компютърен въпросза usb- кабела

  • 908
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Защо кабела ми за прехвърляне  работи на моя комп, а на този на племенницата не отчита нов хардуер при поставянето и съответно не тръгва там. От къде може да е проблема? Нейния компютър е още в гаранция и се обадих до магазина, но се оправдаха,че драйвъра не бил правилно инсталиран и толкова. Аз съм инсталирала там както и на моя без никаква разлика. Ще съм благодарна някой по  компетентен от мен да ме насочи  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 550
виж дали си инсталирала дравъри за устройството
щото не винаги тръгва само с пъхане на usb-то Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
виж дали си инсталирала дравъри за устройството
щото не винаги тръгва само с пъхане на usb-то Simple Smile

Инсталирано е нали това пиша,че съм инсталирала както у нас така и там по еднакъв начин. При мен тръгва там не и за това ми е чуденката Wink

# 3
  • Мнения: 137
Пробвай да включиш в USB-порта на компютъра на племенницата ти някакво друго устройство. Ако и то не се показва - най вероятно проблема е в порта. Можеш също да видиш как са нещата в Device manager-a /ако имаш въпрос ще се радвам да ти помогна/. Също можеш да пробваш да включиш фотоапарата /за фотоапарат ли става въпрос?/ в някой друг порт. Предполагам че не е  само един.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
Пробвай да включиш в USB-порта на компютъра на племенницата ти някакво друго устройство. Ако и то не се показва - най вероятно проблема е в порта. Можеш също да видиш как са нещата в Device manager-a /ако имаш въпрос ще се радвам да ти помогна/. Също можеш да пробваш да включиш фотоапарата /за фотоапарат ли става въпрос?/ в някой друг порт. Предполагам че не е  само един.

Става въпрос за инфра ред и сваляне на снимки от телефона. Портовете на компа са 6 в нито един не реагира. Освен да пробвам и блутута дали ще тръгне там. А за този менажер какво да погледна там. Възможно ли е да е нещо от настройките на компютъре все пак? Предварително благодаря

# 5
  • Мнения: 1 425
Възможно е портовете просто да са изключени. Или изключени от BIOS Setup-a (това е по-вероятното според мен) или disabled ot device manager-a.Извинявам се за латиницата ама не съм мнгоо сигурен как се превежда на български.
Има и друг вариант - ако USB портовете са отпред на компа - може кабелите вътре да не са закачени правилно или изобщо да не са заакачени. Ако портовете са отзад - остават първите 2 варианта.
И най-лошия вариант (но малко вероятен) - нещо да е изгоряло на дъното на компа.
Ако имаш флаш памет - пробвай с нея.

# 6
  • Мнения: 137
За bluetooth-a също ти трябва работещо USB.
Затова ги провери дали работят. Кликваш с десен бутон на My Computer - от падащото меню избираш Properties/Hardware и ще видиш един бутон Device Manager. След това гледаш къде са + Universal Serial Bus Controllers. Натискаш върху плюсчето и гледаш дали има жълта или червена иконка пред тях. Ако има такава иконка ходи във фирмата която е правила компа и инсталацията.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
За bluetooth-a също ти трябва работещо USB.
Затова ги провери дали работят. Кликваш с десен бутон на My Computer - от падащото меню избираш Properties/Hardware и ще видиш един бутон Device Manager. След това гледаш къде са + Universal Serial Bus Controllers. Натискаш върху плюсчето и гледаш дали има жълта или червена иконка пред тях. Ако има такава иконка ходи във фирмата която е правила компа и инсталацията.

Благодаря утре ще проверя

# 8
  • София
  • Мнения: 1 345
Веднъж има в жълто кръгче удивителен веднъж няма,но пак не тръгва. На какво се дължи

# 9
  • Мнения: 137
eva23,
за жълтата удивителна, ако искаш прочети това /само за информация, нищо че е за Win95/: http://www.helpwithwindows.com/windows95/troub-70.html . Най-общо казано явно има проблем с портовете. Мога да ти предложа да се деинсталира драйвера за USB 2.0 и да се инсталира отново от диска на дънната платка/би трябвало заедно с компютъра да са дали и този диск, както и книжка за дъното/. Или да го занесете във фирмата, за да го оправят. Ако смяташ да преисталираш - може да помагам ако имаш MSN или Skype.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 345
Благодаря ти ще опитам във фирмата и ако се опитат да ме забаламосат,че пак ние сме виновни за да си плащаме ще ти пиша за помощ

Общи условия

Активация на акаунт