Сладките "Топките на Бах"

  • 1 491
  • 14
  •   1
Отговори
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
На времето майка ми ме научи да ги правя, но беше много отдавна! Сега нито тя, нито аз помним тази рецепта!  Rolling Eyes  newsm78
Помня, че се слагаха бисквити и захар, и други неща, после се правиха топчета и се овалваха в настъргани орехи!   chef
МОЛЯ за помощ, ако някой я знае тази рецепта, може да е и под друго име!
Предварително БЛАГОДАРЯ    bouquet

# 1
  • Мнения: X
Това ще да е нещо като сладките "Черешки".Май ги имаше в готварската книга на bg-mamma.

# 2
  • Мнения: 1 951
Не знам рецепта, но ще следя темата с интерес, много ми хареса заглавието на сладките и ще ги пробвам  Laughing

# 3
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Ох, много са вкусни! Защо помня вкуса, а не помня рецептата!  ooooh!  Joy  ooooh!
Това ще да е нещо като сладките "Черешки".Май ги имаше в готварската книга на bg-mamma.
За голямо мое съжаление не са те!  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 20:46 от drize

# 4
  • Мнения: 72
Имам някакъв смътен спомен за сладки, които се правеха като се смесваше меко масло със смлени бисквити, какао,  пудра захар и ванилия. Правеха се топчета, които се овалваха в ситно начукани орехи и се слагаха в хладилника да се стегнат. Нещо такова ли имаш предвид?

# 5
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Да да, точно нещо такова е Steffanie , ако се сетиш за повече подробности пиши!    bouquet

# 6
  • Мнения: 72
Ето, намерих рецептата:
1 опаковка бисквити
250 г масло
3 кафени чашки пудра захар
2 суп. лъж. какао
2 пак. ванилия
1 чаена чаша смлени орехови ядки
1 каф. ч. ром

Маслото се разбива до пухкавост с пудрата захар. Прибавят се смлените бисквити, какаото, ванилията и всичко се разбърква добре. От сместа се оформят топчета с големина на орех, потапят се последователно в рома и ореховите ядки и се подреждат в подходящ съд. Слагат се в хладилника да се стегнат.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 914
Не знам рецепта, но ще следя темата с интерес, много ми хареса заглавието на сладките и ще ги пробвам  Laughing
Peace и на мен Joy Joy Joy

# 8
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
От същата смес правех и руло:разточва се на 0,5см дебелина,разбиваш маслен крем и намазваш.Навиваш внимателно с помощта на найлонче,слагаш в хладилника да стегне.После се реже малко по диагонал,става много ефектно.  chef

# 9
  • Мнения: 1 794
Ето и моят вариант на подобна смес. Нещо като на lina kaz, но с името

Сладък салам

2 пакета бисквити (250 гр)
2 яйца
1 ч.ч. орехи
4 с.л. какао
1 ч.ч. пудра захар (става и с кристална)
и пакетче (125 гр ) масло
1 ванилия
2-3 с.л. пудра захар за овалване
2 с.л. ром

Бисквитите се нарязват на тънки ивици и се поръсват с рома. Захарта се разбива с маслото, докато се получи кремообразна маса, към която се прибавят жълтъците (един по един), какаото, орехите, ванилията и бисквитите.
Сместа се разбърква добре и се оформя руло с диаметър 4-5 см, което се овалва в пудра захар и се увива стегнато в пергаментова хартия (целофан, намазан с вода), оставя се в хладилника да се стегне и се нарязва на филийкии или по диагонал (като шпеков салам).
Отдавна не съм го правила, но сега, четейки тази рецепта, се сетих.

*Като се разреже, парченцата бисквити наподобяват сланинките на колбас, откъдето идва и името на сладкиша.

# 10
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
а аз правя това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98218.0

 ето снимка (снимката е с лошо качество за съжаление)

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 13:07 от Аз съм си

# 11
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Steffanie точно това е, но без какао и ром!
Благодаря на всички отзовали се и на новите предложения! Добре е, че го има този форум!
newsm51 smile3525 newsm51

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Трябва да се опита   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 951
Да, оказва се че и аз си похапвам "топките на Бах", но под формата на сладък салам  Laughing

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Невероятно име за сладки!Направо не можах да повярвам като го прочетох. newsm78 Пусто подсъзнание.... Embarassed Иначе рецептата е много хубава.Мама  я правеше и се казваха "домашни бонбони". Peace

Общи условия

Активация на акаунт