Хладилник с фризер или хладилник с камера???

  • 5 831
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Предстои ми да си подменям хладилника.До сега съм била с хладилник с камера и да си призная като обем  камерата ми е била достатъчна, но за сега сме само двама души. Мисълта ми е дали няма да ми стои фризера празен, понеже го ползвам предимно за зеленчуци, месо почти не държа там понеже купувам и веднага го готвя.Насочила съм се към Самсунг , но не мога още да реша с камера ли да бъде или с фризер, разликата е само 200лв.Нека имащите с камера да кажат дали им е достатъчен и тези, които са с хладилник с фризер пък да споделят запълват ли целия фризер. Сигурно на някои ще им се стори смешно, но наистина не мога да реша EmbarassedБлагодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
Моят хладилник е с фризерна част - честно казано, пълна дивотия. Освен лед и резервен хляб не се сещам какво друго да държа там. С три чекмеджета е и двете винаги са празни. За сметка на тази голяма фризерна част е намалена хладилната част - често няма къде да съхраня един по-сериозен пазар. Следващият хладилник със сигурност ще е с малка горна камера.

# 2
  • Мнения: 2 700
Ако не смяташ да замразяваш тонове зеленчуци, мисля, че хладилник с голяма камера /двуредна/ е пределно достатъчно. А иначе за самия хладилник, сега може и да ви е празен, но ако станете трима може да се наложи да готвиш повече и място си трябва. Аз моят винаги намирам с какво да го напълня: плодове, зеленчуци, тенджери, млека и т.н.
Един глас за хладилник с камера, а не с фризер. Peace

# 3
  • Мнения: 1 152
Когато си купувахме скоро този уред, много държах да е с камера и голяма хладилна част. Нямам какво да сложа в този фризер. Който има село може би има смисъл.

# 4
  • Мнения: 115
и аз съм за камера. фризера намалява хладилната част. ние имаме самсунг - този, който е 70см широк - и съм доволна, а и камерата му е огромна - на три реда и често е полупразна

# 5
  • Мнения: 4 970
И мен ме интересува този въпрос.Насо4ила съм се категори4но  към хладилник с отделна камера, но въпроса е какъв да е  newsm78Бихте ли препоръ4али конкретна марка и модел Praynig

# 6
  • Мнения: 511
определено с фризер.

# 7
  • Мнения: 335
И аз мисля че с фризер е най-добре  Peace Днес няма с какво да го пълниш,но утре не се знае  Wink И аз си виках за какво са ми тези 3 чекмеджета,но сега са ми почти винаги пълни-замразявам зеленчуци,подправки,риба и т.н

# 8
  • Мнения: 3 360
Аз съм с хладилник с фризер/4 чекмеджета/,но работят с отделни компресори и могат да се изключват/включват поотделно.Много съм доволна!Ако няма с какво да пълня фризера-изключвам го и готово!А хладилната част е също голяма и достатъчна!Успех в избора!

# 9
  • Мнения: 4 965
Аз съм ЗА фризерна част.
Предпочитам, когато напазаруваме повече или си донесем нещо от вилата /имаме и градина с разни зелнчуци/ да си нарежа и замразя всичко в готов за готвен вид - това ми спестява много време, а и нещата остават по-дълго време в добър вид, вместо да загниват или мухлясват. Примерно, замразявам лук, тиквички, копър, магданоз, грах, зелен фасул, настъргани краставици за таратор, моркови и т.н. Месо рядко замраявам в него, защото ядем малко месе, а и имаме фризер за дълбоко замразяване в мазето, който иползвам точно а тази цел.
В хладилната част държа останалите неща - мляко, сирен, кашкавал, салам, плодове и т.н.
Моят съвет е - хладилник с по-голяма хладилна част + по-малка фризерна част.
Но пък на мен фризерната част дори вече ми е малка - заради това, че предпочитам всичко да нарежа и замрая 1-2 пъти в месеца след "Големия пазар" и после само да го слагам в тенджерата за готвене.
Пък и зависи как пазарувате - ако пазаруваш всеки ден по малко, може и хладилната, и фризерната част да са ти малки. Ако разчиташ на основен пазар 1-2 пъти в месца, най-добре вземай максимално големи и 2-те части.

И задължително, да са с отделно регулиране, за да можеш да изключваш неизползваната в определен момент част.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЗА фризер.
Като се опразнят чекмеджетата и айде на Метро.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Зависи, аз си ползвам доста фризера, но ми е отделен, в мазето. В хладилната фризерна част държа само сладолед, малко подправки и ако съм замразиля някоя готова гозба. Така, че на мен лично фризера към хладилника ми е излишен и бих си взела с камера. Но ако нямаш никакъв друг фризер вземи хладилника с фризер.

# 12
  • Мнения: 1 712
Ние сме втора година с такъв хладилник с фризер http://www.technopolis.bg/shop_storage/add/2006/04/18/26004.jpg и засега сме доволни

Общи условия

Активация на акаунт