какво АМ, за да ака редовно???

  • 1 754
  • 32
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 523
искам да попитам - синът ми е на НАН 1 и ака 1 път на ден. по цял ден пъшка все едно се напъва. чудех се дали не е от млякото??? а в това число има и колики.
може ли да ми дадете съвет дали има мляко което да е по-добро в отношение акане на бебето.
казват ми че е нормално да не ака 2-3 дни, ама все пак се мъчи детенцето...

# 1
  • Мнения: 438
Няма нормално при всяко дете е различно. Някой акат всеки ден, а пък други на 2 дни веднъж. Ние понякога всеки ден, по-често на 2 дни веднъж. Когато се изхожда по-рядко съответно е по-обилно. А за Нан 1 и ние бяхме на него,но го смених с Аптамил 1, защото хвана запек. По принцип запича, но това не значи че на твоето дете не се отразява добре. Сменяй АМ само в краен случай. Не  е хубаво да се сменя АМ. Но ако ти се наложи тук във форума бях намерила схема,по нея смених Нан:
ако сте на 7 хранения
1 ден 6 шишета от старото 1 от новото
2 ден 5 шишета от старото и 2 от новото и така увеличаваш всеки ден по 1 от новото докато напълно заместиш.  Grinning

# 2
  • Мнения: 640
Аптамил

# 3
  • Мнения: 27 524
Аптамил, Нутрилон или Нутрилон Комфорт  Peace

# 4
  • Мнения: 1 596
мойто ака по 3 пъти с НАН А-Р Simple Smile

# 5
  • Мнения: 262
Нутрилон Комфорт или Фризовом.

# 6
  • Мнения: 393
Нутрилон с пребиотици, моята дъщеря с него си регулира изхожданията, при все че 5 месеца бе на кърма.

# 7
  • Мнения: 27 524
Нутрилон с пребиотици, моята дъщеря с него си регулира изхожданията, при все че 5 месеца бе на кърма.

И Аптамил, и Нутрилон, и Милумил са си с пребиотици по принцип Peace
Аптамил бяха първи  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 029
Нутрилон с пребиотици, моята дъщеря с него си регулира изхожданията, при все че 5 месеца бе на кърма.

И Аптамил, и Нутрилон, и Милумил са си с пребиотици по принцип Peace
Аптамил бяха първи  Simple Smile

Фризолака също е с пребиотици:) Моето диване пие фризолак и ака по два пъти на ден . Дъщеря ми също пиеше Фризолак, ама тогава нямаше пребиотици:) И пак акаше по два-три пъти на ден. Явно зависи от детето Simple Smile

# 9
  • Мнения: 27 524
То вече май всички млека са с пребитоици, така и трябва.
Аз от Фризолак бягам далече и не съм много наясно с него.

# 10
  • Мнения: 6 029
То вече май всички млека са с пребитоици, така и трябва.
Аз от Фризолак бягам далече и не съм много наясно с него.

аз пък бягам от НАН, мирише ужасно Sick

# 11
  • Мнения: 27 524
От него също  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 111
Оставих НАН точно заради проблема с акането, Новалак давам, мисля, че го няма сега в България.

# 13
  • Мнения: 391
Нутрилон комфорт.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ние точно от Аптамил се запекохме, Фризовом не  помогна, напротив стана даже по-зле. Сега сме на Милумил и ака 2-3 пъти на ден. С него и баткото си оправи запека, когато беше бебе, преди това беше на НАН. Но всичко си е до дете, племенникът ми израстна с Фризолак и нямаше и помен от запек. А и веднъж на ден акане не е зле за дете на АМ. Може да пъшка от коликите. По принцип не е хубаво да се сменя АМ, само в краен случай. Не, че аз не смених 3 вида, но беба си знае какво й беше. Първо бяхме на Фризолак, по съвет на доки минахме на АПтамил, съответно беба се запече - акаше само с термометър, включих по 1 лъжичка фризовом към Аптамила, ефект нулев, даже стана по-зле. След това минахме на Милумил (а трябваше още в началото да си взема него, поне беше изпитано от баткото), но ефект в началото нямаше. Пи чаят на Блевит 2 седмици, от него започна да ака редовно и сега спрях чая, защото се регулира перисталтиката и си ака по 2-3 пъти на ден. Но щом акате по веднъж на ден не сменяй млякото, като започнете с пюретата нещата ще се оправят. А ако случайно се появи запек, пробвайс това чайче, наистина помага, а става за новородени и поне е само екстракт от плодове. Казва се "Блевит Л". Дано само някой не реши, че му правя реклама, защото ме обвиниха за това в една друга тема, а аз просто видях как действа и  за това го препоръчвам на ляво и на дясно.

Общи условия

Активация на акаунт