Без думи

  • 3 186
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Дъщеря ми от събота е с температура-отдадох я на  зъбите и тъй като има вече зъб,но температерата пак си качва реших все пак да я види доктор.
Знех че нашата педиатърка е в отпуска,но си мислих ,че някой ще я зямества.Нищо подобно след като попитах на регистратурата те ми казаха,че няма кои да ни прегледа в цяла поликлиника-15 п-ка да съм отидела в 14ч #Cussing out
Закарах детето в къщи и се върнах.Потърсих директор да ми обясни как може в цяла поликлиника да няма педиатър ,но такъв в 9ч нямаше.След кратко издирване се намери зам.директорка,която с две думи ми каза да отида на бул,.............в Педиатрията или да дойда  в 14ч и тя нищо не можела да направи в момента #Cussing out
В 14ч когато отидох се оказа че гърлото било зачервено  и т,н, било хубаво кръвна картина ,но тъй като съм била идвала и миналата седмица сега съм нямала право,/45 дни/но ако се усложнат нещата да дойда  -щели да пуснат.
Това е -останах дез думи,какво прави държавата за децата ни. После раждайте

# 1
  • Мнения: 589
 Shocked
Аз при такива случаи отивам на частен кабинет...ама защо да е така???Когато въвеждаха системата с личните лекари ни убеждаваха колко по-добре ще сме наблюдавани,джипито щяло едва ли не кътните зъби да ни знае...А сега,какво,аз не си плащам здравни осигуровки,приятелят ми е без нито един пропуск,ама откакто си е записал личен лекар не му е виждал очичките,все нещо се случва,та не може да го прегледа и той,милия,си плаща на частно...Ама джипито му си го води негов пациент,прибира си от касата каквото там отпускат за него...пък един профилактичен преглед не му е направил за 4-5 години...

# 2
  • Мнения: 721
Не знам в коя п-ка ходиш, но повечето работят с клиники Лора. Там едва ли ще те върнат.
Мога да те посъветвам като имаш подобен проблем, особено ако Т скочи над 38,5, да отидеш в Окръжна болница. Там няма да ви върнат. Плюс това имат апарат за моментални кръвни изследвания.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Някой нещо за шибаните доктори да беше писал тези дни?

# 4
  • Мнения: 920
Това е -останах дез думи,какво прави държавата за децата ни. После раждайте


Кой е казал да раждате?! И защо държавата да е отговорна за това?!  не разбрах, тя ли ти направи детето.

# 5
  • Мнения: 511
Току що заключиха една подобна тема.
Лекарите, учителите и др. т. нар. "хуманисти" се ползват с форумен имунитет.
Кво е тва вдигнало темп. и сте хукнали по болници, кво дирите там!?
Помощ няма, пари няма- нищо няма. Камо ли пък разбиране!
ССФ е половин лекар, тя от температура се не плаши,ще стоиш в къщи и ще налагаш с лимонови резени?!
Баси простотията...!?

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гледам в София си, избор голям. Декември месец се оглеждаш за нов личен лекар, който по всяко време да има заместник.
Аз съм в малък град, че съм намерила подходящ, а ти да не можеш.
Още не ми се е случвало да не мога да открия лекар и да ходя на частно.

# 7
  • Мнения: 1 264
Няма начин в София да няма денонощна спешна помощ. В Пловдив има дори детска такава във ВМИ.
Иначе ние сме абонирали сина ни в частна детска клиника и така съм спокойна, че винаги има кой да го прегледа, пък дори и най-малката дреболия да е.

# 8
  • Мнения: 750
Това е -останах дез думи,какво прави държавата за децата ни. После раждайте


Кой е казал да раждате?! И защо държавата да е отговорна за това?!  не разбрах, тя ли ти направи детето.
dohПак ръсим мозк.....!
 
  По темата-ами мила така е,такава ни е държавицата!Да се молим да не се разболеем след 10 ве4ерта!
За това аз си ходя на 4астна клиника!
Дано не ти се слу4ва пак!

# 9
  • Мнения: 9 901
нищо лошо, че са те насочили към педиатрията на Несторов. След като педиатърът ви е в отпуск, значи си наясно, че който и да е заместващ, няма да получите адекватна помощ. Тъй че отиваш в педиатрията/не е платена/, пускаш оплакване където искаш/до здравната каса - не може в цяла поликлиника да няма нито един педиатър// и тъй. Хубаво си направила, че си потърсила директора, потърси го пак и пусни писмена жалба и до него, и до здравната каса.
Като се върне педито ви, и с него си поговори сериозно какво правите, когато е в отпуск. Ако се налага, декември ще сменяш.


и стига с тези клишета за държавата, знаете, че няма никаква полза от тях.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Естествено, че всеки ще предпочете да си заведе на частно детето и няма да го остави така. Но защо трябва да се стига дотам? Нали тези деца са осигурени? И държавата е длъжна на тази база да им осигури адекватна лекарска помощ. Иначе да не претендира, че има "безплатно" здравеопазване.
 А ако родителите имат ниски доходи и не могат да си позволят частен лекар? Какво става тогава? Да им кажем - ами да не сте раждали деца, така ли? 
Най-лошото е, че ние тук се възмущаваме, но ефектът е никакъв. "кучетата си лаят, керванът си върви". Не виждам аз светлина в този тунел.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Естествено, че всеки ще предпочете да си заведе на частно детето и няма да го остави така. Но защо трябва да се стига дотам? Нали тези деца са осигурени? И държавата е длъжна на тази база да им осигури адекватна лекарска помощ. Иначе да не претендира, че има "безплатно" здравеопазване.
 А ако родителите имат ниски доходи и не могат да си позволят частен лекар? Какво става тогава? Да им кажем - ами да не сте раждали деца, така ли? 
Най-лошото е, че ние тук се възмущаваме, но ефектът е никакъв. "кучетата си лаят, керванът си върви". Не виждам аз светлина в този тунел.
Тези думи също са клишета.
Само една поликлиника ли има в София?
Само един личен лекар?
Писах по-горе, че не си водя децата на частно, защото винаги и по всяко време намирам лекар безплатно.

# 12
  • Мнения: 1 172
Относно педиатърката - тя е длъжна да осигури заместник и да ви информира кой е той или да приема денонощно повикванията ви. Оплачете се в РЗОК.
Cleare, това е начина да се реагира. С оплакване по форумите едва ли става. Същата тази държава ми е осигурила достатъчно добра и отговорна педиатърка. И нека не обвиняваме всичко и всички ей-така, за да се намираме на приказка. Родителят САМ избира лекар за детето си. Това означава, че колкото по-отговорно го  избере, толкова по-малко проблеми ще има. Та въпросът ми е за сефте ли тази педиатърка излиза в отпуск без да остави заместник, или досега на никой не му е пукало за графика й?

Като родител не бих оставила детето си половин ден с температура и без преглед, за да вдигам скандали на директорки и т.н. Синът ми има здравна застраховка и тя му осигурява достатъчно качествено обслужване в достатъчно добри клиники в София (по избор), както и покриване на разходите за изследвания и лекарства.  Помислете и за алтернативни възможности.

# 13
  • Мнения: 3 537
До сега  оплаквания от тоя род не съм имала.Личната винаги оставя заместник. GrinningПоне в това отношение съм спокойна.

# 14
  • Мнения: 27 524
Ммм, да, и при нас така. Когато се разболя отидох в поликлиниката, педиатърката беше само една, която работи от 2 до 5 следобяд, но всъщност се явява, ако е свободна.
Има и друга докторка, която приема сутрин, не е педиатър, но с деца се занимава. Имаше бележка на вратата - връщам се след малко, изчкайате ме. Е, почакахме с изгарящо от т дете около 30 мин, обадихме й се по джи ес ема да питаме скоро ли ще дойде, тя започна да крещи кой и защо пита, имала си частен кабинет и не можела да се разкъса на две места из София  Shocked
Какво ли да коментирам, ако нямаш пари за частни лекари и клиники, направо се пиши умрял  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт