НАЦЕПЕН КОРЕМ - МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!!!

  • 5 512
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
  От тази седмица влизам в 8-ми месец и от един месец не си бях поглеждала корема от пъпа надолу, защото не се вижда освен с огледало, но бях спокойна, че използвам лосион за тяло с мултивитамини на Ейвън и мислех, че няма да се нацепя. Но какво установих тази седмица ... ужас  Cry Cry Целият ми корем от пъпчето надолу ми е нацепен и като се видях в огледалото ми стана лошо. И още по гадно ми стана когато тази сутрин след като станах и видях на гащичките ми кръв - нацепеното на едно място беше станало на раничка и беше текнало малко кръв. А СЕГА ...??? КАКВО ДА ПРАВЯ??? Може ли по някакъв начи да се заличи нацепеното след като родя или така ще си остана завинаги и никга повече няма да ходя по голо коремче? И има ли смисъл да се мажа изобщо, като не съм спирала да се мажа през последните 2 месец и въпреки това съм стигнала до тук???[/b] Tired

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
О, милата!
И аз в девети месец с огледало забелязах 3 тъмни четри, добре, че изсветляха, но след като отслабнах, около пъпа се появиха леки стрии.
Мажи с много, много мазен крем. Няма да изчезнат, но поне да не са дълбоки и да не се появяват нови.

# 2
  • Мнения: 676
Малко е късничко, но си вземи крем против стрии на Мустела или на Мама Дона на Чико и двата са много хубави - едва ли ще се махнат вече появилите се стрии, но поне може максимално да се намалят белезите.Още отначалото откъм 4-ия месец е трябвало да се мажеш с крем за стрии, а не с мазни кремове, но дано тези двата, които съм ти казала намалят пораженията до минимум.

# 3
  • Мнения: 689
Малко е късничко, но си вземи крем против стрии на Мустела или на Мама Дона на Чико и двата са много хубави - едва ли ще се махнат вече появилите се стрии, но поне може максимално да се намалят белезите.Още отначалото откъм 4-ия месец е трябвало да се мажеш с крем за стрии, а не с мазни кремове, но дано тези двата, които съм ти казала намалят пораженията до минимум.
Още от началото на 4-ти месец се мажех с Мама Дона на Чико и пак ми се появиха стрии. Явно при всеки е много индивидуално и ако самата кожа е предразположена към появата на стрии, то с каквото и да се маже, пак ще се появят.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Нищо не можеш да направиш. Стриите се дължат на това, че кожата ти не е достатъчно еластична. А това не се предотвратява с кремове. Или се цепи или не. Гени.

# 5
  • Мнения: 526
Нищо не можеш да направиш. Стриите се дължат на това, че кожата ти не е достатъчно еластична. А това не се предотвратява с кремове. Или се цепи или не. Гени.

За съжаление е точно така.Щом веднъж са се появили,няма махане,с каквото и да мажеш,но все пак не спирай кремчето.Дано поне предотвратиш появата на нови Peace

# 6
  • Мнения: 864
Нищо не можеш да направиш. Стриите се дължат на това, че кожата ти не е достатъчно еластична. А това не се предотвратява с кремове. Или се цепи или не. Гени.

За съжаление е точно така.Щом веднъж са се появили,няма махане,с каквото и да мажеш,но все пак не спирай кремчето.Дано поне предотвратиш появата на нови Peace
За съжаление е така,няма махане вече.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Нищо не можеш да направиш. Стриите се дължат на това, че кожата ти не е достатъчно еластична. А това не се предотвратява с кремове. Или се цепи или не. Гени.

абсолютно,но ти все пак опитай с Мустела .Кожата трябва да бъде добре хидратирана!

# 8
  • Мнения: 34
Мустела против стрии, а ми препоръчаха и на Виши против стрии и по 5 броя Витамин С на ден!Ще видим дали помага, аз незнам, но така ми каза лекар.

# 9
  • Мнения: 493
Според мен дали ще се мажеш или не,ако кожата ти е предразположена към нацепване ще се нацепи с каквото и да я мажеш.Добре е да е хубаво хидратирана за да не се изсушава,както с кремове,така и с душ-гелове,сапуни и т.н.Много е вероятно след раждането да ти избледнеят стриите,няма да се махнат,но продалжавай да хидратираш много добре кожата PeaceУспех Hug

# 10
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Наистина нищо не можеш да направиш за вече появилите се стрии, но продължавай да се мажеш!   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 157
и на мен виши ми хареса повече от мама дона на чико,ако си решила все пак да си  вземаш нещо,де-попива и омекотява много по-добре,ако знаех щях още в налото да почна с него.Успех с мазането

# 12
  • Мнения: 54
Всичко е до тип кожа.
Аз се мажа от повече от 6 години непрестанно с най-различни кремове и пак се нацепи целия ми корем в 8-ми месец...

Сега ползвам масажното масло против стрии на Икаров и доста избеляха.

И нещо освежаващо: аз съм супер "кокона" и доста суетна  Wink , но щом имам едно такова малко съкровище, което обожавам, вече изобщо не ми пука колко стрии имам!

# 13
  • Мнения: 4 496
Ще избелеят с времето,но продължавай с мазането,за да не се появяват нови.Щом този крем не ти е помогнал много,смени го .В аптеките има много продукти за бременни,и майчетата са ти препоръчали доста марки,така,че не се отчайвай,важно е бебчето ти да е живо и здраво!!! newsm10

# 14
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Имаше някакъв серум на Чико,за вече появили се стрии,но аз лично не съм го ползвала и не знам дали действа... newsm78
Знам и за Лиерак на ампули.

Общи условия

Активация на акаунт