Как бихте постъпили на мое място?

  • 1 585
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
иде реч за количеството мляко, което моя син изпива.
на 2 месеца е. пие по 180мл.вода+6 лъжици мляко - около 210 мл.мляко. 4 пъти на ден. издържаше по 4 часа, ама сега йок, огладнява по-рано. тая сутрин ревна нещастно като му свърши млякото и му направих още 30мл. ако почне редовно да изпива по още 30 мл. мляко, това са почти 250мл. общо. чини ми се много. ама като реве? кат гледам колко ядат другите деца.. по 120-150 максимум... е наистина по 6 пъти на ден, ама...

да му давам по-малко... ама то ше се скъса да реве. това си го изпива и е доволен. не знам. винаги съм била на принципа, че той сам си знае и щом пие по толкова - значи толкова му се пие. ама количеството просто ми се вижда ужасно много. да, ама той си го "поема" както каза Никол.

Не е дебел. 2 кила повече е от рожденото си тегло... съвсем нормално си наддава.

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 09:51 от Julie

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Според мен за 2мес.бебе четирикратното хранене не е добър вариант.Опитай да му вкараш още едно хранене,като съответно намалиш количеството,а ако плаче след свършването ползвай биберон,така постепенно ще се нагоди към количеството.

# 2
  • Мнения: 6 029
ми как да го вкарам това хранене? трябва да го будя, а за мен това не е вариант. не всеки ден яде по 4 пъти, понякога се буди и яде още веднъж, друг път си го проспива. биберона не помага, хич не му се връзва, ядосва се още толкова и реве безумно.

# 3
  • Мнения: 793
Според мен си го остави да яде колкото иска и както той си е направил режима, ако общото количество отговаря на това, което другите пият за цял ден  Peace и ако си надава нормално, що се притесняваш  Grinning

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
аз моя го оправих така-пробвам като не повръща а изпива всичко значи е гладен и си му давам по толкова.+ това малкия не е дебел като моя  Mr. Green. я си му давай на детето .На какво мляко сте да не би случайно да не му хранително newsm78

# 5
  • Мнения: 6 029
е на фризолак е, съмнявам се да има нехранително мляко?

Леля Зеля, бе и на мен ми минават такива мисли през главата. Да го оставя да решава сам:) Дъщеря ми беше много стриктно бебе - имаше режим на ядене, на спане, че даже и на акане Mr. Green А при тоз дивак режим няма... всеки ден е различно. Ужас.

# 6
  • Мнения: 3 205
Julie,  може да е временно - скок в растежа. Аз бих му давала, колкото иска и бих следила наддаването следващия месец. Има ли някаква промяна - да е почнал да се движи повече, да стои по-дълго буден, да прави опити да се обръща, да наблюдава? Това, колкото и малко да се струва на един голям човек, също може да доведе до по-голяма нужда от храна при бебето, без да се отрази много на наддаването.

# 7
  • Мнения: 6 029
юл4е, ми той е супер подвижен по принцип. постоянно рита, шава, никога не го намирам както съм го оставила в леглото. не си пада по съня денем, случва се по цял ден да не мигне гевезето. обръща се от гръб настрани. освен това коликите още не са свършили и когато спи денем постоянно се размърдва, буди и заспива пак.. и така по много пътиSad

# 8
  • Мнения: 3 205
Според компетентното ми мнение тогава - значи е гладен. Давай му и следи наддаването (не знам как ти е качвал досега, но не е добре първия и втория месец примерно да е качил по 800гр, а третия да скокне кило и половина - това имам предвид, наддаването се забавя с израстването). Нормално е да приема 900 (6х150) - 1000мл (4х250) в денонощието.

# 9
  • Мнения: 6 029
юл4е, първия месец 1,200, втория 1 кило точно. но порасна с 10 см. за тия два месеца  Shocked ще разчитам на неговата преценка до следващата консултация... благодаря отново за съветите ти!  bouquet Hug

# 10
  • Мнения: 3 205
Няма защо. Детето расте супер, и на килограми, и на сантиметри. 

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
не знам как си го минала на 4-кратно хранене, но всеки педиатър ще ти каже, че това е недостатъчно за 2-месечно бебе.
на тази възраст ядат минимум 6 пъти. моят син ядеше и по 7 пъти даже.
а еднократното количество пък е наистина внушително голямо.
опитай плавен преход към 6-кратно хранене през 3 часа с по-малки количества. но наистина плавен.

# 12
  • Мнения: 6 029
jam, аз на нищо не съм го минала. не ми е ясно как мога да го накарам да яде често и по малко...

а между другото нашия педиатър, каза да го оставя да яде колкото поиска и когато поиска.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 356
не ми е ясно как мога да го накарам да яде често и по малко...

ами, мисля си нещо такова - казваш, че не издържа 4 часа след като е пил 200 и нещо. тогава, след 3 часа предложи 130-140. и така полека-лека...

# 14
  • Мнения: 6 029
не ми е ясно как мога да го накарам да яде често и по малко...

ами, мисля си нещо такова - казваш, че не издържа 4 часа след като е пил 200 и нещо. тогава, след 3 часа предложи 130-140. и така полека-лека...

храня го когато е гладен. понякога са три часа, друг път може  и пет часа да са. понякога изяжда всичко и плаче за още, понякога оставя по 40-50 мл. непостоянна работа. за това ми е трудно да преценя Confused

Общи условия

Активация на акаунт