каква помпа за кърма

  • 1 661
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте , въпросът ми е има ли зависимост между това каква помпа за кърма използваш и количеството изцедена кърма.Аз имам ръчната на Чико,но с нея изцеждам само 5-10мл,чудя се дали ако си купя друга помпа мога да увелича изцежданото количество?

# 1
  • Мнения: 6 029
ох тая на чико е ужасна:( аз с нея голяма борба водих. казват, че тази на Авент била много добра.

# 2
  • Мнения: 814
да, вземи си тази на AVENT, обаче ръчната. От личен опит ще ти кажа, че тя ми свърши страхотна работа и с който съм говорила все е останал доволен от нея. Обаче не взимай електрическата - първо е много скъпа и втора не дава резултат при всеки, защото май зависи от форма на гърдата и т.н. На мен ми бяха дали да пробвам, докато кърмех, но нищо не стана.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Аз имам Амеда, електрическата ме измъчи навремето, ръчната е много `по-продуктивна`

# 4
  • Мнения: 950
Аз ползвам ръчната на Чико (не спринцовката) от 8-9 месеца и все още продължавам с нея. Много съм доволна. Имаше период, в който съм цедила дори повече отколкото моята дъщеря изяжда на едно хранене.

# 5
  • Мнения: 291
не съм чула да има недоволни от помпата на АВЕНТ, вземи си я нея

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
AVENT ISIS  Peace
Ръчната, много е добра

# 7
  • Мнения: 1 924
А ти сигурна ли си,че я ползваш правилно?Защото имам същата и в първите дни с мъка изцеждах по десетина милилитра, а гърдите ми се пукаха по шевовете.
Трябва да се създаде хубав вакуум-чак да ти посинее гърдата на мястото около накрайника на помпата.В началото това става доста болезнено,аз затова не успявах-болеше и не натисках добре.
Ако не става, се насочи към ръчната на Авент,както са ти казали-все добри отзиви има за нея.

# 8
  • Мнения: 2 807
Avent ISIS Peace

Ползвала съм само ръчната обаче, така че не мога да направя съпоставка между ръчната и електрическата на Avent.

А на ръка пробвала ли си да се цедиш?
Има мами например, които и с помпа (дори Avent), и на ръка - пак нищо не успяват да изцедят, а иначе кърма си имат и кърмят дълго време.

Най-добре е, ако имаш позната с помпа на Avent да я вземеш и да пробваш...

Успех!  Hug

# 9
  • Мнения: 1 420
Аз също ползвам Авент Айсис и съм много доволна  Peace Заслужава си всеки лев  Laughing

# 10
  • Мнения: 264
Аз пък си ползвах основно ръката.  Grinning Имах електрическа на Чико, голямо бръмчене беше. Истината е че ако се изчеждаш ръчно е по-трудно и уморително, но ми се струва че е по добре за гърдата. Чувала съм, че вакуума на помпичките може да нарани тъканта отвътре. Тъй ли е, не знам. При мен такива ефекти нямаше.

# 11
  • Мнения: 146
Ръчната на Авент, много е добра Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 380
Ръчната на Авент, много е добра Simple Smile
И аз смятам да си взема такава.
Имам въпрос към кърмещите и кърмилите мами: ако детето си суче достатъчно(не 4е знам колко точно е достатъчно, но ще попитам педиатъра), нужно ли е да се изцеждам с помпа?

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Ръчната на Авент, много е добра Simple Smile
И аз смятам да си взема такава.
Имам въпрос към кърмещите и кърмилите мами: ако детето си суче достатъчно(не 4е знам колко точно е достатъчно, но ще попитам педиатъра), нужно ли е да се изцеждам с помпа?

Достатъчно се е насукало, като пусне само гърдата; тогава не е нужно да изцеждаш. Изцеждането е в случаи, че излизаш навън и някой друг трябва да нахрани бебето,
или ти не искаш да кърмиш навън
или гърдите са напрегнати и цедиш само колкото да се намали напрежението. ..Или ти трябва малко кърма против запушено носле или за баня Wink
 Peace

# 14
  • Мнения: 3 521
AVENT ISIS  Peace
Ръчната, много е добра


 Peace Peace

sladkish4e, пепелчшка ти е отговорила много подробно - не е нужно да цедиш за щяло и нещяло, бебето е най-добрата помпа Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт