ударено зъбче, опасно ли е?

  • 1 417
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Здравейте, мами!
Имам следното питане - дъщеря ми преди няколко седмици си удари на пързалката предното горно зъбче и много я заболя. Вечерта също ми каза, че зъбчето я боли. После мина и не се е оплаквала. Обаче! Преди няколко дена забелязахме, че зъбчето е станало по-тъмно от другото. сестрата на мъжа ми заяви, че трябва да я заведем на зъболекар, защото можело да се увреди зародиша на постоянното зъбче (дъщеря ми е на 4г и с млечни зъбки). Има ли наистина някаква опасност да се увреди постоянното зъбче и наистина ли работата е за зъболекар? На зълва ми не вяврам щото те за щяло и нещяло се мъкнат по лекари ....
Моля ви, кажете ако на някой се е случило същото ....

# 1
  • Мнения: 24
Заведи я на зъболекар. Промеменият цвят на зъбчето означава кръвоизлив. Ако е увреден  - може да се наложи да го извадят. Не се притеснявай - не е толкова страшно. Важното е зародиша на постоянния зъб да не е увреден. Ако е счупено зъбчето - може да забере гной след време. Успех!

# 2
  • Мнения: 46 434
Въобще не бих се замислила, веднага щях да я заведа на зъболекар, една консултация никога не е излишна, още повече, че описваш и последици при детето.

София си счупи предните 2 зъба, нямаше потъмняване, според стоматолога нищо не е засегнато и реши да ги остави така.

Дано и при вас всичко е наред  Praynig

# 3
  • Мнения: 207
не се притеснявай,потъмняването на зъбчето означава ,че вече не е витално,ако не се клати не го пипайте ,нека поне така да се смени от постоянния
моята племенница преди 2 месеца ,захапа падайки ръба на масата,водиха я на зъболекар ,нейното зъбче също потъмня ,но не се клатеше и лекарката каза така да си остане,докато не се смени от постоянно зъбче

# 4
  • Мнения: 901
Не пречи да отидете на зъболекар, да сте си спокойни. Ние за какви неща сме ходили на зъболекар, и на лекар, ама по-добре да те вземат за луда, отколкото да ти е притеснено...

# 5
  • Мнения: 264
Въх, то вземе да се окаже нещо сериозно!..... Аз не се притесних, защото са млечни зъбки и се сменят ....

Общи условия

Активация на акаунт