Втрещих се!

  • 5 670
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
  Здравейте отново. Прочетох следната статия във вестник "Стандарт": "Стотарка на ден гълта плажът" - http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-07-28&article=197708

   Това нормално ли е според вас? 2,50 лв. парче пица, 350 лв. таксито от Златните до Бургас и т.н.? Живо обирджийство! И после се чудят защо има фалирали хотелиери.  Sad

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 13:21 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 2 550
таксито от бургас до несебър е 50-60 лв
нищо не може да ме изненада вече  Tired
за българите вече е по-евтино да почиват в турция

# 2
  • Мнения: 3
   2 лв. бил варения геврек.  Shocked Не са нормални. Не ги ли е срам тия, не знам... А някои си позволяват да слагат бариери на плажовете и да пускат на плажа срещу вход. А крайбрежната плажна ивица е изключителна държавна собственост, т.е. публична или на всички нас. Айде, писна ми от тарикати! От въздуха изкарват пари на наш гръб  Close

# 3
  • Мнения: 3 251
Едно шише с мин. вода-0,500 л. е 2 лв. в Слънчев бряг и то в супермаркет..

# 4
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 781
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing

Е, къде да си починат хората тогава?  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 187
Не, не е нормално според мен, но това е положението !

# 7
  • Мнения: 3
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing

   Не са, не са.  Sunglasses И пари да ми дават, няма да ида (шегувам се).  Grinning Въпросът е, че се прекалява с криворазбраното понятие "пазарна икономика". Това си е чисто кожодерство. Лично аз предпочитам спокойните места. Миналата година по принуда изкарах 5 дена на Приморско, но след това бях седмица на Крайморие. Тая мисля да ида на къмпинг в Обзор.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 455
Миналата година се втрещих,като видях,че в Мак Доналдс на Златните цените бяха двойни.Шейк-4,00лв.,Детско Меню-8,00...и тн.,а и в детското меню нямаше играчки Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 158
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing
newsm10 а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?

# 10
  • Мнения: 2 018
   2 лв. бил варения геврек.  Shocked Не са нормални. Не ги ли е срам тия, не знам... А някои си позволяват да слагат бариери на плажовете и да пускат на плажа срещу вход. А крайбрежната плажна ивица е изключителна държавна собственост, т.е. публична или на всички нас. Айде, писна ми от тарикати! От въздуха изкарват пари на наш гръб  Close


Бариери има, защото държавата не може да си ги стопанисва - плажовете! Дава ги на частници, които почистват пясъка, има и добри  заведения! А ако искаш без вход - ела на централния във Варна...цигани, чалга и ужасна мръсотия! Но ти гарантирам, че варненец няма да срешнеш там!

Ама сега някой да не си помисли, че защитавам високите цени - не! И аз съм потърпевша като вас!

# 11
  • Мнения: 3
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing
newsm10 а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?

   Успокой се малко, де. Просто си приказваме. Не възприемам мнението ти по следните причини:
   1.Концесията на плажната ивица се решава централно и на всички ни е достатъчно пипето, за да се сетим на кого се раздават и срещу какви пари.
   2.Струва ми се пресилено продавачите по плажовете да плащат такива суми. Това означава на сезон да се продават около 10,000 геврека. При положение, че тук в София фурните ги продават по 30-35 ст., сметни сама каква е надценката.
   3.По повод последното ти изречение - не смятам, че някой може да ме ограничава, още по-малко да ми забрани да почивам на морето в собствената си Родина. Не, не съм длъжен да ида на море, нито зимата на планина, но, като помислиш малко, друго какво ми остава? Може би да се гръмна?  newsm78

# 12
  • в гората
  • Мнения: 1 486
...ама да не са започнали нещо насила да ви карат да ходите на Златните.... newsm78. Щото ако е така, кофти работа.... Laughing
newsm10 а вие замисляли ли сте се,че има концесионери по плажовете,на които тези продавачи на царевица,пица и тем подобни,плащат наеми??????вие в час ли сте с тия неща.за едно заведение на плажа се плаща се плаща от 15 до 20 000лв на сезон.това някой знае ли го???
никой се е длъжен да ходи на море,нали така?

никой не е длъжен да ходи на море, но и теб никой не те задължава да взимаш заведение на плажа срещу 15 - 20 хил. лв. на сезон. но всеки си прави сметката, нали така? Wink

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
През последните 3г. в които сме плажували, не съм виждала нито един търговец на плажа. Бил той мургав, бял или мелез.
Та не мога да коментирам/вярвам на написаното в статията.

# 14
  • Мнения: 503
Височки ми се виждат тези цени! Но пък от какъв зор някой ще ходи от Бургас до Златните или обратно с такси? И още една питанка- На концесионерите като им идва нанагорно да вземат заведение на плажа, защо тези кръчми се роят лавинообразно?

Общи условия

Активация на акаунт