ПАК!!! Не мога да повярвам просто....

  • 3 020
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Здравейте момичета.... Седя, плача и се чудя какво точно да напиша.
Та бременна съм отново и отново е извънматочна. Нямам сили вече. А ми казаха, че няма шанс да забременея (това след снимка, която показа запушени тръби). И сега като гръм от ясно небе - бременна съм. След инвитрото цикъла свсем ми се обърка. Идваше ми когато си поиска... Лекарите ми казаха - не се притеснявай хормоните са сбъркани ще се оправиш.Няколко пъти ми закъсняваше с по 2-3 седмици и вдигах аларма и на лекар - нищо няма. И сега точно два дни преди да тръгна за българия - бременна. Какво да правя... Вече започнах да кървя по малко и ме е ужасно страх да не стане нещо в самолета. Ще пътувам сама. От друга страна тук ако тръгна да ходя на лекар най - малко 7-8дни ще им отнеме. Ох, простете ми объркания постинг, но наистина съм в безисходица. Какво да правя да рискувам да тръгна към българия или ..... Ох, ....

П.С. само да кажа историята в кратко, за тези, които не ме знаят
2003 април - извънматочна бременност - операция в Бг
2004 февруари - извънматочна бременност - операция в САЩ
2005 януари - извънматочна бременност - плода сам си падна
2005 май - изследвания за инвитро - намерени абнормални клетки, съмнение за рак на шийката на матката - операция  - няма ракови образувания
2006 август започваме наново подготовка за инвитро, цветната снимка показва запушени тръби = невъзможно е повече да забременея по нормален път.
2006 октомври  - 1 опит инвитро - положителен резултат само за седмица обаче.
2006 декември - опит със замразени бластоцити - неуспешен.
Даваме си почивка една година от опитите и решаваме да го отложим за ноември - декември тази година.
И сега това!!!!!!
Още веднъж се извинявам за объркания постинг. Ако на някой нещо не му е ясно да пита ще отговарям.
Само да допълня,че вчера вечерта видях положителните тестове. Не съм ходила на лекар, но като преживяла три извънматочни си знам симптомите.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мила, нямам никакъв опит
не мога да ти препоръчам нищо
аз бих пътувала, но! ако е извънматочна - какво ще правиш в бг - знаеш ли при кой да идеш?
ако не е , но пък кървиш - знам ли, то божа работа - можеш да легнеш и ако има нещо да става ще стане, можеш и да тичаш и ако е писано да се запази бебето...
сама знаеш че при ранна бременост нещата които могат евентуално да ти помогнат са много малко - но пък би било добре да се знае каква е бремеността - да пиеш ли лекарства за задържане или не....
знам ли, толкова гадости ти се струпаха, това вече е направо нечовешко!
дано вземеш правилното решение

# 2
  • Мнения: 319
Венера, здрасти мила Hug Аз лично не разбрах, как разбра, че отново е извънматочна? Силно се надявам да грешиш и този път да достигнеш до мечтата си! Прегръщам те!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Аз те помня много добре. Не знам какво да те посъветвам ... По принцип знаеш, че извънматочната в първите дни закъснение все още не е опасна. Не разбрах много добре какво закъснение имаш. Ако е малко, пътувай, но си подсигури тук веднага да те прегледа лекар, за да не стане белята.
Но пък ако не е извънматочна ...

# 4
  • Мнения: 249
Просто знам! Първо имам характерните болки, а от тази сутрин и зацапване

# 5
  • Мнения: 249
Аз те помня много добре. Не знам какво да те посъветвам ... По принцип знаеш, че извънматочната в първите дни закъснение все още не е опасна. Не разбрах много добре какво закъснение имаш. Ако е малко, пътувай, но си подсигури тук веднага да те прегледа лекар, за да не стане белята.
Но пък ако не е извънматочна ...
Трябваше да ми дойде на 7 юли. Но както писах в първия постинг след инвитрото цикъла съвсем ми се обърка.
Ще намеря при кой да отида в България. Страха ми е в самолета да не стане нещо. Все пак това е 10 часа полет до Италия и после още 2 до Бг

# 6
  • Мнения: 547
Венера,слава богу нямам опит с извънматочна бременност,но от всичко което ми е минало през главата мисля че няма да сгреша ако кажа,че понякога едни и същи усещания може да са симптоми на различни неща.Болки ниско долу има и при вътрематочна бременност,както и кървене и цапане в ранен срок на вътрематочна бременност също се случва за съжаление не рядко.След толкова преживяна болка от твоя страна си мисля,че дори и на теб да ти се струва минимален шанса този път всичко да е наред трябва да мислиш че именно това се е случило и съответно да направиш всичко възможно да разбереш истината.И ако бременността е вътрематочна да се вземат всички възможни мерки за задържането й.Дай си този шанс,отложи пътуването,докато не минеш на преглед.От сърце ти желая този път всичко да е както трябва и напролет да бъдеш най-щастливата жена с бебе в прегръдките си. Hug

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Ох Венера, направо нямам думи.
Колкото и тъпо да  звучи изчакай, може би няма да е извънматочна Hug Praynig

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 260
Здрасти, аз също имах болки ниско долу, леко зацапване .. ама всичко беше наред (до 4-ти месец)
Стискам палци, дано да грешиш.  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 3 011
Венера, не разбрах как точно знаеш, 4е тази бременност е извънматочна?! Както и Джи-джо ти писа симптомите на и при двете бременност е възможно да са еднакви.

# 10
  • Мнения: 526
Венерче,аз бих те посъветвала да отложиш пътуването.Дано да не е това,от което се опасяваш Praynig
Не знам какво друго да ти кажа,освен Hug

# 11
  • Мнения: 7 718
Венера, няма никаква сигурност, че е извънматочна. Няма ли кой да те прегледа на спешен кабинет?

# 12
  • Мнения: 141
Казваш, че имаш два дни до полета.
Направи всичко възможно да видиш лекар през това време.
Аз не бих рискувала да летя, щом има съмнение.

# 13
  • Мнения: 3 011
Момичета от др. страна, ако тя вижда в бг по добрият вариант от специалисти за отстраняването на извънматочната и е в ранен стадий нека пътува на сам.....

# 14
  • Мнения: 141
Отстраняването на извънматочната няма кой знае колко варинати.
Ако наистина е извънматочна, докато замине, може да оправи работата на място.
Колкото по-рано, толкова по-добре.
Може да опита да смени датата на полета.
Вярно, чака се за час при доктор, но ако обясни за какво става на дума, ще се намери доктор да я прегледа. Моят никога не ме е връщал, въпреки че ми се е налагало да го чакам, докато ме вмъкне в графика.

Може да не съм права в мислите си (тия дни не мога даже да мисля), но като се сетя за моите беди при извънматочна, косите ми се изправят.

Разбира се, това е нейно решение.

Общи условия

Активация на акаунт