Пролапс на митралната клапа

  • 3 560
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 691
Старата тема е  тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145719.msg2810644#msg2810644

Момичета сега съм в 10 г.с но не съм сигурна кога-в коя  г.с  трябва да отида на кардиолог за да ме види.Някой сеща ли се?

# 1
# 2
  • Мнения: 17 402
ИМаш ли оплаквания? Ако не- когато си решиш отиди.

# 3
  • Мнения: 941
прочетох старата тема,пралапса не се лекува,незнам какво ти е казала докторката.Не се и оперира,ако знаеш колко хора го имат без дори да подозират.Ако има оплаквания обаче,например тахикардия,може да се вземат лекарства.Между другото и аз го имам и родих нормално,няма страшно

# 4
  • Варна
  • Мнения: 691
За сега "да не казвам голяма дума" не се е проявил-поне до 10 г.с. на бременността ми.

# 5
  • Мнения: X
Ходих след 30-та г.с. и кардиоложката ме смъмри,че е късно. Обяснявам: заради задържането на течност и силното повдигане на диафрагмата /имало значение/. Отиди още сега. При мен имаше събрана течност около сърцето, но в такава напреднала бременност не можеше да се разбере дали е възпаление на обвивката или ефект от задържането на течности.
Родих секцио,макар пролапсът ми да се води "козметичен дефект". И трите кардиоложки, с които се консултирах, тактично го препоръчаха като по-малко натоварващо. Гинеколожката ми докрай настояваше да раждам "отдолу", но аз се опасявах и затова ходих на толкова специалисти- за да я убедя. Все пак важното е не да се правим на смели, а бебето да има жива и здрава майка.

# 6
  • Мнения: 5 539
На мен ми го откриха през бременността. Всъщност единият доктор постави диагнозата, а другият я отхвърли, след като ме гледа на по-съвременна апаратура Wink
И двамата категорично заявиха, че няма основания за секцио

# 7
  • Варна
  • Мнения: 691
Смъмриха ме че още не съм отишла на кардиолог т.к. било от значение за износване на бебето. Ами ако нчкой лекар си беше направил труда да ми каже щях да отида. Така се ядосах на моя гинеколог-като че ли трябва да знам всичко. За какво му се плаща-да ми казва такива неща.
Както и да е сега трябва да си намеря кардиолог че не искам при предния да ходя-искам и др. мнение. Знаете ли за добър кардиолог във Варна?

# 8
  • Мнения: 17 402
По ЗК ли? Ако да- д-р Ангелов и д-р Йотов са в ДКЦ Св. МАрина, иначе работят в ИКО към болницата. Много добри специалисти, но чсовете им са заети месеци напред. Просто кажи, че си бременна, за да те вместят. ИНаче препоръчвм и д-р Цветков, работи в дом Младост, но не по ЗК мисля.

# 9
  • Мнения: 486
Здравей, и аз съм с пролапс на митралната клапа , нямам оплаквания откриха ми го случайно преди 3 години.Единственото последстви е е ускорен пулс с който съм свикнала иначе се пие бета-блокер който е безвреден по време на бременност.искай си направление и иди на кардиолог , да ти изпише нещо ако е необходимо.

# 10
  • Мнения: 17 402
...... бета-блокер който е безвреден по време на бременност....

Това лекар ли ти го каза? Аз спрях бета- блокера веднага щом разбрах, че съм бременна.

# 11
  • Мнения: 486
Не прсото ми го каза, пила съм /но аз имах и високо кръвно/  а лекаря не беше един и двама.....
Всъщност съм пила различни/наложи се да ми ги сменят /, но се сещам само името на един егилок

# 12
  • Мнения: 1 081
Аз от 6-ти месец имах тахикардия, възможно ли е да съм имала такова чудо без да знам?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 691
ДееНКа какво е "ИКО към болницата"

# 14
  • Мнения: 17 402
Това е интензивното кардиологично. НАписах го, за да те успокоя по някакъв начин, че можеш да се им довериш.

Общи условия

Активация на акаунт