Първия преглед на педиатър у дома ПЛАТЕН????Спешно!

  • 6 140
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Току що педиатърката, при която смятах да запиша бебо заяви, че първото посещение у дома е платено, защото забележете още не е записах бебока...а тя идва за да го запише!

На вас искаха ли ви пари, редно ли е това????

Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Не, не са ми искали пари. Дойде още в деня на изписването, но не ни е поискала инто стотинка.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Не - няма такова нещо - не ми е вземала пари  Stop

# 3
  • Мнения: 22 343
Не се заплащ6а посещението в къщи, педиатърът е длъжен да направи 2такива посещения в дома, в който ще се отглежда детето.
Просто си смени педиатъра.

# 4
  • Мнения: 400
БЛАГОДАРЯ!!!
Аз нямам намерение д аостане тази, тя с това отношение мерси, ама адски се ядосах, ами е ако е самотна майка без възможности...ама че мафия!

# 5
  • Мнения: 2 381
Не се заплаща нищо.

# 6
  • Мнения: 4 965
Не се заплащ6а посещението в къщи, педиатърът е длъжен да направи 2такива посещения в дома, в който ще се отглежда детето.
Просто си смени педиатъра.

Точно така - задължително е.
Можеш да подадеш сигнал в НЗОК.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Нищо не съм плащала - като се роди сина ми.

# 8
  • Мнения: 4 496
На моя позната поискаха,тя беше много възмутена.На мен нито веднъж не са ми искали.И да ми искат-да не съм луда да дам?!Влиза им в задълженията това първо посещение.Вече съвсем ни взеха за мезе!!....

# 9
  • София
  • Мнения: 10 233
Ние платихме 10 лева, защото не било записано бебето. А не го бяхме записали, защото още не беше излязъл актът за раждане, не можело без него. За жалост хич нямахме време да проучваме въпроса, така бързо ме изписаха, така се ошашкахме, че просто се оставихме на течението. Сега ме е яд. #2gunfire

# 10
  • Мнения: 4 978
На мен не са искали пари, но и аз съм чувала, че 1-вото посещение е платено, защото детето не е записано и ЗК не плаща на педиатъра нищо за това посещение.

# 11
  • Мнения: 220
Това посещение не се заплаща , както и всички след това, та чак до 18 годишна възраст на детето

относно долния пост - избираш си педиатър говориш с него и след изписването идва в къщи да види бебока , в болницата нищо не са ме питали за този избор

# 12
  • Мнения: 4 496
Кога и как се записва бебето при педиатър?Мен още в болницата ме питаха избрала ли съм педиатър,името му,записаха си там в журналите,и с това се приключи.После,доколкото знам,се праща писмо от болницата до избрания педиатър.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 11:33 от красим

# 13
  • Мнения: 307
А пък ние платихме десет лева, защото детето не било записано!? А как да е записано, щом акта за раждане се бави поне 10 дена?!  smile3515

# 14
  • Мнения: 236
Здравейте !
Малко се включвам встрани от темата и моля да ме извините , но искам да попитам.
ТРябва ли да се избира педиатър още преди бебето да се е родило ,или веднага след като се роди трябва да се отиде при съответно избраният лекар.Не съм много наясно ! Благодаря ВИ!

Общи условия

Активация на акаунт