От жегата (май) се изрина. Съвети?

  • 758
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
От големите жеги и от потта сина ми, който е на 4г. се изрина по врата,гърба и гърдите. Пъпчиците са едни много дребни леко зачервени и го сърбят. Струва ми се даже, че има и такива, които са като мехурчета с вода. Идеи как да го облекча?

# 1
  • Мнения: 941
 и моят е така ooooh! дръж го гол вкъщи,леко облечен навън,мий го често,не го мажи с кремове,защото ще запушиш порите,аз му слагам пудра.Опитай да тушираш пъпките с Пиоктанин

# 2
  • Мнения: 941
забравих,щом го сърбят може да е слънчева алергия

# 3
  • Мнения: 27 524
Само с често изплакване с хладка вода. Никакво мазане с кремове. Обличане на памучни и леки материи, криене от слънце, и по възможност - на прохладно място. Няма страшно  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 8 348
на моето диване му препоръчваха Атодерм
хипоалергичен овлажняващ и тн
и няма никакви антибиотици и кортизони в него
точно заради чувствителна кожа се наложи да го купуваме.

# 5
  • Мнения: 1 858
Само с често изплакване с хладка вода. Никакво мазане с кремове. Обличане на памучни и леки материи, криене от слънце, и по възможност - на прохладно място. Няма страшно  Hug

Честото плакнене с хладка вода го правех и преди да се изрине и сега (поне3/4 пъти на ден). По-принцип си го обличам само с памучни и ленени дрехи и се крием от слънцето. От жегата обаче спасение няма! До сега никога не се е изривал така и не мога да разбера защо. Между другото допускам и слънчева алергия.

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз обливам с хладка вода с разтворена сода бикарбонат вътре - облекчава сърбежа и за дезинфекция.
Ако обривът е по-голям и много го сърби - еднократно вечер 15-20 капки Фенистил и на сутринта няма нищо.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Понеже тези дни се сблъсках с такъв обрив при едно детенце, което беше у нас, да взема да се включа.  Laughing
Ходихме на лекар по друг повод и между другото, лекарката погледна обрива. Каза, че е от горещините и предписа Микстура Алба - бяла. За три дни няма и помен от обрива.

Разбира се, това би трябвало да го предпише лекар, колкото и да е безобидно, все пак е лекрство. 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 907
Пъпчиците са едни много дребни леко зачервени и го сърбят. Струва ми се даже, че има и такива, които са като мехурчета с вода. Идеи как да го облекча?
Тези мехурчета с вода и сърбежа на мен ми напомнят на обрив от варицела  newsm78. Температура има ли?

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тези мехурчета с вода и сърбежа на мен ми напомнят на обрив от варицела  newsm78. Температура има ли?
Да, само че при варицелата не са много дребни, както е писало майчето, а мноооого едри Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 1 858
Пъпчиците са едни много дребни леко зачервени и го сърбят. Струва ми се даже, че има и такива, които са като мехурчета с вода. Идеи как да го облекча?
Тези мехурчета с вода и сърбежа на мен ми напомнят на обрив от варицела  newsm78. Температура има ли?

Ами да  има и висока Т. без никакви други симптоми. Даже и друга тема съм пуснала за това. Снощи го намазах с белтък от яйце и обрива (за мое учудване) се поуспокои. Утре пак сме на лекар и ще кажа за обрива.

# 11
  • Мнения: 27 524
Ами да  има и висока Т.

Ами, с това трябваше да започнеш. Не е от жегата, заминавайте на доктор  Peace

# 12
  • Мнения: 1 230
Ами да  има и висока Т.

Ами, с това трябваше да започнеш. Не е от жегата, заминавайте на доктор  Peace
Peace

# 13
  • Мнения: 1 858
Ами да  има и висока Т.

Ами, с това трябваше да започнеш. Не е от жегата, заминавайте на доктор  Peace

Ами виж и в Понеделник и в Вторник го водих при трима различни лекари но никой от тях не забележи обрива а го огледаха от главата до петите. Днес пак ще го заведа. Едно ме успокоява, че ако е Варицела поне не съм давала АБ . Вчера беше маааалко  по-добре от онзи ден а днес ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт