ПОМОЩ - разранени и напукани зърна

  • 2 563
  • 14
  •   1
Отговори
Малкия така силно суче и по цял час, че зърната ми се разраниха и напукаха.Моля ви дайте съвет какво да правя:( Мажа с Гармастан, но не помага.Компрес със смрадлика добра алтернатива ли е?

# 1
  • Мнения: 182
Аз доколкото знам има един мехлем - дефламол, много помагал  Wink  Flutter

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
вазелин
дефламола е супер - ама сложи го и сложи от подложките за гърди - като компрес
вазелин е също мноого ефикасен

# 3
Педиатърът ни даде едно мазило, което аз доста трудно намерих някъде в около 30тата аптека за един обрив на бебка, но се оказа че всъщност мазилото е за зърната - максимално пречистен ланолин е и се казва LANSINOH , разфасовката е миниатюрна и ми струваше 12,88 лв. но поне на бебето му се отрази много добре още от първото мазане. Ако искаш опитай-може и да ти помогне. Аз го намерих в една аптека на Алабин, почти до Македония - между Верона и Тропс къщата.

# 4
  • Мнения: 2 657
И аз бях така.На мен дефламола ми помогна.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
освен това, което са ти казали другите мога само да добавя това, което прочетох в една немска книжка

- не мий зърната си преди всяко кърмене особено пък със сапун
- след кърмене, ако имаш възможност остави слюнката на бебето да изсъхне върху зърното..ако може да си на чист въздух и слънце.....още по-добре. (на отворен прозерец, примерно, ако имаш удобен...)

Бебешката слюнка съдържа някакво нещо, което помага на разранените зърна да се възстановят....

# 6
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Reza
освен това, което са ти казали другите мога само да добавя това, което прочетох в една немска книжка

- не мий зърната си преди всяко кърмене особено пък със сапун
- след кърмене, ако имаш възможност остави слюнката на бебето да изсъхне върху зърното..ако може да си на чист въздух и слънце.....още по-добре. (на отворен прозерец, примерно, ако имаш удобен...)

Бебешката слюнка съдържа някакво нещо, което помага на разранените зърна да се възстановят....

БРАВО!!!
Ланолин, Лансинокс, Пуре Лана и каквото ти дойде наум от ланолин

# 7
  • Мнения: 1 464
Ами аз се мажех с някакъв мехлем,джи пито го написа и в аптеката го забъркаха,за 2 дни ми се оправиха гърдите ама не знам какъв е Embarassed Знам че беше вазелин и някакви си там билки/много ти помогнах Confused /Но знам че не трябва да оставяш бебето да суче толкова дълго,то изсуква основното в първите 15 минути,така че кърми го макс по 20 мин ако имаш проблеми с гърдите.Ама за това питай Воо Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 660
Дефламола е за изгаряне. Аз се мажех след всяко кърмене с Универтан и бях много доволна- пробвай,сигурно ще ти помогне. Предполагам няма нужда да казвам,че преди кърмене се измиваш много добре със вода и сапун.Най добре е да се мажеш вечер,след последното кърмене,ако не кърмиш и през ноща де. Grinning

# 9
  • Мнения: 5 228
Единственото нещо, което на мен ми помогна е Лансинох - чист ланолин, който може и да не се измива при кърмене. Освен че се мажех, си правех компреси с марлички и лансинох, много бързо ми мина. Оставяй колкото се може повече гърдите си на въздух и не ги мий със сапун. И 1 час ми се струва много - по принцип за първите 10 минути бебето изсукма основното количество кърма, а след това само суче и си играе, така че ако можеш пробвай да съкратиш времето.

# 10
  • Мнения: 488
Аз също оправих проблема само с Лансинох, скъпичък е, но пък си заслужава, 2 опаковки и нямаше и помен от рагадите. Хубавото е, че не се измива преди кърмене, защото всяко миене с вода и особено сапун, изсушава зърната и отмива защитните вещества, които се отделят от самата кърма и слюнката на бебето.
Затова - НЕ МИЙ гърдите повече от 1 път на ден, само с чиста вода, това е достатъчно. По тази причина не ти помага и Гармастана, защото трябва да го миеш преди всяко кърмене и резултат никакъв...
Също така хубави съвети са ти дали да оставяш гърдите си на въздух, това помага да зараснат раничките.
Успех и не се отказвай от кърменето!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 352
От личен опит бих те посъветвала следното: В никакъв случай не мий зърната преди кърмене със сапун, защото той изсушава кожата. Аз ги миех само с вода, и то не повече от веднъж дневно. Добре е да оставиш слюнката на бебчо и малко млекце да изсъхнат върху зърното. И виж дали бебчо захапва правилно зърното - трябва цялата алеола да е в устата на бебето. Ако смуче само зърното, със сигурност ще го разрани.
Дефламола на мен много ми помогна, когато имах такъв проблем. Надявам се да съм ти била полезна. Също така бих те посъветвала да надникнеш в съседния форум за кърмене - там има много полезни и ценни неща.
Усех с кърменето! Grinning

# 12
  • Мнения: 2 258
И аз се борих с Лансинох-много помага определено!

# 13
  • Мнения: 2 051
Лансинох е най-доброто.
Гармастан - също върши работа, но трябва добре да го отмиваш, т.е. да тормозиш пак с вода гърдата.
Дефламолът помага, но на вкус е адски горчив и ако не го отмиеш добре има риск да ти се побърка бебето, много внивамай с него!
Като се оправиш, спри да миеш гърдите, както вече са ти писали. Мажи с кърма, ходи по цици да се проветряваш, действа страхотно (разбирай го както искаш!!!).

# 14
Мили мами, много ви благодаря за отговорите!
Ще пробвам, дано се оправя:)

Общи условия

Активация на акаунт