.Тогава вси4ки тези интериорни решения остават....ме4та

Аз пък мисля, че винаги ще се намери добро решение, независимо от пространството. Щом в една гарсониера успяват да намерят кът за всеки член от 3-членно семейство не виждам нищо сложно в това в 2-стаен апартамент да си организирате правилно пространството  Simple Smile
Би ли начертала или показала разположението на вашия апартамент, може пък да ми хрумне нещо конкретно  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт