регулиране на кърмата

  • 920
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Моята бебка вече е на два месеца и упорито я кърмя, въпреки, че не винаги съм уверена че й стига. Кърмим се на поискване,  което означава , че й давам винаги когато е неспокойна. На практика рядко издържа повече от 2-2,5 часа. Вечер почти непрекъснато ми виси на гърдата, е вероятно заради коликите , ама се успокоява с кърмене. Вече би трябвало да ми се е регулирала кърмата , ама не е. Един ден има , на другия няма, дори се случва за едно хранене да чувствам гърдите си  препълнени, а за следващото празни, въпреки че може да са минали и 3 часа. От това се чувствам много неуверена , не знам дали ако за момента се е наяла за следващото хранене дали ще има достатъчно кърма. Да не говорим че не смея да изляза на разходка защото не знам кога ще ревне гладна.
Момичета, и при вас ли е така? Кога се регулира кърмата?

# 1
  • София
  • Мнения: 618
Провокирана от една подобна тема реших да си погледна записките (водя си нещо като дневник) от вторият месец на моята мома. Ами тя рядко е издържала по 2 часа  Thinking, вечер и до сега заспива на гърда. Нормално е да не са ти напрегнати и препълнени гърдите всеки път, но това не значи, че са празни  Peace Важно е да пълни редовно памперсите. А за разходките - най-добре събери смелост и се престраши да кърмиш навън  Peace това ще ти даде пълна свобода да ходиш, където и за колкото време искаш без да се притесняваш за детето. Първият път само е "страшно" ,  поне за мен беше така Crazy

# 2
  • Мнения: 96
И моята кърма доста кърма доста късно се регулира. Не се притеснявай, вземи мерки за увеличаване на кърмата ако ти се струва, че е малко.Тук има много информация по въпроса. Ако ти е неудобно да кърмиш навън, можеш да изцеждаш кърма и да я даваш с биберон навън. Само не се отказвай от кърменето. Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 373
Нормално е да не са ти напрегнати и препълнени гърдите всеки път, но това не значи, че са празни  Peace Важно е да пълни редовно памперсите.
Това го знам, ама понякога дори не усещам да слиза млякото нито я чувам да гълта. Памперсите ги пълни с пишано, ама от 10тина дена започна да не ака редовно и аз на два пъти я изаквам с термометър, което знам че не е хубаво. Всъщност и беба понякога не суче добре и когато си мисля че има повече кърма тя пък вземе че суче вяло и може би се получава застой на кърма и в последствие намалява. Ама нали не знам кога ще поиска пак.
Веднъж кърмих навън, ама беше в морската градина на тихо и закътано място. Даже имаше още една мама. Но на оживена градинка не мога да се престраша.

# 4
  • Мнения: 373
Нормално е да не са ти напрегнати и препълнени гърдите всеки път, но това не значи, че са празни  Peace Важно е да пълни редовно памперсите.
Това го знам, ама понякога дори не усещам да слиза млякото нито я чувам да гълта. Памперсите ги пълни с пишано, ама от 10тина дена започна да не ака редовно и аз на два пъти я изаквам с термометър, което знам че не е хубаво. Всъщност и беба понякога не суче добре и когато си мисля че има повече кърма тя пък вземе че суче вяло и може би се получава застой на кърма и в последствие намалява. Ама нали не знам кога ще поиска пак.
Веднъж кърмих навън, ама беше в морската градина на тихо и закътано място. Даже имаше още една мама. Но на оживена градинка не мога да се престраша.


# 5
  • Мнения: 565
Ще следя темата. Моят пикльо ще стане на 7 месеца и вчера си мислех,че явно няма да ми се регулира кърмата - при мен като има-има, като няма-няма.3 дни пращя и тека нон-стоп, след това суша.После се повтаря ooooh! и не мога да видя някаква явна причина-едни и същи неща ям, пия, на един и същи режим съм с почивката, няма стрес или нещо....направо не знам.

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 894
мони е вече на 4.5м и аз съм още така и вече си мисля че е нормално.явно има дни не суче много и кърмата намалява после суче повечко и съответно има повече мляко и става препълване.а за кърменето навън и аз не съм се престрашила Embarassed

# 7
  • Мнения: 2 829
Ако съдя от моя опит-това че гърдите ти се препълват е чудното-моите са абсолютно меки още от края на първия месец и не се препълват дори и ако пропусна някое кърмене. Ама мляко си има-съдя по това, че малкия пишка и расте Simple Smile
На мен ми се струва, че във вашия случай е точно обратното-може би в дните, когато бебето суче по-малко ти се препълват гърдите, а когато суче повече са ти меки и ти си мислиш, че ти е намаляла кърмата.
За акането-бебетата нормално си променят графика на акане-отначало акат почти на всяко хранене, после разреждат, често има един период, когато акат през ден, през два (дори и през 4-5 дена) и след това започват да си създават някакъв обичаен ритъм-примерно да акат веднъж или 2 пъти на ден по едно и също време.
Моето мнение е, че трябва да се успокоиш и да си абсолютно убедена, че винаги имаш кърма. Можеш да следиш напишканите памперси-щом казваш че бебето пишка, значи всичко е наред.
За кърменето навън-можеш да си направиш пончо-взимаш парео, парче плат, шал или каквото ти хрумне и правиш една дупка за главата си в средата. Като го облечеш после през глава и пъхнеш бебето отдолу мога да дам гаранция че абсолютно нищо не се вижда. Няколко пъти докато кърмя бебето така са ме питали "къде ти е бебето?" Grinning Аз вече не ползвам такова нещо, а и малкия не трае да е скрит, ама в началото, като сучеше с часове като седнех в компания на някое кафе предпочитах да се поприкрия Grinning

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 894
за акането-щом изцяло кърмиш е нормално да не ака по няколко дни(ние сме стигали до 4)
 Joy Joy Joyщом бебчо е спокоен и не му е твърдо коремчето значи всичко е о кеи. Peace

# 9
  • Мнения: 967
Да се уреголра кърмата означава да спрат гърдите да се препълват и да са напрегнати. Меките и спокойни гърди не означава, че са празни, присто в тях има достатъчно кърма, за да се нахрани бебето, просто няма излишъци. Относно кърменето навън - давай смело - бебето легнало на гърдите ти закрива гледката и на практика нищо не се вижда. Използвайте хубавото време докао го има, за да сте максимално навън  Peace

# 10
  • Мнения: 373
Благодаря за отговорите момичета!   bouquetМного успокояващо е да видиш, че не си сама. Започвам да си мисля, че в акането е проблема. Откакто ака по-рядко ми се струва че суче по-малко. Вероятно защото и е тежко на стомахчето. Проблема е ,че не е спокойна и аз   все се чудя дали да не прибягна пак до термометъра и да я облекча  Sad . Ям круши и компоти от сини сливи, но за сега няма ефект, вече трети ден...Да чакам ли още?
За на вън вече се сдобих със слинг, но е много плътен и е много топло за него. Той е от тези с халките и още не съм го разучила как ще е за кърмене, но както е дадено на картинката май не скрива много. За сега бебка като пробвам да я сложа в него много реве.

# 11
  • Мнения: 2 829
Можешсъщо така да вземеш 1шал, от тези ефирните. Като сложиш детето да суче го завиваш отгоре с шала-хем няма слънце да му пече, хем нищо се не види Grinning По-удобно е отколкоо с пелена да се скриваш, защото пелената се смъква.
Слинга е удобен да кърмиш права, ама като седнеш не е толкова удобно със слинг-по-скоро можеш самия слинг да използваш като шал Simple Smile
Дано си намериш удобен начин!

# 12
  • Мнения: 393
Горе -долу по същото време изаквах Митко с термометъра през ден за около половин месец.Нищо не му стана, така че ако ти се чувстваш по-спокойна си го изаквай така, но всъщност кърмата се усвоява пълноценно от организма на бебето и понякога няма отпаден продукт Peace

# 13
  • Мнения: 373
Извинявайте, че не отговарях доста време, но започнах да следя състоянието на Криско, а и се рових из нета за болестта и не ми оставаше време. Виждала съм детенцето в Майчин дом и два месеца нямах представа какво става с него въпреки че често си мислех за него. Дано се излекува по-скоро!
При нас положението горе-долу се подобри. След последния ми постинг малко насилих бебка с изакването - този път използвах листо от мушкато. Не подейства веднага, а тя малко по-късно се изака. Беше кафеникаво на цвят и доста течно. Даже не знам дали нямаше и малко слуз newsm78. На другия ден пак се изака даже два пъти и тази сутрин пак като цвета вече е жълт. До тук - добре. За сукането какво да кажа... През два часа... Щом така иска добре - за мен е важно да знам че е яла а и нямам нищо да ми се увеличи кърмата. Кърмихме се и навън на по безлюдни места из морската градина. Обаче сега друг проблем не иска да ляга в количката. Вчера излязохме за един час и през цялото време я носих на ръце като трябваше да бутам и количката. Уж й се спи а като реша да я сложа- рев. Дали не я разглезих? В къщи често я нося, ама тя много често се уригва, а и често повръща...

Общи условия

Активация на акаунт