Моля за мнение за АГ болница Варна...

  • 10 985
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Моля за вашето мнение за тази болница. Много се двуомя къде да родя в АГ по ЗК или ВИП-а или в Майчин дом пак по ЗК / за 550лв:)/. newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 567
АГ ВАРНА само там има неонатологично отделение за децата!

# 2
  • Мнения: 41
Аз съм се насочила към АГ - Варна и затова ще следя темата с интерес. Ако има някоя мама раждала там, моля да разкаже подробно за условията и най-вече отношението на лекари и акушери.

# 3
  • Мнения: 1 187
Препоръчвам ВИПа на АГ- то. И двете си деца родих в тази болница.
Сигурността на децата е на първо място за мен, а там има добри специалисти и добра апаратура.
Желая ти леко и безпроблемно раждане.  Hug

# 4
  • Мнения: 1 187
Аз съм се насочила към АГ - Варна и затова ще следя темата с интерес. Ако има някоя мама раждала там, моля да разкаже подробно за условията и най-вече отношението на лекари и акушери.

Какво да ти кажа. Като цяло е въпрос на късмет. Акушерки има всеотдайни и добри, има и зли и мързеливи.  ooooh!
Бебчето след раждането ако и ти и то сте добре е при теб, което за мен беше много важно. В 8 часа мисля идваха да къпят бебетата \на чешмата\, в 9 е женската консултация, в 10 идват да прегледат бебенцето, мерят му температурата два пъти на ден. На обяд почиваш и си кърмиш бебенцето когато ти е удобно. Акушерки минават отвреме на време и преобличат бебетата, показват ти как да ги повиваш ако искаш, ако ли не си ги обличаш в дрешки. Ако родиш до 12 часа на обяд ти качват бебчето веднага в стаята, а ако родиш след 12 - ти го носят на другия ден. В стаите има климатик, легло, на випа и фотьойл за придружаващият те човек, телевизор, баня и тоалетна. Има много добри доктори и неантолози. Д-р Георгиев, д-р Александров, д-р Танев... не мога да ги изброя всички но има много добри специалисти. Свиждане на ВИП етажа може да имаш постоянно, стига на теб да не ти пречат. След 22 часа се заключват вратите долу и свижданията са по изключение. Ако нещо друго се сетиш - питай.  Hug

# 5
  • Мнения: 1 277
ВИП-а на  АГ болница. Раждах при д-р Танев- повече от доволна съм.
Леко раждане Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 567
Момичета виждам че има раждали на ВИП-а, може ли да ми кажете (може и на лични) дали сте давали пари на д-ра си допълнително на ръка и дали той си е искал! Незнам точно колко от сумата за раждането отива за д-ра официално!

# 7
  • Мнения: 41
Благодаря на кламерче за отговора, точно това ме интересуваше. А освен, че ги повиват, дали акушерките показват и как се кърмят бебетата или ти ги оставят в стаята и ти трябва да се справяш сама?

# 8
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Само недей в АГ на втория етаж ! Или Вип-а, или за най-сигурно в Майчин дом ! Личен опит споделям, ако при някоя мама е било добре- блазе й !

# 9
  • Мнения: 173
Раждах във ВИПа преди месец при д-р Николов. Доволна съм. Не ми е искал пари допълнително. Беше много внимателен и търпелив.

Бебето, както вече е писано, е при теб.  На мен веднъж ми показаха как се сменя памперса и после си го обслужвах сама. Сутрин само ми го къпеха и преобличаха.

За кърменето - педиатърът с акушерката дойдоха първият ден и ми показаха. Акушерката ми помагаше. Идваше няколко пъти по време на смените си да провери как са нещата с кърменето, докато аз и бебка свикнем горе долу.

Не всички акушерки се държат така обаче.

# 10
  • Мнения: 1 277
Момичета виждам че има раждали на ВИП-а, може ли да ми кажете (може и на лични) дали сте давали пари на д-ра си допълнително на ръка и дали той си е искал! Незнам точно колко от сумата за раждането отива за д-ра официално!

Не, не съм давала допълнително пари на ръка и никой не ми е и искал.

# 11
  • Мнения: 593
Мнението ми за 2-я етаж на АГ Варна е повече от лошо. За доктора, който си избрах аз съм си виновна, но за скапаното отделение и като цяло вечно намръщения персонал нямам думи. #2gunfire  Никой нищо не ни обясняваше и показваше( за кърменето помолих една санитарка да ми покаже какво да правя, а относно повиването, го правеха само сутрин). Точно защото всички се мислят за големи специалисти, та чак забравят каква им е работата всъщност. Никога пове4е няма да раждам там(еветуално във ВИПА, но като знам че и там няма топла вода ще се замисля).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 617
Аз раждах по-отдавна на прословутия втори етаж при д-р Николов. Честно казано лукса не ме е интересувал кой знае колко, за мен беше важно да съм при този лекар и на място с апаратура.Четири дни се изкарват някак си. Вярно базата е стара, но всеки ден миеха. На мен лично не ми се струва и много хигиенично да влиза непрекъснато цялата рода в стаята ми. Името на акушерката го видях на баджа - Снежа Жекова  Hug .Чудесно държание! А имаше и 5-6 момиченца на стаж, които не отидоха на следобедни лекции, само за да са там когато бебенцата почнаха да се раждат. (явно имаше доста с предизвикани раждания като мен и сутринта нищо интересно не им се случваше). Бебето си беше в стаята даже минути преди мен (докато си разпознавах багажа) макар че родих в 14.25ч. Надявам се и този път всичко да е наред и не смятам, че е задължително да си във вип-а. Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 164
ВИП-а на  АГ болница. Раждах при д-р Танев- повече от доволна съм.
Леко раждане Hug
Peace и не съм давала пари на доктора, нито пък някой ми е искал,освен тези ,които се заплащат на каса. Много съм доволна от всичко!

# 14
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Чух, чи в АГ Варна имало някакви ВИП стаи с климатици и на 4 - тия етаж. Някой бил ли е там? Аз лично съм се насочила към д-р Николов.

Общи условия

Активация на акаунт