Гадене и отпаданалост преди овулацията

  • 3 271
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Следя овулацията си с метода на базалната температура. Няколко цикъла съм я проследявала и на ултразвук и я има Wink Сега остава да оправим мъжкият фактор и продължаваме напред към заветната цел  newsm30

От този и предния цикъл наблюдавам странно явление. Само по себе си не е странно, но пък е странно времето на появяването му. Няколко дена преди настъпване на овулация (3-4) гърдите ми са напрегнати, гади ми се и съм отпаднала. В единият от тези дни имам болки и в яйчниците. Всичко това се появява при мен след овулацията, а тези последни два цикъла - преди овулацията.

1. На какво може да се дължи това?
2. На кой хормон се дължи гаденето и отпадналостта?
3. Каква може да е причината за болките в яйчниците 2 дена преди овулацията или просто БТ вече не върши работа при мен и ову-то е в деня на болките. Ако е така следващият въпрос пък ми е как до преди 2 месеца БТ „работеше”, а сега не?

Миналият месец хронологията на „събитията" беше следната:
- 3 дена преди овулацията (ден 14 от м.ц.) - гадене, отпадналост, напрежение в гърдите, болки в яйчниците, БТ - 36.6
- ден 15 и ден 16 от м.ц. - всички изброени симптоми са същите, като липсва само болката в яйчниците.
- ден 17 (овулация според БТ) БТ 36.6 - гадене, отпадналост, напрежение в гърдите
- ден 18 - БТ 36.9
- следват 15 дена лутеална фаза

Охх, много дълго стана и май объркано.  smile3506   Дано ме разберете.  newsm12

Благодаря предварително  newsm51

# 1
  • Мнения: 1 950
*Faith*, не мога да разбера какво инфо ще ти даде отговора на тези въпроси???
Овулация - имаш. Казваш, че е доказана с УЗ.
Лутеална фаза достатъчно дълга - имаш.
Има ли значение дали те болят или не гърдите, дали ти се гади. Ми може от сезона да ти е кофти, организмите ни не са машини, те машините се сбъркват особено в тези жеги, за нас да не говорим. БТ отдавна не е най-добрия метод за доказване на овулацията. Има фоликуметрия, тестове за овулация.

Я си гледай лятото и не пълни главицата си с подобни размишления Laughing
По-скоро ако наистина имате мъжки фактор, насочете усилията си към него.

Успех ти желая Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 34
С мъжки фактор сме, нищожен, но все пак има неща за подобряване. Работим по въпроса Wink
Обаче тези неразположения са новост за мен по това време на цикъла и за това питам. Не че ще ми помогнат много, но искам да знам. Особенно на кой хормон се дължи гаденето и отпадналостта, другите ми въпроси са си бая объркани Wink

Благодаря ти за отговора. Пожелавам успех и на теб
 newsm51

# 3
  • Мнения: 1 950
Ами аз не съм чула хормоните да са пряко свързани с гадене и отпадналост Wink

Общи условия

Активация на акаунт