Искам да питам...

  • 646
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте, мамчета!
Знам, че има доста теми за екземите по време на бременност. И аз имам такъв проблем. Имам 3 вида различни екземи на три места по ялото си (преди не бях имала никога). Единия вид на едното място се излекува, но останаха на другите 2. Едната е на ръцете ми. Лекаря каза, че не може да ме излекува на този етап, а чак след като родя, тъй като лечението ще стане само с инжекции. Въпроса ми е дали бебчето ми може да се зарази от мен при допира?  Sad

П.С. Тук е момента да споделя - ако някоя мама от Варна има проблеми с екземи по време на бременност горещо препоръчвам д-р Георги Томов! Тази, която той излекува се мъчиха да я излекуват 5ма дерматолози за 3 месеца, но без резултат!

# 1
  • Мнения: 4 496
И аз имам екземи,ходила съм при доц.Томов,каза ми,че е от алергията към домашен прах,а се оказа невродерматит.Но каквото и да е,не съм заразила никого досега. Grinning

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Екземите по принцип се получават от контактен дерматит или невродермит. Моето дете имаше непрекъснато през първата си година. Аз имам от никел и от време на време ми се появяват. Не съм се притеснявала че аз мога да го заразя или той мен. По принцип се търси причинителя на екземите. Мисля че и лечението може да е с някакви кремове, които няма да навредят на плода. Посъветвай се и с хомеопат.
Успех!

# 3
  • Мнения: 2 100
И аз имам екземи,ходила съм при доц.Томов,каза ми,че е от алергията към домашен прах,а се оказа невродерматит.Но каквото и да е,не съм заразила никого досега. Grinning

Незнам как е доц. Томов, но Г. Томов е сина му, той ми помогна.
Притеснява ме факта, че имунната система на бебчетата е много слаба и незнам дали ще повлияе...Засега се успокоявам, че не е проблем и ще мога да си гушкам бебето без притесняния  Hug

# 4
  • Мнения: 2 100
Екземите по принцип се получават от контактен дерматит или невродермит. Моето дете имаше непрекъснато през първата си година. Аз имам от никел и от време на време ми се появяват. Не съм се притеснявала че аз мога да го заразя или той мен. По принцип се търси причинителя на екземите. Мисля че и лечението може да е с някакви кремове, които няма да навредят на плода. Посъветвай се и с хомеопат.
Успех!

Лекувала съм се с адски много неща. Пих хапчета (които в последствие се оказа, че са вредни за бебо), мазах се с всякакви мазила и това 3 месеца. Всички лекарства, които лекуват екземи са малко или много вредни за бебето, затова съм готова да изчакам колкото е необходимо, за да започна да се лекувам, само за бебчо се притеснявам

# 5
  • Варна
  • Мнения: 773
мазала съм се с какво ли не, но от Abricort  минават след няколко намазвания.

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
нали всичко става под лекарски контрол и те знаят че си бременна. По някога се налага да се взимат лекарства. Аз също съм пила лекарства на които пише че при бременност се взимат само по преценка на лекаря. Но са ми били предписани. Имах тежък тендовагенит, който не можеха да лекуват докато кърмех. Цяла година търпях, но примерно при този случай казаха че нищо не мога да взимам заради кърменето. Така че изчаках.
Не съм вманиачена за хомеопатията, но на мой познат му излекуваха сенната хрема, а тя беше жестока. Аз лично не съм опитвала хомеопатия за кожен проблем, но съм чела че може да се помогне, когато за традиционната медицина има пречка.
А може би е най добре да изчакаш. Но след това следва кърменето и сигурно и това ще е причина за изчакване. Дано бързо да се решат проблемите ти.

# 7
  • Мнения: 2 100
Drina, наистина мисля да изчакам, освен ако не стане натърпимо. Ще се пазя - от днес мия с ръкавица на дясната ръка чиниите (не е толкова зле) и ще се мажа вечер с крема, който ми остана от другата екзема.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Имах подобен проблем и то на лицето. Мазах се само с един балсам на д-р Тайс. Понамаля но си стоеше. Изчезна самичка скоро след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт