Ремонт в яслата,бясна съм!!!

  • 2 400
  • 53
  •   1
Отговори
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Положението е следното.Детето ми ходи на дежурна ясла,защото за съжаление няма кой да го гледа  Cry.
 Миналата седмица,в сряда вечерта,когато я вземах ми заявиха,че в петък трябвало да си я прибера на обяд ,защото щели да им сменят дограмата. #CrazyВ добавка-понеделник,вторник и сряда нямало да работят,а евентуално и четвъртък,и петък.На питането ми дали са подсигурили място за децата в други ясли за тези дни отговора беше отрицателен.И какво толкова,все ще намеря кой да я гледа за няколко дни. #Cussing out #Cussing out #Cussing outМи ако имаше кой да я гледа,нямаше да е в дежурна група.След триста врътки и много ядове,намерихме кой да я гледа /срещу заплащане,естествено/ Sick.Черешката на тортата беше,като днес по телефона заявили на една позната майка,че няма да работят и в четвъртък и петък,а знам,че дограмата вече е сменена. #2gunfire #2gunfire #2gunfireПобеснях.
  Моля ви,дайте телефон на някакъв инспекторат,където да се оплача и някой сносно да ми обясни защо дежурната ясла "пуска кепенци" за една седмица.И защо не бяхме предупредени предварително,а в последния момент.И защо след като ремонта е приключил вчера,те ще почиват още 3 дни? Crossing Arms newsm78

# 1
  • Мнения: 920
Правилно! Нямат право на ремонти! А после - защо не са идеални условията?! Как може да нямат алуминиева дограма - тота това е елементарно.
След триста врътки и много ядове,намерихме кой да я гледа /срещу заплащане,естествено/ Sick.

Пак Ужас! Детските градини са длъжни  - без заплащане, естествено. Ти защо ходиш на работа - сигурно без заплащане?!

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Виж какво,говорим за дежурна група все пак.Могли са да плануват ремонта в почивен за тях месец. Crossing Arms
 И ако имам достатъчно пари да си развявам байрака детето ми щеше да го гледа детегледачка,а не да е на ясла.Ходи там защото това мога да си позволя,и пак не безплатно.И да,длъжни са-това им е работата.Аз не мога от днес за утре да заявя на шефа си,че съм решила да си почивам,защото ще си правя ремонт у нас,а всички тези хора,които зависят от мен да вървят по дяволите.
 И все пак,със сигурност знам,че ремонта е приключил вчера.А що пък да не си починат малко,нали!?

# 3
  • Мнения: 1 753
Кофти... не мога да ти помогна организационно, но ти съчувствам! Все пак дежурните ясли и градини се сменят всяка година, защо точно когато са дежурни решават да правят ремонт?  Thinking Почиват си, права си! Задължително намери начин да подадеш жалба - предполагам, че е някакъв общински инспекторат в общината където се намира яслата...  newsm78

# 4
  • Мнения: 920
Виж какво,говорим за дежурна група все пак.Могли са да плануват ремонта в почивен за тях месец. Crossing Arms
 И ако имам достатъчно пари да си развявам байрака детето ми щеше да го гледа детегледачка,а не да е на ясла.Ходи там защото това мога да си позволя,и пак не безплатно.И да,длъжни са-това им е работата.Аз не мога от днес за утре да заявя на шефа си,че съм решила да си почивам,защото ще си правя ремонт у нас,а всички тези хора,които зависят от мен да вървят по дяволите.
 И все пак,със сигурност знам,че ремонта е приключил вчера.А що пък да не си починат малко,нали!?

Радвай се на понятието "дежурна група". В много страни не съществува. И никъде не съм чула срещу символична сума да ти гледат и хранят детето.

# 5
  • Мнения: 5 183
Права си да се ядосваш.
Ако не друго, поне са длъжни да ви уведомят възможно най-рано, та да знаете и да си намерите някакъв вариант.

# 6
  • Мнения: 5 183
Радвай се на понятието "дежурна група". В много страни не съществува. И никъде не съм чула срещу символична сума да ти гледат и хранят детето.

Мадам Гоца сигурно работи във въпросната градина, щом така яростно ги защитава Simple Smile
Без зна4ение е в момента какво е положението в другите страни ... то кое ли ни е като в другите страни, ама не е там въпроса.
От 4овещина поне да бяха казали по-навреме.

# 7
  • Мнения: 106
Напълно те разбирам! При нас положението е същото. Мисля, че жалбата се подава в общината, защото ни обясниха, че те решават кога и кои градини ще се ремнтират и утвърждават график. Успех в борбата с поредната българска простотия Peace

# 8
  • Мнения: 920
Напълно те разбирам! При нас положението е същото. Мисля, че жалбата се подава в общината, защото ни обясниха, че те решават кога и кои градини ще се ремнтират и утвърждават график. Успех в борбата с поредната българска простотия Peace

Ако се сблъскаш с чуждата оправия, няма да мислиш така.

# 9
  • Мнения: 920
Радвай се на понятието "дежурна група". В много страни не съществува. И никъде не съм чула срещу символична сума да ти гледат и хранят детето.

Мадам Гоца сигурно работи във въпросната градина, щом така яростно ги защитава Simple Smile
Без зна4ение е в момента какво е положението в другите страни ... то кое ли ни е като в другите страни, ама не е там въпроса.
От 4овещина поне да бяха казали по-навреме.


Да, точно там работя. Работим за 200 лв. Гледаме деца, сменяме памперси. И търпим вечно критики - не бири добре нахранени, не сме им сменили памперсите навреме. А майките работят за 5рно по-високи заплати. Ама им е гот за 40 лв да им гледат децата.  В други страни много майки не могат да си позволят детска градина. Струва по-скъпо от заплатата им.

# 10
  • Мнения: 106
Напълно те разбирам! При нас положението е същото. Мисля, че жалбата се подава в общината, защото ни обясниха, че те решават кога и кои градини ще се ремонтират и утвърждават график. Успех в борбата с поредната българска простотия Peace

Ако се сблъскаш с чуждата оправия, няма да мислиш така.

Не ме интересува как е другаде. Далеч съм от мисълта, че в чужбина е идеално. Но за мен наистина е абсолютна простотия да затвориш 40 деца в една стая, когато навън температурата е над 37 градуса, а вътре е поне с 3 отгоре. Представа нямам и къде ги слагат да се хранят и спят. Мисля, че е време общината да се замисли малко - съвременните родители, а и повечето баби и дядовци са работещи хора и нямат възможност да излизат в отпуск и гледат децата си за по месец и половина.

# 11
  • Мнения: 920
Напълно те разбирам! При нас положението е същото. Мисля, че жалбата се подава в общината, защото ни обясниха, че те решават кога и кои градини ще се ремонтират и утвърждават график. Успех в борбата с поредната българска простотия Peace

Ако се сблъскаш с чуждата оправия, няма да мислиш така.

Не ме интересува как е другаде. Далеч съм от мисълта, че в чужбина е идеално. Но за мен наистина е абсолютна простотия да затвориш 40 деца в една стая, когато навън температурата е над 37 градуса, а вътре е поне с 3 отгоре. Представа нямам и къде ги слагат да се хранят и спят. Мисля, че е време общината да се замисли малко - съвременните родители, а и повечето баби и дядовци са работещи хора и нямат възможност да излизат в отпуск и гледат децата си за по месец и половина.

И за мен е абсолютна простотия да си дадеш детето да го гледат при такива условия. А това че баба и дядо работят не е грижа на общината. Може дядо дори депутат да е.

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Виж какво,винаги съм се изказвала позитивно за градините на децата си.Не мога да си кривя душата,гледат ми ги както трябва.
 А на теб щом ти тежи работата ,значи въобще ни се за там.Да-наакват се,напишквате се,капризни са,хленчат...Само не ми казвай,че сега си го разбрала.Когато човек си избира професията трябва да прецени и добрите и лошите страни.Сама си избрала този път,не съм ти го "насадила" аз или някой друг родител.И след като си избрала да се грижиш за децата ни,тогава го прави.Никой не те държи там насила,намери си и ти работа за петорно по-висока заплата.
 И пак ще ти кажа,децата ми слава богу случиха на добри и всеотдайни госпожи,на които съм адски благодарна.И съм им го казвала и показвала   bouquet Hug.В случая, със сборната група обаче май нямаме късмет. ConfusedЖалко за мъничетата,които са попаднали на теб.Чудя се от къде толкова злоба.

# 13
  • Мнения: 5 183
Да, точно там работя. Работим за 200 лв. Гледаме деца, сменяме памперси. И търпим вечно критики - не бири добре нахранени, не сме им сменили памперсите навреме. А майките работят за 5рно по-високи заплати. Ама им е гот за 40 лв да им гледат децата.  В други страни много майки не могат да си позволят детска градина. Струва по-скъпо от заплатата им.

Ами нали те са си избрали това да работят? Никой не ги е карал насила.
Заплатите са ниски, ама това какво общо има с този ремонт, при4инил толкова неудобства на родителите, не ми стана много ясно.
И не мога да разбера в слу4ая какво общо има действителността в другите страни.
Проблемът на жената е тук и сега.
Аз самата живея в страна, в която детските градини са си скъпи, но има и много по-евтини опции. Навсякъде оба4е се грижат прекрасно за децата, а ако се налага нещо подобно, го правят в събота и неделя или по КОЛЕДА, колкото и невероятно да зву4и - тогава, когато децата така или ина4е не са на градина (или някой друг празник, който озна4ава няколко по4ивни дни наведнъж). Ако се налага все пак ремонт или нещо спешно в нормален делни4ен ден, измислят какво да ги правят децата - водят ги в парк, в зоологи4еската градина, та дори и на гости на друга градина ги бяха водили.
Говоря за една държавна такава. А държавните и тук са на символи4ни цени.
Сега синът ми ходи в 4астна, но то е защото ми е по-близо, а тук разстояниата са големи. Няма особена разлика ина4е.

# 14
  • Мнения: 920
Виж какво,винаги съм се изказвала позитивно за градините на децата си.Не мога да си кривя душата,гледат ми ги както трябва.
 А на теб щом ти тежи работата ,значи въобще ни се за там.Да-наакват се,напишквате се,капризни са,хленчат...Само не ми казвай,че сега си го разбрала.Когато човек си избира професията трябва да прецени и добрите и лошите страни.Сама си избрала този път,не съм ти го "насадила" аз или някой друг родител.И след като си избрала да се грижиш за децата ни,тогава го прави.Никой не те държи там насила,намери си и ти работа за петорно по-висока заплата.
 И пак ще ти кажа,децата ми слава богу случиха на добри и всеотдайни госпожи,на които съм адски благодарна.И съм им го казвала и показвала   bouquet Hug.В случая, със сборната група обаче май нямаме късмет. ConfusedЖалко за мъничетата,които са попаднали на теб.Чудя се от къде толкова злоба.

Интересно защо всяко различно от твоето мнение определяш като злоба. Всъщност нямам нищо общо. Не работя като такава. Просто искам малко да се освестите и да оцените това, което получавате срещу 40 лв.

Общи условия

Активация на акаунт