колко мл. ад за бебе на 45 дни?

  • 2 248
  • 10
  •   1
Отговори
здравейте мили майчета, които по някаква причина не кърмите. моето ангелче  е на 45 дни и до преди 5 дни я кърмих, но кърмата ми спря от притеснение та както и да е. сега давам аптамил и въпросът ми е по колко давате на децата си през този втори месец. аз си мисля ,че малката е недохранена, ако е така няма да си го простя.моля отговорете baby_neutral

# 1
  • Мнения: 1 230
Давала съм NAN. Също бяхме на смесено хранене, но след като преминахме изцяло на АМ съм давала по класическата схема 1х0 мл, където х е броя на месеците - т.е. на вашата възраст давах по 120 мл  при 6 хранения на денонощие  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Колкото изпива бебето, толкова. Всяко бебе яде различно количество и сами определят колко да е. Ако изпива всичко до капка, може би не му достига. Трябва да остане малко в шишето, за да се е наяло добре.  Peace

# 3
  • Мнения: 4 111
И аз така давах - като видя, че не остава нищо в шишето - увеличавах дозата. Но с 30 грама, първо, за да остава и да съм сигуна, че е нахранен, второ - при повечето млека се смесват 30 мг с 1 лъжичка АМ - не може да се прецени точно 10 или 20 мг с колко мляко да се смесят - ще е неточно, а и 10 грама не са никаво увеличение.

# 4
  • Мнения: 6 029
на млякото най-вероятно има таблица с препоръчителната доза. правиш нея, ако не я изпие, значи му е много, ако я изпие и реве, значи е малко.. кое му е трудното не мога да разбера Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 784
Всяко бебе различно си хапва. Калоянчо на 45 дни хапваше по около 100 мл

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
На тази възраст сина ми ядеше 6 пъти по 110 мл.

# 7
  • Мнения: 46 437
Колкото поеме.

# 8
  • Мнения: 6 029


ох, звучи ми като готварска рецепта... "брашно, колкото поеме" примерно... Mr. Green

това е много офффф Mr. Green

# 9
  • Мнения: 256
Грамажат е доста относително понятие в този случай според мен.
Дара и Емма ядат по около 135 мл на ядене 6 пъти на деонощие,а са на 4 месеца!
Развиват се чудесно,надават много добре,весели и бодри са.А доста по-малки бебета ядат такова количество дори и повече..затова е доста относително.

# 10
  • Мнения: 46 437
ох, звучи ми като готварска рецепта ... 

Не е случайно  Mr. Green но пък върши работа  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт