Проблеми с хазяина

  • 2 765
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Здравейте мили мами,
спешно се нуждая от съвет- в сградата, в която живея няма помещение за колички и колела. Досега оставях количката на 1я етаж (живеем на 4я). Изведнъж 2ма съседи са се сетили, че им пречи да се качват по стълбите  #Shocked и са се оплакали съответно на хазяина. Аз съвсем мило обясних, че съм със секцио и количката тежи ужасно. просто не мога да я слагам, нито в мазаето, нито да я влача 3 етажа  Sign Exclamation Засега не спотигнахме консенсус.
Имате ли представа дали и къде мога да потърся помощ? Някоя организация или що ли? Verbraucherzentrale май няма да стане... Thinking
Благодаря ви много  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 7 803
мила да не те плаШа но имаШе осъдени zа съЩото  Sad  така че внимавай
успех

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Няма ли някое друго място, където да я оставяш? И на нас тук на не разрешават, защото коридорите и стълбищата били Fluchtwege и не трябвало да има нищо и арабките от блока скатават количките под стълбите или зад входната врата. Иначе организация...не се сещам Thinking

# 3
  • Мнения: 2 567
Мерси  Grinning
Запазих час за адвокат за тази вечер в Verbraucherzentrale да виидм какво ще каже.
Ми не, пепеляшке, няма друго подходящо място. Пред блока има за колелетата, но е под открито небе и не мисля да оставям количката под дъжда  Sad

# 4
Цитат на: 6o6i
... Изведнъж 2ма съседи са се сетили, че им пречи да се качват по стълбите  #Shocked...
Тия хора деца гледали ли са Rolling Eyes  Confused

# 5
  • Мнения: 3 880
Ох Шоши, много лошо като стане така Sad Винаги съм се чудила какъв човек трябва да си че да се заядеш за една бебешка количка... сякаш на стълбите спят, че да им пречи #Sniper .
Незнам дали си засичала по телевизията (или в разни вестници), но доста често са показвали подобни случаи и интерсното е, че всички рано или късно стигат до съд или поне до Гутахтер и всеки път тези работи ги отсъждат различно. Предполагам ако задълбаят много нещата ще трябва да се обърнеш към адвокат, но дано да не се стига до там. Няма ли възможност да им обещаеш, че това ще е само още известно време докато се възстановиш от операцията и после ще си я слагаш в мазето.
Много ли става тясно там където я оставяш? При нас например няма никаква възможност за оставяне на първият етаж, защото няма да може да минава никой, за щастие имаме подземен гараж и бръмчим с количката там от където влизат колите и не ми се налага да я търкалям по стълбите, но ако го нямаше този вариянт нямам представа как щяхме да се оправяме.
В едно от жилищата, които оглеждаше мъжа ми преди да се преместим му казали, че има помещение за колелета, но да не си и помисляме да слагаме там бебешката количка- не можело, баси, някои логики никога няма да мога да ги схвана. Imp Какво занчение има дали ще си оставя колелото или количката там...
Аз май не ти помогнах, но си поначесах клавиатурата Wink . Дано да се оправите с добро.
В краен случай ако стане много лишо пиши един имейл на някоя от телевизиите и те ще ги оправят
Успех

# 6
  • Мнения: 3 634
Шошка, асансьор нямате ли? И в каква сграда живеете? Из околните сгради няма ли такова помещение за колички?
Там дето живеехме преди в определен блок имаха определено помещение. В единия беше сауната, в другия можеха да се слагат колелета, в третия колички...
Тука слава богу имаме специално помещение за количките което се заключва и само тези които го използват имат ключ та изчезне ли нещо, се обикаля из домовете на тези с ключовете.
Мен изчезне ли ми количката и ще е все едно част от живота ми изчезва... едно, че струва 700 евро и друго, че е моето МПС.

# 7
  • Мнения: 2 567
Биба, не става много тясно, съвсем спокойно може да си се минава. И си минаваха досега!Почти 4 месеца. А и много ми е чудно защо първо не дойдоха на мен да ми кажат или да ме помолят да я махна, ами клюкат на хазяина веднага.
МОФ, ами в нормална сграда живеем, 6 семейства сме,на 3 етажа, без асансьор е Sad  Обикновено сградите и тук имат помещение за колички+колелета, но нашто такова е пред входа под открито небе.
Ще видим довечера адвоката какво ще каже. Макар че изрових договора и там пише, че по принцип може да се оставя количката, стига и другите съседи да са съгласни... Imp

# 8
  • Мнения: 7 803
на мен тоzи проблем ми предстои  Imp  на 3 етаж сме няма помеЩение ни zа колело ни zа количка  Sad  и място във входа няма  Sad  и не zнам как Ще го мисля

# 9
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Honda
Цитат на: 6o6i
... Изведнъж 2ма съседи са се сетили, че им пречи да се качват по стълбите  #Shocked...
Тия хора деца гледали ли са Rolling Eyes  Confused

Ми не  Sad Има едно възрастно семейство без деца и другите са млади бездетни двойки...

# 10
  • Мнения: 3 634
Е кое от тез семейства се е оплакало? Бас държа, че са старците...

# 11
Цитат на: 6o6i
..Ми не  Sad ...
Личи им Imp
Пък Джъмпърчето живот и здраве съвсем не я виждам с тия близначета Neutral Face

# 12
  • Мнения: 7 803
м да и аz не се виждам с  близначетата
съседите са ми супер като иzлючим старците сърби  Sad

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 084
А там Хаусmeister нямате ли, с него да говориш къде можеш да паркираш количката? Или пък наистина тръгни и събери подписи от всички, които са съгласни и ако са мнозинство, пак имаш някакъв шанс.

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: pepelyashka
А там Хаусmeister нямате ли, с него да говориш къде можеш да паркираш количката? Или пък наистина тръгни и събери подписи от всички, които са съгласни и ако са мнозинство, пак имаш някакъв шанс.

Айде бе Пепи,из4ака ни се 4акалото  Crossing Arms  Grinning Айде отивай да раждаШ,стига си се разсейва по форумите  Wink Добре си му е на детенце вътре на топли4ко, Що да бърза... Grinning
ШоШи, извинявай за ОФФ а: пожелавам ти бързо и успеШно разреШаване на проблема  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт