Кончето в Пирин?? Как е там??

  • 1 230
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Ходил ли е някой в скоро време на Кончето в Пирин??

# 1
  • Мнения: 763
Не беше скоро, даже беше доста отдавна, но съм ходила. И само едно нещо искам да кажа УЖААААААС. Такъв страх не бях брала до тогава. Какво те интересува по-конкретно? Там се срещнахме с една група, която току що беше загубила един от тях. Човека се подхлъзнал, а на Кончето това почти винаги е фатално. Имахме  късмет,че  от към  Казаните имаше  мъгла, така че не се виждаше огромната пропаст от онази страна. Абе да си кажа честно, втори път там едва ли ще посмея да отида  Naughty Но пък ако си търсач на силни усещания, ще ти се отрази много добре прехода през Кончето, който всъщност представлява едно доста продължително ходене по билото на този връх, от двете страни на който има почти отвесни урви. По време на нашият преход, въжетата, за които на доста места трябва да се придържаш, бяха скъсани, или просто ги нямаше. Дано да са ги оправили вече.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 10:00 от DODICHKA

# 2
  • Мнения: 1 849
И аз бях там но преди 12 години. Бяхме цяла седмица из Пирин и това беше предпоследния ни ден. Краката ми бяха с рани на ходилата от старите пионерки на майка ми. Поне за мен си заслужаваше изживяването. Тогава все още бях начинаеща планинарка и с изранени крака...Не се шашкай не е чак толкова страшно. Бъдете внимателни, не се разделяйте, спазвайте темпото на най-слабия от групата и следете прогнозата за времето, не предприемайте преход при мъгли и валежи, дори и минимални.
Весело изкарване!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Не е много страшно, изисква се повече концентрация.  Въжетата бяха добре преди две години. Съвет- не ходете с деца под 7 години, особено ако са за първи път в голяма планина, не толкова физически, колкото психически им е трудно. В никакъв случай в лошо време, независимо с или без деца! весело изкарване.

Общи условия

Активация на акаунт