Рефлексите при бебетата... (не е сериозна тема, сваляй очилата)

  • 669
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Бях пускал една такава тема из сериозните раздели на форума. Даже Тати не я заключи. Ставаше дума за рефлекса за плуване.

А знаете ли го този за предпазване от изгаряне? Не? Сега ще ви разкажа.

Ако бебето си опари пръста тутакси хваща с него паричката на ухото си. Не помня от къде го знам, но съм пробвал с много бебета (садист съм, знам). Не е нужно да им горите пръстите Simple Smile Достатъчно е леко затоплен метал (като този на върха на запалка). Бебето инстиктивно посяга към ухото си. Обаче... Защо е така? И как така ухото лекува опарени пръсти?
След като знам, че това помага, аз редовно си пипам ушите след гасене на фасове в пепелника Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 19:46 от 100jan

# 1
  • Мнения: 4 111
100jan, пий една бира и не му мисли толкова.

# 2
  • Мнения: 150
100jan, пий една бира и не му мисли толкова.

Щом си рекла...

# 3
  • Мнения: 46 437
Явно моето няма рефлекси, като се опари пищи и си държи ръката напред.

# 4
  • Мнения: 843
    По -леко темперирана е кожата там.
  Всъщност и аз не знам защо... , но предполагам до утре сутрин ще имаме маТРЯл за дисертация по темата. До вечерта да е обобщена и публикувана,  ако може в " Разни вестници " * / открадната от тук/  със ужасяващи снимки./ откраднати от другаде.

    И престани да гориш  разни пръстчета , брее!
Може да се опаришSimple Smile


-------------------
*самоналагам цунзура, щото обидчивите са мноооого. ама ще се познаят.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 21:05 от Найка

# 5
  • Мнения: 4 371
Явно моето няма рефлекси, като се опари пищи и си държи ръката напред.
И мойто.

# 6
  • Мнения: 25 449
Ако не ме лъже паметта (и ученото в бг-училище около `илядо деветс`тен и Балканската! Mr. Green), въпросната област е по-малко кръвоснабдена, оттам - с по-ниска температура, следователно - охлажда по-добре опареното място, при липса на студена вода.  Wink
Доказателство - който си е дупчил ушите за обеци, знае защо.  Laughing

# 7
  • Мнения: 526
Мисля,че това май беше най-студената част от тялото наистина newsm78В това се крие логиката на рефлекса.

# 8
  • Мнения: 11 306
За бебетата не знам, но аз го правя до ден днешен. Много добре действа.

Общи условия

Активация на акаунт