Злоядство и претенции

  • 2 386
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Здравейте момичета,

От известно време дребосъчка започна да капризничи относно храната и не мога по никакъв начин да я накарам да яде това, което съм и приготвила.
В момента е на етапа също като в стихотворението:"Все за нещо ще намери да се начумери. Ту му млякото горещо ту пък друго нещо..." Та същата работа. Та как да я накарам да яде нормално? Иска все да яде неща от рода на бисквити, сладолед и близалка. Нещо взех да се притеснявам- нали трябва да си набавя необходините хранителни вещества от някъде.
Моля, който е имал подобен проблем да пише.
Ще се радвам да споделите опит.
 Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 3 367
..не мож' я накара:)само ще си го превърнете в борба за надмощие и докато се обърнеш детето ще е с етикет "злоядо"; здраво дете от глад няма да умре,ако си легне гладна 2 вечери наред няма да и стане нищо,но пък на другия ден ще си помисли дали да мрънка;
аз у дома предлагам по макс 2 неща(рядко,по често е едно) ; ако искат-ядат; ако не-край на "храненето" и толкоз..знаят че това им е избор,ако не ядат вечеря друго няма..не се боря,не моля,не тикам лъжици-ако искат-ок,ако не-пак..но ядат сравнително структурирано,не хрупат какво ли не през деня и огладняват за вечеря...

# 2
  • Мнения: 516
И аз мисля, че децата не трябва да се насилват да ядат. Синът ми също имаше такъв период и то съвсем наскоро. Аз просто му спрях всички сладки - близалки, бонбончета, бисквитки и т.н. Разрешаваше се по един десерт след вечеря. Еми много бързо започна да си се храни нормално. Понякога не си даваме сметка, че една близалка може да засити детето и то наистина да не усеща глад. От там тръгва мрънкането и претенциите. Честно казано много ми се ще изобщо да забраня подобен род полуфабрикати, ама май с това не мога да се преборя напълно. У нас всички сме сладокусници. Embarassed

# 3
  • Мнения: 25 447
Не познавам дете, което да предпочете манджа пред близалка, сладолед или нещо от този род. Синът ми вече е на 14 и ако зависи от него, ще яде само сандвичи, пици и спагети.
Те децата си искат, друг е въпросът дали някой им угажда.  Wink Laughing

# 4
  • Мнения: 2 757
Айде бе. Не мога да повярвам, че и на вас ви се случи. Давидко редовно не вечеря - майка ми се чуди от де е живо това дете. И одеве вечеря 2 лъжички супа и 2 хапки хляб. А не е слаб както знаеш. И в яслата не яде. Кара само на закуска. Ама сладките неща са му ограничени до минимум - само по праници се позволяват. Бисквитки обикновени по 1-2 след ясла изяжда и това си му е.

# 5
  • Мнения: 46 436
Ако нямате тези неща вкъщи, значително ще улесниш нещата.
Казваш, че това е менюто и го оставяш на масата, като огладнее, ще го изяде, ако пропусна хранене- няма срашно. Но колкото повече угаждаш на претенциите, толкова по-злоядо ще става детето.


Не познавам дете, което да предпочете манджа пред близалка, сладолед или нещо от този род ...

Да те запозная със София тогава Mr. Green м/у морков и шоколад, избира моркова  Laughing

# 6
  • Мнения: 842
Моят син е злояд откакто се е родил - не мож го накара да яде по никакъв начин нещо, което е решил, че няма да яде. Но и аз никога не съм го насилвала - ако иска да яде - да яде, ако не - да стои гладен, проблемът си е негов. Ако насилваш детето да яде, проблемът ще се задълбочи още повече, така че най-добре изчакай спокойно този му период да отмине. Сигурна съм, че съвсем скоро апетитът му ще се възвърне и нещата ще се нормализират. 

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Децата минават през разни периоди. Мисля, че нежеланието им да ядат трябва да се уважава и да не се насилват, да не се молят, да не се прилъгват. Също така да не им се дават бисквити, шоколад, сладолед или каквито и да е други подобни, следвайки логиката:"Ама той нищо друго не е ял днес, поне това да хапне".
Аз предлагам обикновено едно нещо (това, което съм предвидила). Понякога Ива ми отказва и се почват номерата. В такъв случай просто обяснявам, че нямаме исканите неща/ че не е подходящ моментът да се ядат или какъвто е случаят и й взимам чинията с предупреждението, че щом не е гладна, няма да яде. Да видиш как писва тогава да си иска манджата и си изяжда после всичко, без да я карам.
На ден гледам да ядем не повече от едно сладко нещо, и то като десерт.Е, има и изключения, разбира се.
Не държа да си изяжда всичко, нито да яде първо, второ и десерт. Водя се от нея. Има дни, в които основните и хранения са 4, но има и такива, в които са най-много две. Не се кахъря много-много за яденето. Гледам храната и да е разнообразна, но не държа всеки ден да яде манджа, ако не иска.
Колкото повече се концентрираш над храненето и колкото повече го приемаш за проблем, толкова повече то ще се превръща в такова.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето дете беше злоядо до 2 годишна възраст.Не огладняваше никога.Бях настоятелна обаче поне малко да яде( разказвах приказки,разни истории за да набутам нещо в устата)А като малко бебе, не смукваше мляко когато е будна, но като заспи и доближа шишето си пиеше по малко млекце.Колко марки мляко смених, нищо не хареса.Много се притеснявах, но слава богу всичко мина.Сега ако не иска да яде гледам поне прясно изцедени сокове да пие за да си набави витамините.Вече мога да кажа ако не иска да яде много важно, защото все някога през деня огладнява.

# 9
  • Мнения: 3 456
Децата минават през разни периоди. Мисля, че нежеланието им да ядат трябва да се уважава и да не се насилват, да не се молят, да не се прилъгват. Също така да не им се дават бисквити, шоколад, сладолед или каквито и да е други подобни, следвайки логиката:"Ама той нищо друго не е ял днес, поне това да хапне".

Колкото повече се концентрираш над храненето и колкото повече го приемаш за проблем, толкова повече то ще се превръща в такова.

Съгласна съм с всяка дума.

# 10
  • Мнения: 1 238
Момичета, много сте прави. Чак ме е срам, защото аз май следвам логиката "Е, тя нищо не е яла цял ден днес, добре ще и дам един сладолед щом иска" Какво да правя, жал ми става понякога че не е яа и си викам "По добре това отколкото нищо"
Ще сменя тактиката непременно.

# 11
  • Мнения: 3 456
Момичета, много сте прави. Чак ме е срам, защото аз май следвам логиката "Е, тя нищо не е яла цял ден днес, добре ще и дам един сладолед щом иска" Какво да правя, жал ми става понякога че не е яа и си викам "По добре това отколкото нищо"
Ще сменя тактиката непременно.
Ами, просто я остави да огладнее.

# 12
  • Мнения: 2 471
Моята малка принцеска отказва да яде каквото и да било. За това, аз слагам разни неща на масата и ако прояви желание, си взима сама. Сладолед съм давала само да кусне, желирани мечета на 2 седмици няколко. Сладко, под формата на обикновени бисквити или плод.
Не я насилвам за нищо.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сега видях темата за температурата   Sad ... когато се разболяват децата спират да ядат ...понякога глада лекува ... пожелават ти до утре да е здрава  Heart Eyes

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
secretgarden  е права. Много е вероятно да има връзка между болестта и липсата на апетит. Скорошно оздравяване!И не се притеснявай - децата знаят най-добре от какво имат нужда!

Общи условия

Активация на акаунт