Оперираха ми Хелта (моето куче)...

  • 6 567
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Ами по спешност в събота я оперираха - изтичане на гной от матката,Махнали са и яйчниците и самата матка.Не е раждала и е на 13г.
Та почти я бяхме отписали ,но засега д-рите казват,че е има надежда..   Praynig
Някой от вас да е преминал през това?

# 1
  • Мнения: 1 941
Не, но пожелавам скоро да се оправи животинчето  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 952
Дано се оправи Praynig

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
стискам палци да се оправи кученцето.
скоро загубих моето и знам колко боли
пожелавам ти още да не го усещаш Hug

# 4
  • Мнения: 854
Пиометра.
Операцията не е лека, но се преживява. При вас проблема е, че кучето вече възрастно. Важното е, че не е имало проблем с упойката.
Как е тя сега? Ще й слагат антибиотици няколко дена и ще се оправи.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 426
Дано скоро се оправи кученцето, на мене преди месец ми оперираха котката, имаше камъни в пикочния чехур, та знам какво е. Взех си спешно два дни компенсации, че тя просто имаше нужда от някого до себе си... Първия ден още беше замаяна от упойката, но втория и третия ден бяха много тежки, аз едната нощ практически не спах, седях до маца и направо си мислех, че няма да оцелее... Но котките и кучетата са издържливи животни, а има много добри антибиотици, така че сигурно ще се оправи твоята Хелтичка!

# 6
  • Мнения: 1 234
хелта ,не съм се сблъсквала с подобен проблем и не мога да ти дам съвет,но искрено се надявам да се оправи кученцето   bouquet
 

# 7
  • Мнения: X
Дано всичко свърши по най-добрия начин за Хелта. Дано се оправи и да ви е другарче още много време.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 828
през това не съм минавала
но за да не минем преди половин година взехме решението да извадим на кучето ни матката и яйчниците
не ми беше лесно, но мисля, че взехме най-доброто решение именно, защото не е раждала и да предотвратим появата на всякакви тумори и т.н.
инак операцията беше преди месец и мина нормално
Simple Smile

пожелавам бързо и леко възстановяване на кучето ти

# 9
  • DE
  • Мнения: 521
Стискам палци да се оправи животинката!

Иначе са ти казали по-горе, операцията не е лека, но ако няма проблеми с упойката, ще се възстанови! Моята котка я кастрираха и същевременно й махаха тумори на млечните жлези на 15 години (даже 2 операции една след друга преживя, че и трета май ще се наложи), вижда се после, че не му е лесно на животното, защото е възрастно, обаче лека-полека се закрепи. Така че, имай вяра, грижи се за Хелта и всичко ще бъде наред!

# 10
  • Мнения: 1 877
Благодаря за загрижеността и пожеланията,момичета!
Хелта вече уж е по-добре,но три дена след операцията не иска да яде(днес е изяла само едно кръгче кренвирш),само по малко вода пие и вече излиза на разходка за малко .За съжаление аз не съм до нея в този момент,защото тя е в София при баща ми,а ние сме с децата в Хисар.А и майка ми е при нас в отпуск,та на него се паднаха грижите около нея...Дано има още дни пред нея!!!На кака професорката е тя!

# 11
  • Мнения: 1 877
Току що татко ми се обади и каза,че е изяла една шийка - напредък е ...

# 12
  • Мнения: 1 426
Ето, виждаш ли, значи започва да се оправя!

# 13
  • София
  • Мнения: 175
След като е преживяла упойката всичко ще бъде наред. Следи само да на започне да отхвърля вътрешните конци, че моето момиченце това направи /не е фатално, просто ще трябва да ги отстранят и става без упойка/. Стискам ви палци и на двете  Hug

# 14
Току що татко ми се обади и каза,че е изяла една шийка - напредък е ...

Стискам палци! Peace

Общи условия

Активация на акаунт