Помощ.. опекох я на слънце :(

  • 1 436
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 704
Понеже съм много умна днес държах количката почти половин час обърната към слънцето и след 2 часа едната бузка на бебка направо гори .. не я бях намазала с нищо, по принцип не я излагам директно на слънце.. сега на бузката има червено петно и много топла .. направо си я изгори слънцето.. дайте съвет? опасно ли е? може ли нещо да и стане? утре ще звъня на педито да питам, но ужасно се притесних .. ужасно съм загубена  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 13 203
Според мен няма проблем да я намажеш с Дефламол или вазелин - продават в аптеките чист вазелин... и не се шашкай, не е толкова силно слънцето днес. Малките бебета не е хубаво да се излагат на пряка слънчева светлина.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Не се притеснявай.Послушай съвета на Ваче и от сега нататък ползвай поддържащ и защитен крем при вятър и студ или слънцезащитен.
Аз също днес не намазах Йоан и той зачерви бузките.Но като се прибрахме ,го намазах.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
да, дефламола ще свърши работа
моята щерка направи една такава мимолетна слънчева алергия на 1г и се стресирах, че ще трябва постоянно да я мажа с разни кремове
излагането на прекомерно слънце (особено последните няколко години) не е много полезно

# 4
  • Мнения: 3 663
Ей, Магс, направо ми иде да се  #Sniper
вчера я четох тая тема и днес забравих да намажа кифлата и ето на - едната бузка е леко червена Sad
уж не я е пекло слънцето, ама.... тюх....
май на входната врата освен бележката за боклука, ще трябва да си лепна и една за кремчето.... Embarassed

# 5
  • Мнения: 8 458
И аз направих същата глупост.Два дни подред слънцето хваща бебка за не повече от 3-4 минути.Толкова е бяла че цялата пламна дори и клепачите са и червени.Иде ми да се застрелям!

# 6
  • Мнения: 3 927
Майчета, ама как може да излагате толкова малки бебчета на директно слънце Shocked  Shocked
Бебетата се пазят от директна слънчева светлина дълго време!!! По-късно се слагат шапчици и задължително главата да е под чадър!!!
Нищо че още е пролет, слънчето всяка година става все по-опасно.......Пазете си съкровищата Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Taneto
Майчета, ама как може да излагате толкова малки бебчета на директно слънце Shocked  Shocked

Е, да не мислиш сега че я държа по един час на припек
емиа също е написала - 3-4 минутки
като я возя насам натам и все по някое време я пеква за минутка две докато завия в друга посока....
няма как да я опазя от всеки един слъчев лъч, а и честно казано не мисля, че има нужда

# 8
  • Мнения: 8 458
Явно ние сме  с много чувствителна кожа.Сега поръчах слънцезащитен крем.Тони извинявай че измествам темата ти но някой да знае къде продават чадърчета за колички?

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: emia
Явно ние сме  с много чувствителна кожа.Сега поръчах слънцезащитен крем.Тони извинявай че измествам темата ти но някой да знае къде продават чадърчета за колички?

В бившия магазин Малкия принц - сега Чико на входа на Южния парк, но не знам дали са ги пуснали, че само лятото ги продават.

# 10
  • Мнения: 1 704
Цитат на: T o n i
Цитат на: Taneto
Майчета, ама как може да излагате толкова малки бебчета на директно слънце Shocked  Shocked

Е, да не мислиш сега че я държа по един час на припек
емиа също е написала - 3-4 минутки
като я возя насам натам и все по някое време я пеква за минутка две докато завия в друга посока....
няма как да я опазя от всеки един слъчев лъч, а и честно казано не мисля, че има нужда


да и аз така като я возя я пеква от време на време, но незнам дали е чак толкова опасно за толкова малко да я вижда слънцето..  Thinking  а през найлона дали е същото?! че аз дърпам да не и духа в лицето..

Общи условия

Активация на акаунт