На колко седмици и месеца по колко милиграма да изяжда?

  • 1 282
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили мами,
има ли някъде таблица в която да пише по колко да изяжда бебето според възрастта си?
Храня с адаптирано мляко.
Скоро ще стане не 2 месеца Heart Eyes

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 01:01 от Vivi

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Различни начини за определяне на порцията съм чела. Най-използвания е на колкото месеца е бебето отпред слагаш единица а отзад нула. Или ако е на 2 месеца - става 120грама. Не се сещам точно чий метод беше, четох го в един учебник по детски болести. Но все пак зависи колко пъти се храните на денонощието, ако яде по-рядко порцията ще е по-голяма, съответно ако яде 7-8 пъти ще е по-малка. В книгата на Лилия Трифонова е даден друг метод за определяне на количеството храна.Там е разделено така по месеци:
І.От 2-рата седмица до 2-рия месец неоходимото дневно количество храна възлиза на около 1/5 от теглото на детето. Това е максималното количество храна, което детето може да поема за денонощие, , без да възникнат храносмилателни смущения. Съответно в зависимост от това колко пъти се храни се определя и количеството на единичната порция.
ІІ.От 2-рия до 4-тия месец - 1/6 от теглото на детето.
ІІІ.От4-тия до 6-тия месец - 1/7 от теглото на детето.
ІV.След 6-тия месец - 1/8 от теглото на детето, но не бива да надвишава 1л.
Но всичко това са примерни показатели, децата дават отклонения в рамките на 20% според нея.

# 2
  • Мнения: 393
Погледни указанията на самото АМ, на кутията, там трябва да е упоменато на колко месеца - колко мл. трябва да изяжда детето.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 230
Погледни указанията на самото АМ, на кутията, там трябва да е упоменато на колко месеца - колко мл. трябва да изяжда детето.  Peace
Абсолютно. Сравненията с други млека могат да бъдат неуместни.
Друг е въпроса дали детето ти не е по-едро. Моето се роди доста голямо и винаги сме вървяли поне месец напред в количеството - ми гладна си беше иначе  Crazy

# 4
  • Мнения: 27 524
По принцип има ориентировъчни на кутиите на АМ.
Никога не съм ги чела и не съм се интересувала. Винаги съм се водила по детето като време и количество. Така прави и ти  Peace

# 5
Погледни указанията на самото АМ, на кутията, там трябва да е упоменато на колко месеца - колко мл. трябва да изяжда детето.  Peace
На мен количеството,което е посочено на кутията ми се струва прекалено много.Сега ядем по 160,а според указанието трябва да са 230мл #Crazy

# 6
  • Мнения: 1 230
Погледни указанията на самото АМ, на кутията, там трябва да е упоменато на колко месеца - колко мл. трябва да изяжда детето.  Peace
На мен количеството,което е посочено на кутията ми се струва прекалено много.Сега ядем по 160,а според указанието трябва да са 230мл #Crazy
Погледни броя на храненията - разликата идва от там. В западните страни храненията на ден са с 1 по-малко и затова количеството за едно хранене е по-голямо  Peace

# 7
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Синът ми хапва по 210мл. АМ, както пише на кутията (схемата е за 6 хранения), но аз имам вече едно заместено обедно. Никога не е ял по тази схема, която повечето доктори препоръчват - на месец по 110, на 2- 120 и т.н. Сега като сметнах колко е 1/7 от теглото му - ами точно си хапва по 210мл., а аз все се притеснявах, че му е много, ама и той гладен милия и лаком, като за 3 бебета ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 294
На кутията с адапте има примерна таблица.
Давай на детето само да определя количеството, което ще изпие.
Аз карах на принципа-изпие ли го до дъно, зачи не е било достатъчно млякото и приготвях още 30мл.
Ммммда и бебетата са хора като нас.На мене ако ми се яде една филия хляб, никой не може да ме накара да изям 2, защото така трябвало Wink

# 9
  • Мнения: 46 484
... Аз карах на принципа-изпие ли го до дъно, зачи не е било достатъчно млякото и приготвях още 30мл. ...

И аз. Бебетата не са машини и не са еднакви, всяко има различни нужди, спазвай пропорциите за приготвяне, другото няма значение.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Ох, и аз го имам този дерт!  newsm78 Моят Шош от АМ и кашата не изяжда повече от 90 мл; в мноооого редки случаи - 120, но ела виж как от млечните напитки на Нестле излочва по 150-240 мл!  #Crazy

Да прави к'вото иска - голямо момче е вече!  Crossing Arms Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 111
а като говорим за количеството на млякото - имате в предвид милилитрите вода,която се сипва в шишето или полученото готово разтворено мляко newsm78
защото аз сипвам вода 120 мл,но като добавя 4 мерителни лъжички Аптамил и количеството се вдига към 140 мл

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Погледни указанията на самото АМ, на кутията, там трябва да е упоменато на колко месеца - колко мл. трябва да изяжда детето.  Peace
Peace
а като говорим за количеството на млякото - имате в предвид милилитрите вода,която се сипва в шишето или полученото готово разтворено мляко newsm78
защото аз сипвам вода 120 мл,но като добавя 4 мерителни лъжички Аптамил и количеството се вдига към 140 мл
На кутията си пише например 120гр + 4 лъжици АМ=140гр 2 месец

# 13
  • София
  • Мнения: 212
Важно е като се пише колко мл да се уточни КОЛКО ПЪТИ В ДЕНОНОЩИЕТО ????

# 14
  • Мнения: 2 336
за нашата възраст пише че трябва да изяжда по 170мг. а ние много рядко изяждаме 120мг. обикновено ядем по 90

Общи условия

Активация на акаунт