Диета при кърмачка!

  • 708
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488
Здравейте  Hug имам запитване! Може ли кърмачка да пази диета и по точно без въглехидратна?  newsm78Имам опасения да не се отрази на кърмата и да намалее. Течностите естествено на ги намалям, пия по 5 литра на ден. Благодаря предварително за отговорите.  bouquet

# 1
  • Мнения: 857
Според мен изчакай малко- бебчето ти е мъничко има време да отслабваш.
Но иначе според мен на всеки по различен начин му се отразяват диетите- на мен колкото и да се ограничавам не се отразява на кърмата. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 888
Със самото кърмене ще започнеш да сваляш килограми  Peace; защо наистина отсега си се захванала да отслабваш?!?По- важно е да дадеш добър старт на бебчето Heart Eyes, а аз след двете бременности много бързо смъкнах натрупаните килограми /даже доста повече/, без диети, а най- вече с кърмене на поискване и балансирано здравословно хранене, съобразено с моите и на децата нужди! Hug

# 3
  • Мнения: 865
Как успяваш да изпиеш 5 л. на ден ooooh!?
Не бързай с диетите, има време да отслабнеш.Храни се здравословно и повече разходки.

# 4
  • Мнения: 1 488
Само да допълня,че диетата не е крайна!Просто се лишавам от хлебни изделия картофи ориз бобени и сладки неща. Наблягам на салати и месо. Не говоря за драстични диети без да ям или нещо такова  Wink И за разходките всеки ден минавам по 10 км. От раждането си насам даже съм качила кила! Но аз всеки ден ям сладолед и сладки неща и да не казвам по колко хляб, че ме е срам  Embarassed А за водата, ами аз понеже съм бивша пушачка и мисля, че постоянното надигане на шишето ми помага да не мисля въобще за цигари  #Crazy

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз диета след раждането не съм пазила, но започнах да слабея след 2-рия месец. Така свалих бързо 4 кг, които имах в повече. Избягвах само сладкото. Иначе се движех доста. Така че, мисля е добре да не ограничаваш нещо драстично, а мъничко и наблюдавай дали се отразява на кърмата ти. А пък аз от страх си пийвах лактогонно чайче, за всеки случай.

# 6
Бебе Таня е на 4 месеца, а свалих 20 килограма. Не се лишавам от почти нищо - намалила съм малко количеството на приемана храна. Наблягам на плодовете и зеленчуците и се опитвам да избягвам тестените и сладки неща. Всяка сутрин ходя да тичам по 5-10километра, което стимулира кърмата. Иначе в къщи си върша домакинската работа сама, понеже не живеем с баби  Wink Иска ми се да сваля още малко, но има време ...  Wink

# 7
  • Мнения: 536
А според мен не може да се разчита само на това, че кърмиш за да се свалят килограми. Аз правя лунна диета, като вместо само на вода съм на диня. Много внимавам какво ям, ограничавам се доста и въпреки всичко за 3 месеца съм свалила само 5 кг. Имам да свалям още 5 Rolling Eyes Бебето е само на кърма като кърмя на поискване.

# 8
  • Мнения: 96
Аз също все още кърмя Калина, но съм пазила и различни диети, като ги избирах да са подходящи за кърмачки WinkА когато са по-строги пийвам и витамини допълнително.
При мен кърмата от една и съща диета понякога намалява, понякога - не. Мисля си, че по-скоро се дължи на психическото ми и физическото състояние в момента.
Пази си диетата, щом ще се чувстваш по-добре. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 488
Благодаря мамчета, това ме окуражи  Hug от 3 дни съм на диетата и определено се чувствам добре, а като съдя по малкия как си пълни памперса мисля, че кърмата ми не е намаляла  Rolling Eyes даже забелязвам, че бебето вече ака всеки ден, а преди беше запечен и акаше на седмицата 2 пъти, ама мъжката! Значи това с диетите и кърмата е мит или по скоро зависи какво ядеш! А относно движението galiavlkoleva аз нямам възможност да бягам, че няма кой да ми гледа дятито, но пък сме на киломитрични разходки в морската всеки ден  Wink Благодаря ви още веднъж   bouquet

# 10
  • Мнения: 842
Бебе Таня е на 4 месеца, а свалих 20 килограма. Не се лишавам от почти нищо - намалила съм малко количеството на приемана храна. Наблягам на плодовете и зеленчуците и се опитвам да избягвам тестените и сладки неща. Всяка сутрин ходя да тичам по 5-10километра, което стимулира кърмата. Иначе в къщи си върша домакинската работа сама, понеже не живеем с баби  Wink Иска ми се да сваля още малко, но има време ...  Wink

Бреййй, поздравления!!  Hands Clap  Това се казва постижение!

# 11
  • Мнения: 1 117
Аз диети не мога да пазя SadПо едно време понамалих сладкото и тестяното , но всяко чудо за три дни. Е свалям кила и имам още 5 , но има време . По-важното е бебе да е сито, след време пак ще бъда слаба.
Не бързай с диетата . Млако е бебчето и се нуждае от питателно млекце Wink

# 12
  • Мнения: 21
След раждането и по-точно след 40 ден на дъщеря ми  независимо от факта, че я кърмя и до настоящия момент/ днес направи 7 чмесеца/ започнах да пълнея и възстанових всички свалени килограми при раждането. Много пъти се залавях да започна диета и активен спорт, но като се поразрових в нета установих, че при бързо сваляне на килограми се отделят токсини от организма, които с кърмата попадат в организма на детето. Ето, защо отложих отслабването зца по-късен момент от живота си

Общи условия

Активация на акаунт