Моля Ви за съвет

  • 2 317
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравей те имам голям проблем с дъщеря  ми.Тя е на три години и тежи едва 11ки.от както се е родила няма никакъв апетит.Пили сме от всички витамини който се продават и ефект няма.Моля дайте ми съвет какво да правя защото храненето ни е един кошмар

# 1
  • Мнения: 98
На три години и аз съм била толкова, а ела ме виж сега каква мома съм.
Спокойно, ще се оправи.

# 2
  • Мнения: 511
спокоино добре си е детето.има време да дебелее понякога си е ген.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Спрете да наливате детето с витаминни сиропи.
Какво значи "няма апетит"?
Умее ли да дъвче добре? Само ли си държи лъжицата?
Храни ли се заедно с вас? Пие ли много сокове?
Храните ли го насила?

Опитайте следните прости неща- никакви солети и близалки и подобни, никави сокове, ако ще и натурални. (те толкова са и натурални, ама това е друг въпрос)
Предлагайте много плодове, пресни зеленчуци.
Не си мислете, че манджата е по-полезна от плодовете.
Никакво гонене с лъжицата!
Нека детето се храни с вас, а вие се хранете спокойно и с положителна нагласа.
Да се храни с вас значи да си държи само лъжицата. Ако много се цапа, сложете му по-стара дрешка или лигавник.
Ако не дъвче добре на тази възраст, потърсете специалист по хранителна терапия - в Пумпелина има (виж банера)

# 4
  • Мнения: 1 942
Спрете да наливате детето с витаминни сиропи.
Какво значи "няма апетит"?
Умее ли да дъвче добре? Само ли си държи лъжицата?
Храни ли се заедно с вас? Пие ли много сокове?
Храните ли го насила?

Опитайте следните прости неща- никакви солети и близалки и подобни, никави сокове, ако ще и натурални. (те толкова са и натурални, ама това е друг въпрос)
Предлагайте много плодове, пресни зеленчуци.
Не си мислете, че манджата е по-полезна от плодовете.
Никакво гонене с лъжицата!
Нека детето се храни с вас, а вие се хранете спокойно и с положителна нагласа.
Да се храни с вас значи да си държи само лъжицата. Ако много се цапа, сложете му по-стара дрешка или лигавник.
Ако не дъвче добре на тази възраст, потърсете специалист по хранителна терапия - в Пумпелина има (виж банера)

Маци, ако ти спазя съвета едно злоядо дете ще ми умре от недохранване  Rolling Eyes
Смяташ, че като не му даваш да яде и то само ще посегне, да ама не - може с дни нищо да не вземе, а след третия ден и най-търпеливия ще го погне с лъжицата.
Плодовете са полезни, но по отношение на калоричност и съответно енергийни запаси за организма са крайно недостатъчни за едно растящо дете.

Към авторката на темата - търпение  Peace Лъжица след лъжица, плод след зеленчук, важното е да знаеш че все нещо е яло. Към 5-6 година видимо се подобряват нещата. Ех, що животни съм майсторила от храна, що сандвичи съм украсявала с картинки, що приказки и истории съм измисляла за приключения на съставки на манджи и супи  Hug

# 5
  • Мнения: 1 984
изследване на хемоглобин? паразитологично изследване? и спокоиствие.

# 6
Привет, ако това ще ти помогне, моят син е на 5 г. и едва 16 кг. Откакто се е родил е голям зор с това ядене, каквото и да правя, а циркове определено не му правя, нито пляскам с ръце и тем-подобни бабини глупости, много е труден, горкия. Помня, миналата година имаше един период, цяла седмица на градината нищо не ядял, вкъщи също нищо не хапваше и като почнахме едни изследвания, лекари, ужас. Всичко му беше в норма, но той беше много заслабнал, все болен, ту оздравее, хайде пак болен, ужас. Тогава ни изписаха сироп Перитол, да пие 10 дни, после 10 дни почивка, и пак се почва същата процедура. Имаше страхотен ефект. Защото аз съм пробвала какво ли не, и сума ти витамини му давам, и какво ли не правя за ядене, и от сладко го ограничавам, и пак си е такова злоядо.  Така че, не се колебай, можеш да се консултираш с лекар, ако искаш, но и сега все още му давам сироп Перитол, по 2.5 мл веднъж, най-добре след ядене, защото действа приспиващо, освен това му давам и Апитонин, иначе спасение с това хранене няма. Поне докато порасне, с това се успокоявам. Допитай се до други специалисти, защото личната на нас никога не ни е казвала какво да правим в тези случаи, винаги други лекари са ми помагали. Успех и търпение! Стискам ви палци!

# 7
  • Мнения: 5
Благодаря ти за съвета но ние сме пили Перитол и нямаше ефект давах го когато беше по малка изписа ми го ендокриноложка.Правили са ни изследвания и всичко ни е наред ходихме и на гастроентеролог  там също ни казаха че няма проблем.Имах ме един кратък период в който беше започнала да се храни самичка и със желание но беше много кратък.Сега го държи в устата и не иска да го сдъвче .Не знам какво да правя вече и какво да и давам защото нищо не ни помага тя никога не е гладна.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
Мисля, че ако детето е здраво, бодро, няма нужда да взимаш специални мерки. Нека играе много на вън и се уморява. това, което е написала firebird e много вярно.

# 9
  • Мнения: 2 070
Това 4е няма апетит отразява ли се на здравето и.Боледувате ли 4ести4ко.Ако не няма защо да се тревожиш.Не мисли 4е детенцето ще се остави да умре от глад.Моят син м/у петата и седмата година изглеждапе недохранен-висок за възраста си и много слаб,пиеше рибно масло на капсулкиза възбуждане на апетита.Беше а и сега е капризен на храна как да напълнее като яде само пържени картофки и сладкиши.Като не харесва храната по един на4ин приготвяй я по друг смени и менюто изцяло все нещи4ко ще и хареса.Никога не карай детето да яде на сила така още пове4е се влошават нещата. Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 2 673
важно е да е жизнена..
ако искаш мога да ти дам координати \ЛС\ на класически хомеопат, от който съм доволна..Лекува при нас друго, де..Но вярвам, че ще ти даде най-добър съвет...

# 12
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, племенницата ми е на 7 годинки и е 13 кг  Laughing
Няма страшно, важното е да е здрава и жизнена.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 877
А пробвала ли си да и даваш мед?Поне по една лъжичка на ден може да има поне укрепващ ефект.И Боян не е много по яденето,но с мед и отскоро е на витамините на Центрум има някакъв напредък..Стискам палци!

# 14
  • varna
  • Мнения: 404
най-вероятно детето просто е злоядо!не бива насила да го караш да яде или да го тъпчеш с разни витамини и сиропи за засилване на апетита!като поотрасне още малко само започне да се храни нормално

Общи условия

Активация на акаунт