Зелен секрет от гърдата

  • 11 113
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Пак съм аз. Този път със зелен секрет от едната гърда, излиза само при стискане, не тече свободно. На другата също има,  но е бял и съвсем малко.
Някой има ли идея що за проблем съм пипнала този път? Ще съм много благодарна, ако споделите идея какво може да е, или сте имали такова нещо...
Ще отида на лекар, но не тази вечер...

# 1
  • Мнения: 1 984
ще трябва микробиология. вероятно стафилококова инфекция. не чакаи до утре. веднага при дежурен АГ.

# 2
  • Мнения: 27 524
Бих те посъветвала /без да отлагаш/ да отидеш на преглед при мамолог!


# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
задължително цитонамазка от секрета. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и колкото се може по-бързо.

# 4
  • Мнения: 1 951
Сивкаво-зеленикавата секреция от гърдата най-често се дължи на фибро-кистична мастопатия или дуктален папилом. И двете са доброкачествени процеси. Трябва да ти направят мамография и  цитологичен анализ на секрета. Резултата от цитологията е важен за следващите стъпки. Не се притеснявай   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 660
Ходих на мамолог. Огледа ми гърдите на ехограф, нямам нищо. Взе ми кръв за прогестерон. Общо взето каза, че няма нищо обезспокоително. Че секрета може да варира като цвят от двете гърди, защото са различни като структура (или нещо подобно беше) и че дори и да имам леко завишен прогестерон, ще е на границата. Секретът бил пренебрежимо малко и не говорел за наистина високи стойности. Прогестеронът бил хормон на стреса и е възможно в стресови ситуации при повишаването му да се получи подобен ефект.

Иначе едната ми гърда задържа вода, което било от хормоните преди цикъл, за това и леката болка. В епикризата пише гърди от "фиброкистозен тип", но ми казаха, че това се среща при много жени и не се смята за болестно състояние.

Това е от мен  Grinning


Още нещо да добавя. Лекарят ми каза, че с недобра прогноза е секрет с кървав или прозрачен цвят. На въпроса ми "защо", той отговори, "защото причината за поява е по-различна". Преразказвам го по смисъл, не помня вече точните думи.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А не взе ли проба от секрета за допълнително изследване?

# 7
# 8
  • Мнения: 1 919
пиши какво стана?

# 9
  • Мнения: 9 074
Патишонка, радвам се че мамографът е показал добри резултати, а относно диагнозата - наистина е често срещана фиброкистозата, така че не се притеснявай, просто е хубаво да се следиш редовно.
Относно взетата кръв - мисля, че не става въпрос за прогестерон, а за пролактин, предполагам си се объркала..не че е важно де, но все пак хубаво е да знаеш какво ти изследват Hug

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

на твое място бих настоявала за цитонамазка от секрета. Да, има начини само от вида на секрета, да се съди за това-онова. Но друго си е да го видиш черно на бяло написано. Отиди при 2-ри д-р и настоявай да ти изследват секрета.
Дано да нямаш проблеми  Praynig

Фиброкистозата е доста често срещано явление. И макар да се води безобидно си имай едно на ум и всяка година-два се подлагай на изследвания на гърдите.

# 11
  • Мнения: 1 951
Патишонка, радвам се че мамографът е показал добри резултати

Доколкото разбрах, не й е правена мамография, а е прегледана на ехограф.

# 12
  • Мнения: 9 074
Да, вярно, подвела съм се по това, че е писала, че е била при мамолог, извинявам се Simple Smile
Не че това променя нещата де...иначе, и аз си мисля, че е добре да се изследва секретът, но от друга страна, лекарят е бил мамолог все пак, предполага се че може да различни обезпокояващ секрет от нормален такъв Rolling Eyes Иначе, в симптомите за рак на гърдата се упоменава, че притеснителен е всеки секрет, различен от майчината кърма.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Иначе, в симптомите за рак на гърдата се упоменава, че притеснителен е всеки секрет, различен от майчината кърма.

ох, недай Бог  Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 9 074
По принцип, щом ехографът е показал че всичкое  наред и няма съмнителни неща, значи секретът се предполага че е на хормонална основа.
Но от друга страна, не съм чувала секрет с такъв цвят заради повишен пролактин Rolling Eyes
Изследването на пролактин (мисля че е за пролактин, прогестерон няма логика да бъде в случая) може и да не е адекватно, защото си има изисквания преди да се пусне - примерно, лежи се неподвижно поне 30 минути, не трябва да се прави секс и т.н., влияе се от много странични фактори и не знам дали в нейния случай би отчел правилно стойностите, като нищо може да се покаже завишен, пък в действителност да не е.
И все пак, изследване на секрета е най-сигурният начин да се изясни всичко...
Патишонка, извинявай че малко те обърках, просто ми се ще да представя възможните варианти, пък ти ще си решиш сама дали да се възползваш от съветите тук Hug

Общи условия

Активация на акаунт