Езикът

  • 2 762
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Здравейте на всички и веднага почвам с оправданията - може из форума да има подобна тема,извинявам се,ако е така.  smile3502 Вече два месеца съм в Испания,минала съм две нива на езика,но.....много ме е срам да говоря. Не работя и нямам кой знае какви контакти с испанци. Предполагам че и други имат проблеми с езиковата бариера. Би било интересно,ако тези които вече са я преминали да споделят за техните преживявания.  smile3521

# 1
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз съм от 2 месеца в Италия, но май и аз като теб имам същия проблем, въпреки 4е в София съм минала 4 нива италиански при доста добра у4ителка. Просто навън се панирам, когато ми се налага да говоря с някой, дори и в магазина, правя доста грешки, но не от незнание, а просто от страх да не се изложа. Акцент имам и ще имам винаги, него не се опитвам да променя.С познати говоря добре, но защото знам 4е знаят ,4е не говоря езика и не о4акват от мен да кажа нещо безгрешно. Така се отпускам и постепенно забравям 4е не говоря на родния си език и дори и да допусна някоя грешка не е фатална, но пък навън говоря като индианец, направо се мразя. Моят съвет е да се опиташ да се абстрахираш от това 4е говорейки допускаш грешки защото е нормално и постепенно
 ще видиш 4е нивото ти става все по -  добро.Аз гледам ТВ и 4ета каквото ми попадне. Поздрави и успех.. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 7 091
Ами и аз ще ви успокоя, че минава Simple Smile За около 2-3 месеца в активна социална среда и сте готови Simple Smile
Имайте предвид, че когато говорите и правите грешки няма от какво да се притеснявате и най-важното  не се връщайте да поправяте. Хората , с които общувате имат интерес да ви разберат, затова им е ясно за какво говорите въпреки грешките. В началото, когато аз трябваше да се сблъскам с говоримия английски стана така, че мълчах почти 2 месеца и се ограничавах с това, което знам със сигурност. После, обаче се наложи да изнасям лекции на английски и ум не ми побираше как след като не мога да говоря ще изнасям лекции  Laughing
Никога няма да забравя първата такава, сигурно свалих 4-5 кг по време на лекцията, 100 пъти се препотих и само дето не припаднах, но оттам нататък нямах вече никакви проблеми с това да говоря, въпреки грешките, които правех.

Много помага да четете на глас и да се записвате, а след това да си пускате записа и да се слушате и да се стараете да поправяте грешките си, както и произношението.

Успех!

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 19:00 от Tandoori

# 3
  • Мнения: 940
Единствено ще се отпуснете да говорите когато дойде момент в който искате не искате трябва да говорите.При мен беше моментът в който трябваше да почна работа - колегите ми помагаха и аз непрекъснато питах,така се ошлайфах за нула време.Нормално е да се притеснява човек в началото.Има хора които не се притесняват но са много малко,виждала съм подобни хора,говорят каквото знаят и даже мешат каквото знаят от няколко езика  Laughing .

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
И аз имам същият проблем, а знам езика на над средно ниво. Умът ми не го побира как ще стане newsm78

# 5
  • Мнения: 1 393
Ако имаш възможност, се запиши някъде да доброволстваш, щом нямаш право да работиш.
Аз така направих в началото, когато дойдох- нямах право да работя, учех за изпити, за да ме приемат в университета- контактите ми бяха минимални.
Започнах да доброволствам в една болница за дечица с увреждания- контакувах не само с децата, но и с техните родители, с терапевти, лекари, сестри,
администратори, че и с лелките на кухненския шубер даже.

Ако искаш, може да пробваш нещо такова.
Хем после  и в резюмето си може да го включиш.

# 6
  • Мнения: 6 167
минава.
аз съм от година и половина в Италия,може да се каже, че почти не говорех езика.
в това ужасно начало имаше моменти, когато си поръчвах само кафе, защото не исках да задълбавам в разговора да си поръчам и кроасан. в супера пък не можех да пазарувам от щанда, на който ти режат салам, например, защото ме беше срам да говоря. не исках да влизам в магазини, а да не ме заговарят продавачките. работех само на английски и с пътувания извън страната и това ме изолираше допълнително от хората и от езика. от мястото. наложи се да напусна. 
чувствах се инвалид.
промених това от раз, сложих си каската и се блъснах в стената.
повече самоинициатива, повече контакти, повече самостоятелност, повече книжки. и повече смелост!

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 21:23 от Lennie

# 7
  • Мнения: 1 465
че аз бях завършила езикова гимназия, но в началото ми беше доста трудно. Почти нищо не разбирах по тв-то, радиото и трудно четях пресата(като вземех един речник и наизвадех всичките непознати думи, после ме мързеше да ги търся пак в текста - толкова много бяха Laughing).
Но телевизорът работеше нон-стоп каквото и да правех, дори и да не го гледах или слушах - ей това е като с "фуния да ти наливат в главата", няма как да не научиш така езика Peace Според мен телевизорът и радиото са най-доброто средство за научаване на езика. За 2-3 месеца всичко си идва на мястото. В началото се притеснявах да говоря, защото имах чувството, че като бъркам казвам страшни небивалици и ми се струваше, че някои хора ме гледаха с насмешка Embarassed Embarassed Embarassed
Сега съм вече 4 година тук и проблеми с общуването на френски нямам. Гледам си телевизия, слушам си радио, чета списания и не се притеснявам да говоря на френски.
И при вас ще стане така, но трябва време да мине Wink
Успех и без притеснения! Party
На всеки чужденец му става благо като види, че някой прави усилия да говори на неговия език Peace

# 8
  • Мнения: 3 478
Мдааа и при мен я имаше тази бариера. Само "да" и "не"казвах, защото ме беше страх да не объркам. И така няколко месеца. Докато не започнах работа и още на първия ден колежката не се появи и трябваше да се плямпа. Споко всичко ще си дойде на мястото Mr. Green.

# 9
  • Мнения: 329
И аз все си мисля,че всичко ще мине с времето,особено ако човек работи-няма на къде.  animal085 Така ми се иска вече да се отпусна и много добре знам че това зависи от мен.Но понякога имам чувството че имам буца в гърлото и не мога да я махна smile3514

# 10
  • Мнения: 560
На всеки чужденец му става благо като види, че някой прави усилия да говори на неговия език Peace
newsm10

# 11
  • Мнения: 2 907
Аз пък се чудя как някои отиват за един месец в чужда страна и после се хвалят как научили езика от пазаруване и гледане на телевизия. Ученето на един език е бавен и задълбочен процес, ако искаш да го научиш коректно разбира се. Така че, спокойно, езиковата бариера пада наистина трудно, но всички сме минали през нея  Peace

# 12
  • Мнения: 3 423
Друг начин. Всички знаем, че
Другарят Димитров е научил
немския в затвора. Обаче на
една къща в Шарлотенбург,
това е квартал в Берлин, виси
паметна плоча, че там, видите
ли, бил живял видният българин
цели три години, преди да му се
спрегне името с другите гълтачи
на огън. Мда. Преди затвора все
пак е имало бите-данке 3 години.

# 13
  • Мнения: 11 306
Лис, той в затвора е научил юридическия немски Joy
Аз пък се чудя как някои отиват за един месец в чужда страна и после се хвалят как научили езика от пазаруване и гледане на телевизия. Ученето на един език е бавен и задълбочен процес, ако искаш да го научиш коректно разбира се. Така че, спокойно, езиковата бариера пада наистина трудно, но всички сме минали през нея  Peace
Кой ти говори за пълно научаване на езика за 1 месец (или 2-3)?
Нормално е да се похвалиш, че си научил да си поискаш пфунд нам къв си хляб и 50 гр от еди кой си салам.
И да можеш да размениш по някоя добра дума с комшиите.
Никога няма да научим напълно чуждия език, ние дори родния си не знаем перфектно Wink

# 14
не мога аз да ги разбера тия езикови бариери ... и какво? в къЩи си седиШ? колкото и малко или много да знаеШ езика ако трябва да свърШиШ каквото и да било говориШ, обясняваШ, жестикулираШ и готово
споко оценки няма да ти пиШат, та греШки може да се допускат
ние по много кофти медоти у4ехме езиците навремето, 4етеШ класици без проблеми, а като ти се наложи да говориШ неЩо за ежедневито_блокаж

Общи условия

Активация на акаунт