Защо така се държат някои майки?

  • 4 692
  • 128
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Откакто Ани започна да се заглежда, й показвам всичко и й давам да пипне. Тя се разви като много контактно дете, сега на годинка и 1 месец и направо пищи от кеф като види бебе, дете на нейната възраст, усмихва се и сочи хората и ако не й обърнат внимание вика след тях. Никога не й давам да пипа бебетата, само да им се радва от известно разстояние. Там където живеем няма много деца и когато отидем на разходка из Южния парк или някъде където има много хора, тя е много доволна. Но ето на какво се натъквам, майки, които дърпат децата си и не им дават да се доближат до нея, поне за едно "Боц", майки, които се обръщат на другата страна, след като виждат, че тяхното дете също иска да се доближи до Ани и се усмихва, майки, които забързват и придобиват вид на ухапани. Днес с мъжа ми бяхме в една лаборатория с Ани, след нас дойдоха още 2 бебета. Първата мама, горе-долу добре се държа, усмихва се на Ани, но нито веднъж не насърчи детето си я пипне, да я доближи, а те двете явно се харесаха. Втората мама, направо отбягваше и двете ни, т.е. държеше детето настрана.
Мъжът ми в началото си мислеше, че аз явно си въобразявам, но след като стана свидетел, се съгласи с мен и остана доста учуден.
Вече си мисля, че у нас е причината. Но никога не съм позволявала на Ани да посяга грубо, тя не е нахална, просто се усмихва и се смее на хората около себе си, чисти и спретнати сме. Знам ли, сигурно има някаква причина, но просто не мога да разбера каква е.
Ами това е, споделих.

# 1
  • Мнения: 4 451
Идея нямам що за поведение. newsm78 Аз обожавам децата и винаги се радвам, когато някое детенце прояви интерес към моето. Не виждам нищо лошо.

# 2
  • Мнения: 5 393
И аз го забелязвам това нещо.Нямам обяснение.Иво също е много контактен, и се радва и на малки и на големи.Естествено, не му позволявам да пипа малки бебета, които са още в колички и не ходят,но....Често виждам кисели и "ущипани" физиономии.А пък що се отнася до играчките на площадката.Е втрещена съм направо.За мен играчки,които са изкарани навън са за обща употреба и съм ги прежалила.Не разбирам какъв е смисъла да се изкарват, ако децата не играят с тях.И пак забелязвам едни гримаси, едно цупене..... ooooh! ooooh! ooooh!Грешката определено не е в моя телевизор и все пак...и аз се питам защо така реагират някои хора?

# 3
  • Мнения: 4 451
Като прочетох постинга на Мечо Пух, се сетих как една приятелка даваше играчка на 5-годишната си дъщеря (бяхме се събрали в парка) с думите: "И разбра ли, няма да я даваш на никой! Чу ли ме какво казах!". Останах изумена, даже слабо казано. Shocked

# 4
  • Мнения: 1 264
Моят син се държи по същият начин. Като види дете и пощурява от радост, тича към него. Усмихва се и на всички хора, заглежда се, закача се. Има и такива, които не му обръщат внимание, но повечето хора му се радват. Не съм се замисляла защо някои не обръщат внимание било те да са и с деца.  newsm78
А играчките на децата обикновено ги взема и понякога ако някоя много му хареса, не я дава и започва да плаче с пълно гърло. Още не съм попадала на нцупени физиономии на майки, но ще ми стане много сконфузено ако се получи така. Аз и пълна чанта с играчки да нося, на него чуждите са му много по-интересни.

# 5
  • Мнения: 4 496
Не ми се е случвало подобно нещо,или не съм обърнала внимание.Но определено няма да ми стане приятно,че какво му е на детето ти?!Явно има и такива майки-орлици,ама докога ще успяват да ги пазят така-не се знае.Всичко се връща....

# 6
  • София
  • Мнения: 1 230
Явно има и по-лоши случаи, ако взема играчки, то не си ги пазя, пък и Ани редовно си дава нещата на другите бебета. веднъж докато си говорехме с една мама, а децата си общуваха по техен си начин, Ани връчила на другото бебе шишето с вода и гледа с умиление как другото бебе пие. То пък й даде някаква играчка, после успяхме да си приберем нещата без ревове, просто се наиграха. За навън не взима скъпите играчки, че да си ги пазя.
Майки-орлици, ама децата трябва да си общуват, щом се разпознават и са щастливи като видят бебета или деца, значи трябва да им се осигури подобна комуникация. А от какво ги пазят много интересно?

# 7
  • Мнения: 274
има доста странни хора наистина и аз съм го забелязала това . но сега тук в Канада е точно обратното, всички се закачат и радват на малките деца. а и самите деца помежду си доста контактуват. Това е въпрос на характер и разбиране си мисля аз. Но наиситна е оста грозно

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
има доста странни хора наистина и аз съм го забелязала това . но сега тук в Канада е точно обратното, всички се закачат и радват на малките деца. а и самите деца помежду си доста контактуват. Това е въпрос на характер и разбиране си мисля аз. Но наиситна е оста грозно
Вземи и мен в Канадско Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 616
Защото на мен постоянно ми се случва по детските площадки да идват разни дечица с мръсни ръце  или дори и чисти да са да започнат да ровят из количкта на мъника, а той понякога се стряска или спи, а те го будят, или пък са грубички и започват да го изучават-не е приятно. С времето и повторенията ставаш ..... да речем предпазлива-не всички майки и деца са възпитани и внимателни с бебето!!!!! Просто понякога се опитай да погледнеш нещата и от другата страна, не ставай прекалено критична.

# 10
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Защото на мен постоянно ми се случва по детските площадки да идват разни дечица с мръсни ръце  или дори и чисти да са да започнат да ровят из количкта на мъника, а той понякога се стряска или спи, а те го будят, или пък са грубички и започват да го изучават-не е приятно. С времето и повторенията ставаш ..... да речем предпазлива-не всички майки и деца са възпитани и внимателни с бебето!!!!! Просто понякога се опитай да погледнеш нещата и от другата страна, не ставай прекалено критична.
Когато проходите, ще започнете и вие да ходите по количките на бебетата с мръсни ръце.Споко,ще ви дойде реда  Peace

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Защото на мен постоянно ми се случва по детските площадки да идват разни дечица с мръсни ръце  или дори и чисти да са да започнат да ровят из количкта на мъника, а той понякога се стряска или спи, а те го будят, или пък са грубички и започват да го изучават-не е приятно. С времето и повторенията ставаш ..... да речем предпазлива-не всички майки и деца са възпитани и внимателни с бебето!!!!! Просто понякога се опитай да погледнеш нещата и от другата страна, не ставай прекалено критична.
Да,де,обаче Маxin казва,че детето и не пипа бебетата,а не е лошо да се замислиш,че след около година твоето най-вероятно ще прави същото!
Дъщеря ми е супер контактна,а на всичкото отгоре вече се опитва и да говори и като види количка или по точно бебе доближава се на разстояние на което,аз позволя и казва "БЕБЕ",като види продавачки те пък са каки,сервитьорките също се класирват за такива.Аз,също като Мечо Пух съм прежалила,ако изобщо тази дума е подходяща играчките,които носим в парка.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 230
ОК, съгласна съм, че има несъобразителни майки, но аз говоря не за градинките, а за тези да кажем, с които се разминаваме в парка, за тези майки от лабораторията или в магазини, за тези, които явно не желаят децата им да общуват със себеподобни.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Maxin,аз,мисля,че проблема е техен!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230
Защото на мен постоянно ми се случва по детските площадки да идват разни дечица с мръсни ръце  или дори и чисти да са да започнат да ровят из количкта на мъника, а той понякога се стряска или спи, а те го будят, или пък са грубички и започват да го изучават-не е приятно. С времето и повторенията ставаш ..... да речем предпазлива-не всички майки и деца са възпитани и внимателни с бебето!!!!! Просто понякога се опитай да погледнеш нещата и от другата страна, не ставай прекалено критична.
Да,де,обаче Маxin казва,че детето и не пипа бебетата,а не е лошо да се замислиш,че след около година твоето най-вероятно ще прави същото!
Дъщеря ми е супер контактна,а на всичкото отгоре вече се опитва и да говори и като види количка или по точно бебе доближава се на разстояние на което,аз позволя и казва "БЕБЕ",като види продавачки те пък са каки,сервитьорките също се класирват за такива.Аз,също като Мечо Пух съм прежалила,ако изобщо тази дума е подходяща играчките,които носим в парка.
да, така е, не пипа защото не давам, уча я, ако пипа да пипа нежно по крачето и то само при бебе на наши познати, по-късно ако не мога да я удържа поне ще знае как да пипа бебе - надявам се.
Ани също се опитва да говори нещо, вика още отдалеч БЕБЕ или Баба, ТАТИ на някой чичко с очила и иска да ходи при тях. За мен е важно детето да общува с хора, да ги пипа и вижда реакции, да се учи.

Общи условия

Активация на акаунт