Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте! Пуснах търсачката и видях колко много теми има за бебета с температура, но моят въпрос е малко по-различен.
Вчера следобед мъничката вдигна 37,8 градуса (уточнявам, че предишния ден й поставиха ваксина противохепатитна, и знам, че може и температурата да е от нея, но ми казаха, че при ДТК по-често се среща температурата като странична реакция, докато противохепатитните ваксини рядко дават такива "дефекти"). Смъкнах температурата с Панадол, заведох малката на лекар - няма й нищо (само дето очичките й бяха по-зачервени). Снощи температурата беше 37,2. Тази сутрин е 37,0. Няма други симптоми.
Това, което искам да попитам, е (след всички тези словоизлияния): нормално ли е за бебе на такава възраст често да има 37,0 - 37,2 градуса температура (да уточня, че й никнат и зъби), защото всеки път като я измеря, температурата на Вики е в тези граници. До каква възраст на детето е нормално да има такава температура? И нормално ли е въобще?
Благодаря на всички, които ще ми отговорят!  bouquet

# 1
  • Мнения: 299
Тази Т е напълно нормална.А щом й растат зъбки е нормално и да е леко повишенано не и висока.
Не се притеснявай излишно!

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
По добре лекар да прегледа детето, особенно ако поддържа Т
Някой лекари не смятат температура 37.2 за вискока, но при моя син който няма дори и кашлица, това означава зачервено гърло.
Последният път така изкара херпесна ангина, която е доста разпространена през лятото.
Нямаше нито кашлица, нито хрема, не му намаля апетита, просто поддържаше температура.
От ваксината може да има висока Т един ден.
Растежа на зъбки намалява имунната система, но не са предпоставка за висока температура.

# 3
  • Мнения: 1 225
Моят син изкарваше зъбите винаги с висока т.
Но в случай че твоето дете е все с такава т, наистина е добре да се посъветваш с лекар - за да те успокои.

# 4
  • Мнения: 299
Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8
 
Аз знам пък че Т може да се поддържа до  3 дни след ваксиниране.
В крайна сметка,ако майката има известни притеснения веднага би трябвало да се свърже с педиатър,вместо да търси 1001 мнениея по въпроса.

# 5
  • Мнения: 2 652
Как й мериш температурата и каква й е по принцип нормалната Т? Защото това, което си написала не се счита за Т. Може малко и от жегите да е вдигнала, а сутрин обикновено е най-ниска.

# 6
  • Мнения: 2 652
Как й мериш температурата и каква й е по принцип нормалната Т? Защото това, което си написала не се счита за Т. Може малко и от жегите да е вдигнала, а сутрин обикновено е най-ниска.

И още нещо - на бебета обикновено Т е по-висока с около градус, в сравнение с възрастните. И наистина е важно как я мериш - телесна или базална и с какъв термометър. А и не мисля, че е от ваксината.

# 7
  • Мнения: 2 978
И какво значи често?

# 8
  • Мнения: 953
А къде и премери температурата?

Ако е анално то тогава вадиш 0,5 градуса за да получиш реалната темепература.

# 9
  • Мнения: 276
Момичета, меря температурата под мишницата. Термометърът ми е обикновен, живачен.
Често - това значи, че вече на 4-5 пъти (когато ми се е струвала по-топла в последния месец) съм мерила температурата и тя е била 37,1-37,2.
За консултацията с лекар - аз писах по-горе, че снощи, след като й спадна температурата, но т.к. се бях притеснила, я заведох на лекар, и тя каза, че на детето му няма нищо - прегледа гърлото, ушите и преслуша гърдичките. И тя не знае от какво е била вчерашната повишена температура.
Днес детето отново сутринта имаше 37,0, но е весело, игриво, засмяно, с апетит.
Вече не знам кое е нормално и кое - не
Колкото до температурата след ваксиниране - аз знам, че може да даде такава реакция до 48 часа след ваксинирането.

# 10
  • Мнения: 537
Не се притеснявай, моята Вики е така от около 2 месеца, засече се с втория прием на ДТК-то и аз мислех, че е някаква странична реакция. Но докторката ни каза /след една камара изследвания и прегледи Simple Smile/, че нищо й няма, освен това нашите венци са леко подути и аз си мисля, че като избие първото зъбче и всичко ще е ОК. Също така при някои деца това е нормална Т. Вярно, че при нас стана след 4 месец, а дотогава нямаше такова нещо, но засега всичко е наред. Ако е болна повярвай няма да се разминете само с 37.0 - 37.2, а стават и по - нервни, ако не им е добре. Но ако искаш накарай педиатъра да ти пусне стерилна урина, да не би да има инфекция или бактерии. За всеки случай. Също така ми казаха, че вечер Т може да е по - висока, до към 38 градуса и това не означава, че непременно има нещо на детенцето. И аз много се шашках първите пъти като вдигна такава Т. Но я измери и в дупето, за да си сигурна, че е точна. И споко  Peace

# 11
  • Мнения: 2 039
Според мен не е нормално  Naughty Нормално е да е под 37  Peace Но след ваксина си е обичайна реакция,ние след всяка ваксина си вдигахме 37,2/3,но след един ден спадаше.

# 12
  • Мнения: 2 652
За да си още по-спокойна продължи да й мериш Т по същия начин още няколко дни, но по едно и също време на деня - напр. сутрин и вечер. Така ще разбереш каква й е нормалната Т по това време. Аз също някой път като пипна мойта ми се струва много топла, особено по главичката, но е възможно и от жегите да е. Посъблечи я по памперс да се разхлади в такива случаи и виж дали ще подейства. Но при всички положения, щом няма други симптоми, значи си е ОК детето.

Общи условия

Активация на акаунт