разпознавате ли тези пъпчици ?

  • 717
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте момичета Simple Smile) от известно време по ръцете и краката на малката забелязвам едни пъпчици,които се задържаха доста дълго. не съм в София ,за да я заведа при педиатърката да ги види и реших да се допитам до вас,преди да я водя при друг лекар. пъпчиците са безцветни , не са разляти като от комар,а са доста релефни и твърдички, като топчета малки. като ги пипам не я дразнят, изглежда не я сърбят или болят. чудя се дали не я е полазило нещо    newsm78 по другите части на тялото няма нищо. да ви звучи познато ?

# 1
  • Мнения: 245
малее , толкова мами видяхте темата и никоя не отговаря, значи не сте имали такова нещо  Confused  май ще се ходи на лекар за съвет.

# 2
  • Мнения: 1 975
На мен ми приличат на пъпчици от топлото, но за по-сигурно добре е да я види лекар  Peace

# 3
  • Мнения: 752
Може да е и слънчева алергия, но по-добре нека лекар да ги види.

# 4
  • Мнения: 137
И на мен ми се струва ,че е от топлото....но си иди на лекар.  Hug
Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 524
Ние вчера водихме малката на лекар, от топлото и излизат едни ситни, червени пъпчици, но вчера гледаме по крачетата едни белички, твърдички, казаха, че и те са от топлото. И все пак лекар ще ви каже най-точно.

# 6
Да, разпознавам ги! Wink))))))
Моята принцеска имаше такива преди месец-два. Много упорити бяха, от нищо не минаваха. Накрая я заведох на доктор. Оказа се, че и докторката не може със сигурност да определи от какво са - дали от алергия към нещо или от полазване от някаква твар, но за всеки случай спряхме сладко, мляко и т.н. и ни дадоха да пием Фенистил капки и да мажем пъпчиците с гел Фенистил. Много бързо минаха след третирането, и да чукна на дърво-нямаше проблеми. Иди на доктор, не чакай.
Успех!

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 631
И малкия на 2 м. ги има под вратлето и по ръчичките. Точно в големите горещини излязоха. Други майки ми казаха, че са от топлината и не се притесних. На консултация сме в понеделник, но съм сигурна, че са от това. Помня, че и голямото имаше, но много бяха много малко на брой.

# 8
  • Мнения: 72
Такъв тип пъпки излизат или от претопляне или от козметичен продукт, например слънцезащитен крем. Понякога се получават и от перилен препарат.

Общи условия

Активация на акаунт