?

  • 1 426
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Въпрос:Утре тръгваме за морето и трябва да изминем около 1300 км с кола.В едната посока.
Чудя се как да реша въпроса с бебето в колата.Дали да го оставя да спи в столчето за кола ,или другата идея е да сложа един дунапренен матрак на който да спи.На задната седалка.Знам че с матрака е рисковано,ама възможно ли е да го вържа за това столче цели 13 часа най малко?!Мислех си и евентуално за зимния кош на количката-да го закопчея с колани и да го сложа да спи вътре.13 часа полу седнало в столче ми се струва че ще му съсипе гръбнака.Дайте акъл.Какво да направя?

# 1
  • Мнения: 7 914
Albertine
 аз бих го сложила в зимния кош...а когато е по активен в столчето за кола Hug Hug

# 2
единствено в стол4ето може да стои
за матрака се бъзикаШ, нали?

за такива разстояния само със самолет се навивам да пътувам  Confused

# 3
  • Мнения: 7 837
На зимния кош не пише ли изрично, че не е пригоден за столче за кола? Мислех че в чужбина вече не се стига до такава дилема...
Изборът си е ваш. Рискът -също... Но е безотговорно.

# 4
  • Мнения: 3 521
Еднократния продължителен престой в столчето не е чак толкова голям проблем, правете спирки на всеки 2/3 часа поне по половин час и тогава го слагай някъде да се "поопъне" Peace.

# 5
  • Мнения: 3 880
Зимният кош изобщо не е подходящ за пътуване с кола от гледна точка на безопасността. Не е пригоден за целта и при рязко спиране или недай боже сблъсък не върши никаква работа. Аз не бих рискувала.  Не е удобно дълго време в седалката, но поне е по-безопасно. Решението е чести спирки и почивки Peace

# 6
  • Мнения: 7 914
за риска е така...ама нали пък не било хубаво детето да стои повече от 2 часа на ден в столче за кола.... newsm78

ПП и не знам дали е отнашето столче.. има някакви допълнителни подложки и тн... ама моя Ерик така се спарва ( когато е малко по топло), че целия се обрива ooooh!

# 7
На зимния кош не пише ли изрично, че не е пригоден за столче за кола? Мислех че в чужбина вече не се стига до такава дилема...
Изборът си е ваш. Рискът -също... Но е безотговорно.

зависи, моето ставаШе за кола, даже се препоръ4ваШе при по_дълги пътувания, ама е само за малки бебета

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Въпрос:Утре тръгваме за морето и трябва да изминем около 1300 км с кола.В едната посока.
Чудя се как да реша въпроса с бебето в колата.Дали да го оставя да спи в столчето за кола ,или другата идея е да сложа един дунапренен матрак на който да спи.На задната седалка.Знам че с матрака е рисковано,ама възможно ли е да го вържа за това столче цели 13 часа най малко?!Мислех си и евентуално за зимния кош на количката-да го закопчея с колани и да го сложа да спи вътре.13 часа полу седнало в столче ми се струва че ще му съсипе гръбнака.Дайте акъл.Какво да направя?

ниЩо няма да му съсипе, нали с тази цел е направено  Laughing
стол4ето ти няма ли полулегнала позиция?  newsm78

другите възможности не ги смятам изобЩо.

# 9
  • Мнения: 7 837
Не бъркайте зимния кош с кошницата за кола, която върви с количките тип "Травел систем"

за риска е така...ама нали пък не било хубаво детето да стои повече от 2 часа на ден в столче за кола.... newsm78

Това пък отдавна е опровергано. Формата на кошниците е ергономична и приспособена към бебето  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 521
за риска е така...ама нали пък не било хубаво детето да стои повече от 2 часа на ден в столче за кола.... newsm78


това е така, но за новородени, бебето на Влади вече не е толкова "крехко" Peace ...

За да не се спарва слагай тензухена пеленка за подложка...и пак често спиране и разходки+проветряване

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Чудя се защо много майки изпитват страх от тези столчета Thinking, нали са за тази цел. Ако толкова се страхувате за детето спирайте няколко пъти и готово.

# 12
  • Мнения: 7 914
Кейси, surfline
мерси Hug  bouquet
  явно малко ми е остаряла информацията Blush Embarassed

# 13
Не бъркайте зимния кош с кошницата за кола, която върви с количките тип "Травел систем"

за риска е така...ама нали пък не било хубаво детето да стои повече от 2 часа на ден в столче за кола.... newsm78

Това пък отдавна е опровергано. Формата на кошниците е ергономична и приспособена към бебето  Simple Smile

не ги бъркам,
то4но на комбинираните коли4ки, коШът е за дълги пътувания, а коШницата за кратки придвижвания , но става въпрос за малки бебета, новородени ....
на Влади бебето би трябвало да ползва друг вид стол4е (обикновено са с поне 2 или 3 позиции)

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 16:15 от gioia

# 14
  • Мнения: 4 111
Ние пътувахме 22  часа с кола, бебето нямаше 3 месеца - само в столчето е стоял. Общо да съм го вадила оттам за 1-2 часа. Никакви проблеми, дори му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт