Запушен филтър на кафемашина

  • 8 768
  • 7
  •   1
Отговори
Обикновен филтър е, много ситен и е запушен е от многото наслагвания от кафето.
Не знам как да отпушва малките дупчици. казаха ми да го накисна в оцет. Ами държах я два дена - нищо не помогна.
Страх ме е, че ще го скъсам, ако използвам силна течаща вода или слаба пароструийка.
Филтърът не е сменяем.

# 1
  • София
  • Мнения: 752
пробвай да го накиснеш в разтвор на лимонтузо

# 2
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Не се сещам друг, освен да се опиташ да го измиеш с мека четка. Или да пробваш от продуктите за почистване на кафе машини- виждала съм в супермаркета. Има логика да чистят наслояванеията от кафе. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 430
Обикновен филтър е, много ситен и е запушен е от многото наслагвания от кафето.
Не знам как да отпушва малките дупчици. казаха ми да го накисна в оцет. Ами държах я два дена - нищо не помогна.


... дано се включиш и кажеш ако си отпушила дупчиците, че и нашата цедка така се запуши и за сега не знам какво да направя ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 312
Като се запушат миниатюрните дупчици на цедката сипвам в нея Мелио или Медикс за фурни. Така престоява 15-20 мин. После плакна с много гореща вода и малко оцет за неутрализиране на хим.съставки. Отначало се притеснявах за гумения уплътнител да не се скапе, ама нищо му няма. При твоя модел кафемашина не знам има ли към цедката гумено уплътнение и ако да, колко здрава е гумата. Моята кафемашина е Bosch за еспресо, ама при теб май става дума не за метална цедка, а за ония меките (пластмаса някаква) като за шварц. Ако е така, то със сигурност Мелиото няма да й навреди

# 5
  • Мнения: 574
За еспресо машина,мога да ти кажа какво пшмага при наслояването на котлен камък и кафе,но за филтър нямам предтава имам приятелка  с такава машина и досега не се е оплаквала,така че ако я видя или чуя тези дни ще попитам........може и да знае

# 6
  • Мнения: 7 430
...момичета, благодаря  bouquet
МирО я отпуши с една малка игличка - дупчица, по дупчица и стана Peace
Просто тук в Сливен водата е много варовита Confused и за това от сега нататък ще слагаме само мин.вода, а отделно една позната ми каза, че си купува едни прахчета, с които се почиства на 2-3 месеца кафемашината Wink ...още утре ще си купя  Wink

Ето това е

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 358
Мойта съм я чистила профилактично с тези прахчета. Много са ефикасни, резултата го видях най-добре при термоканата. Цялото и дъно беше побеляло от варовика и за 10мин. стана като нова. А стават и за ютии. Аз ги взех от Метро.

Общи условия

Активация на акаунт