Здравейте момичета имам нужда от съвет.

  • 461
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте момичета имам нужда от съвет относно кърменето.Моето бебче е вече на 34 дни и за сега кърмя изцяло бих искала това да продължи по дълго време.От вчера чувствам гърдите си изпразнени и се притеснявам че кърмата ми намалява.Иначе бебка си суче явно достатъчно но след нея успявам да изцедя само 40-50мл.А искам да си събирам за разходка по 100мл.2 пъти дневно.
В родилният дом ми казаха да  давам само едната гърда а другата да изцеждам и аз до скоро така правех само че ми писна да се цедя постоянно и започнах да доизцеждам само гърдата от която е сукало бебето.До преди два дни след хранене успявах да изцедя и от двете 100мл.А  днес едва успях на три хранения да ги изцедя.
Въпросът ми е до кога да се доизцеждам и как да го правя
1.След всяко хранене и двете гърди.
2.След всяко хранене гърдата от която е сукало бебчето./за сега ни стига сукането от едната гърда много рядко се е случвало да я местя на другата/
Много ще съм благодарна за съветите.

# 1
  • Мнения: 264
Кърмата ти е започнала да се регулира на принципа на търсене и предлагане, т.е. бебето прави заявка за количеството на следващото си хранене. Поради това регулиране чувстваш гърдите си изпразнени, като това съвсем не означава, че кърмата ти е намаляла, имаш си съвсем достатъчно. Вече можеш да спреш да се изцеждаш ако искаш. А защо искаш да събираш кърма за разходките? Аз хич не се притеснявам да кърмя навън, купих си един чудесен сутиен на Chicco, който е много удобен за такива случай и изобщо не ми дреме къде ще кърмя, а и хората не се впечетляват особено, явно не се забелязва. Така че можеш да си кърмиш навсякъде дискретно, без да се занимаваш с шишета и да се цедиш.  Peace

# 2
  • Мнения: 236
Здравей Дени!
Твоя въпрос е обсъждан мисля някъде, но пак ще кажа: това че гърдите са празни, не означава че няма мляко. Ако кърмиш и от двете гърди, може да изцеждаш и от двете. Друг вариант е през нощта да ставаш да цедиш, ако бебчо не суче много често. Аз така правех, и на няколко пъти това ме спасяваше.
Друг вариант, който мързеливките като мене може би предпочитат: кърмене навънка  Hug

# 3
  • Мнения: 1 924
От това ,което описваш , е очевидно,че кърмата ти вече се е регулирала според нуждите на детето , затова гърдите не са така пълни ,като в началото.Ако се опитваш всеки път да изцеждаш големи количества,само ще си докараш хиперлактация-доста неприятен проблем.
Ако кърменето е правилно организирано-тоест при поискване,а не под режим -не е необходимо да цедиш въобще.Моят съвет е да кърмиш навън-какво толкова?Хората не се заглеждат, отстрани изглежда,сякаш си гушнала бебето.И преди всичко,няма нищо срамно в това, който го намира за нередно или грозно, очевидно има проблем.

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Кърми си навън, това е най-естественото нещо на света Peace

# 5
  • Мнения: 90
Благодаря за съветите момичета.

Общи условия

Активация на акаунт