След отбиването се отслабва бързо - Вярно ли е???

  • 4 509
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 052
Здравейте. Не мога да намеря тема по този въпрос, а и не съм сигурна дали мястото и е тук или при кърменето.
Чувала съм, че след спиране на кърмене организмът се прочиства и се отслабва бързо и от само себе си.  newsm78 Моля споделете своя опит. Предварителни благодарности... smile3525

# 1
  • Мнения: 17 401
При мен така се получи след първото раждане. Сега си отслабвам докато кърмя. не знам...

# 2
  • Мнения: 739
мисля, че е индивидуално. ако след отбиването пак ядеш толкова, колкото докато кърмиш и не спортуваш /ключови елементи според мен/ - трудно. познавам жени, които не са отслабнали повече след отбиването. зависи само от теб. по-скоро тогава имаш възможност да пазиш диети и да ограничаваш някои храни .. . успех  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 092
чела съм , че докато жената кърми се отслабва по лесно,защото само за производството на кърма се изразходват около 500-600калории дневно Peace.Но аз така или иначе неможах да кърмя и двете си деца /нямах кърма/ smile3518,така че нямам лични наблюдения

# 4
  • Мнения: 2 388
аз с първото не отсбалнах докато кърмех, но и не напълнях- Сега с второто отслабвам без диети и упражнения, че още не ми дават да се движа много-

# 5
  • София
  • Мнения: 3 359
Да. Не, че съм и кърмила особено продължително, но в момента, в който спрях, възстанових формата си окончателно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз бях чувала точно обратното. Факт е, че не е въпрос само на хормони. Зависи какво ядеш и какво друго правиш. Аз докато кърмих се ограничавах от доста храни, които биха могли да предизвикат колики на бебето - боб, кисело, газирано, кола и шоколад (да не му се наруши съня) и т.н. Като спрях да кърмя почнах да ям всичко и мъжът ми казваше, че ще надебелея изведнъж.  Embarassed Освен това вече не се налагаше да се цедя до никое време през нощта или пък да ставам рано сутрин да кърмя - мъжът ми ставаше Flutter. В крайна сметка си останах същите кила, но мисля че ако бях запазила същия режим на ядене и живот (ставане-лягане) щях да отслабна. Всичко е много индивидуално!

# 7
  • Мнения: 865
Това е моят опит-качени 25кг. през 2рата бременост ,кърмя още и нямам и килограм да свалям!

Чувала съм, че след спиране на кърмене организмът се прочиства ...
Това не бях го чувала,че организмът се прочиства? newsm78

# 8
  • Мнения: 238
Ако продължиш да ядеш както когато кърмиш - лошо!  Naughty
Това са поне 500-600 калории в +, които не се използват за производство на кърма.
Ако успееш да си ограничиш храната и увеличиш движението - се отслабва.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 241
При мен поне е точно така - първия път започнах да слабея чак като спрях да кърмя, явно и втория ще съм така - за 8 месеца и повече откакто съм родила ГРАМ не съм смъкнала, въпреки че се опитвам (а става дума за близо 30 кг., огромно натоварване, не е шега работа, не някакви си мижави 7-8 кг.)

Просто при някои жени кърменето е съпътствано от хормонален дисбаланс, който може да бъде разпознат и по други признаци (например, боята за коса ми държи от 1 до 2 седмици, не повече, цикълът ми е абсолютно хаотичен, а на всичкото отгоре по-силен и по-дълъг от всякога и т.н. Twisted Evil) Като се спре кърменето нещата си застават по местата и съответно започва освобождаването от излишествата.

# 10
  • Мнения: 4 053
при мен стана точно така и двата пъти  Peace

# 11
  • Мнения: 8 450
Вярно е, ако не ядеш....

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не бих казала. Най вече се отслабва по време на прохождането. Едно бягане падааа...  running Пък и време да хапваш не ти остава. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз все още не съм отслабнала.Отбих преди 10месеца някъде... Tired

Индивидуално си е.

# 14
  • Мнения: 263
На такъв въпрос не може да има отговор "да" или "не". Всичко е индивидуално и освен това е съвкупност от много фактори. Ще стане това, което ти решиш и направиш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт