Как да сложа снимката на CV-то? Помощ?

  • 26 208
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 781


Имам автобиография, на която в горния десен ъгъл искам да си истипосам снимката. Обаче нещо не успявам - тя все отива вляво, централно, но не и където й е мястото.  ooooh!

С Word 2007 съм. Снимката ми е в снимка.бг обаче...  Rolling Eyes

Трябва да ми помогнете, защото мъжо каза, че напразно пускам темата.  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 400
Ами....като отиде у лево, попремести я у десно. Ай се е смъкнала надоле - кАчи я нагоре.... И тъй все ще стане. Аз защо използувате снимка от снимката? Вий немате ли си на вашето компютро? Thinking Thinking Thinking

# 2
  • Мнения: 25 447
Ако маркираш снимката (цък с десен бутон), не можеш ли да я местиш насам-натам, докато ти хареса мястото й?  newsm78
Друг вариант - например е твърде вляво. Местиш курсора пред нея и чукаш шпацията, докато се измести по-вдясно, колкото ти трябва.
По-лесно е да я качиш от компа, а не от нета.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 401
Сейвни си я на компютъра и  направо я пльосни на страницата. Ама защо ще слагаш снимка? В някои фирми това се приема за гаф.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ама защо ще слагаш снимка? В някои фирми това се приема за гаф.

За гаф ли? newsm78

Искат към автобиографията и снимка - какво да ги правя  ooooh!

Даже в една обява беше посочено, че CV-та без снимки нямало да се разглеждат.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 401
Е, щом искат...

# 6
  • Мнения: 5 370
Хъх...аз винаги съм си атачвала снимката отделно, никой досега не ми е правил проблем??? newsm78
Но щом така я искат. Thinking

# 7
  • Мнения: 137
С десен бутон на мишката щракаш върху снимката и от падащото меню избираш Format picture. След това отиваш на Layout и избираш Tight. След това ок. И сега би трябвало да можеш да я мръднеш вдясно, където искаш и тя да остане там.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Махни снимката от документа. След това я сейфай на твоя комп, по-лесно ще ти бъде. Предлагам ти варианта-снимка с рамчица. Та- от Insert меню избираш Text box (текстова кутия, нейната рамка ще бъде рамка на снимката). Ако не застане където искаш щракваш върху рамката (по този начин маркираш самата рамка, излиза едно защриховано), после хващаш с мишката самата рамка и поставяш където искаш. Допълнително може да дооформиш размера на рамката така както се променя размер на прозорец (ако не сещаш как-щракни вътре в рамкираното поле, после закарваш курсора на ръба на рамката, натискаш с ляв бутон и влачиш). После щракваш вътре в рамката и от меню Insert->Picture-From File->и тук изскача прозорче, от което си избираш снимката. Версията ми не е същата като твоята, но все трябва да го има там.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 21:29 от Саня

# 9
  • Мнения: 46 437
С десен бутон на мишката щракаш върху снимката и от падащото меню избираш Format picture. След това отиваш на Layout и избираш Tight. След това ок. И сега би трябвало да можеш да я мръднеш вдясно, където искаш и тя да остане там.

Не "Tight", а "Behind text" или "In front of text" Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Благодаря на включилите се.  Hug

Никол се отзова първа и вече имам Си Ви със снимка.  Grinning Благодаря, Никол!   bouquet




Хъх...аз винаги съм си атачвала снимката отделно, никой досега не ми е правил проблем??? newsm78
Но щом така я искат. Thinking

И аз мислех така да направя, но да не вземат да ми объркат снимката с някоя по-грозна кандидатка.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 585
Възможно ли е? Shocked

# 12
# 13
  • Мнения: 3 423
Съветвам те да не пращаш
СВ във уордовски формат,
защото може да се получат
размествания във форматирането.
Не се знае получателят дали е със
същите шрифтове, например.
Обърни всичко в ПДФ.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Съветвам те да не пращаш
СВ във уордовски формат,
защото може да се получат
размествания във форматирането.
Не се знае получателят дали е със
същите шрифтове, например.
Обърни всичко в ПДФ.

А да и това е вярно.

Общи условия

Активация на акаунт