преустройство на апартамент-давайте идеи!

  • 8 300
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 085
в ето този апартамент би трябвало да живеем след около година Grinning Има неща, които най-вероятно ще трябва да променим.Определено не ми харесва дългият тесен коридор срещу вратата, както и разположението на WC-то ooooh!(съпругът много държи да имаме отделно WC Crazy) Много ми се искаше да имам дрешник или поне вградени гардероби, но поне аз не виждам как може да стане Cry Ако  имате някакви идеи.... Hug-много ще ми помогнете!

# 1
  • Мнения: 292
в ето този апартамент би трябвало да живеем след около година Grinning Има неща, които най-вероятно ще трябва да променим.Определено не ми харесва дългият тесен коридор срещу вратата, както и разположението на WC-то ooooh!(съпругът много държи да имаме отделно WC Crazy) Много ми се искаше да имам дрешник или поне вградени гардероби, но поне аз не виждам как може да стане Cry Ако  имате някакви идеи.... Hug-много ще ми помогнете!

Продавате апартамента и строите къща  Wink
Това е начина, правите си всичко на проект и готово Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 896
Много си ви е хубав апартамента.Аз не бих променяла разпределението.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Можеш да махнеш стената на гърба на кухнята и да вкараш антрето в площа на всекидневната - 9.6 км метра не са малко. В този случай аз бих сложила врата за спалните на мястото, където сега е печката. Можеш да направиш долната спалня с преход от хола и така да имаш място за по-голям гардероб на горната й стена. Можеш да махнеш тоалетната, ако не сте много хора или не държиш на нея. Аз преди време реших, че предпочитам въпросното помещение да ми е килер.
Това са само идеи - всичко зависи, колко души ще живеете и какво предпочитате. Излишно е да ти казвам, че архитект би те посъветвал най-добре за разпределението. Най-малко, защото така или иначе сигурно ще имаш нужда от чертежи, които да дадеш на инвеститора, за да направи преустройството. На мен ми харесва, че спалните са с прилични размери, а не като повечето сегашни кутийки от 9-10 кв. м Същото важи и за банята.
Успех!

# 4
  • Мнения: 647

Така по-добре ли е?
Имаш бонус и дрешник но твърде малък , като гледам схемата се получава около 0.9 м2 , който можеш да си направиш като вграден гардероб. А разширението което се опитах да направя се оказа само изцяло в полза на кухнята  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 085
много интересни предложения   bouquet
А за терасата нещо може ли да се измисли?Апартамента ще е на последен етаж, а терасата е с перголи Tired

# 6
  • Мнения: 647
На мен също ми предстои следващата година да се местя в подобен апартамент , но успях да се преборя с мъжа ми да преустроим в килер/перално  втората тоалетна. Твърдеше , че като ни дойдели гости щяло да бъде по-удобно. #2gunfire #2gunfire
Ще давам 80-90 000 евро да им е удобно на гостите  ooooh!
Така , че моето мнение е да опиташ да се пребориш с него по този въпрос.Ако успееш ще имаш много , много място  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 085
наистина, донякъде е удобство втората тоалетна, още повече, че е само 1.5 кв.м., обаче разположението и е много тъпо.Мисля си дали може да се завърти с широката страна към дневната(там където в момента е антре) newsm78 Ама ще трябва тръби да се местят......
Кажете някоя лесна програма за инт.дизайн

# 8
  • Мнения: 2 865
Като гледам коридорите са доста тесни и няма място за вградени шкафове. Определено ще почувствате липса на място за прибиране на разни неща. Най-добре вместо втора тоалетна мястото да стане дрешник. Неоценимо по-голямо удобство отколкото втора тоалетна за гости. Помисли си - прахосмукачки, легени, кофи, на какви ли не неща трябва да се намери място.

Иначе ми харесва апартамента и не мисля че може да се измени кой знае колко към по-добро.

# 9
  • Мнения: 1 896
Подкрепям Аризона-ако искаш преустрой си едната тоалетна в дрешник, но не променяй разпределението.
Варианта, който ти предлага krasian не е удачен,защото за да стигнеш до която и да е от останалите стаи трябва да минеш през дневната.

# 10
  • Мнения: 647
Подкрепям Аризона-ако искаш преустрой си едната тоалетна в дрешник, но не променяй разпределението.
Варианта, който ти предлага krasian не е удачен,защото за да стигнеш до която и да е от останалите стаи трябва да минеш през дневната.
Нямаше друг вариант , защото условията и са 3:
1. Да запазим тоалетната / която е поставена на такова място , че.../
2. Да няма дълъг коридор
3. Да има дрешник
Не защитавам варианта който предлагам защото е "мой" , а защото като се вгледах в размерите на коридора  ooooh! - 90 см широк и 4.10 метра дълъг. Та това си е жив тунел.

# 11
  • Мнения: 1 896
Нямаше друг вариант , защото условията и са 3:
1. Да запазим тоалетната / която е поставена на такова място , че.../
2. Да няма дълъг коридор
3. Да има дрешник
Не защитавам варианта който предлагам защото е "мой" , а защото като се вгледах в размерите на коридора  ooooh! - 90 см широк и 4.10 метра дълъг. Та това си е жив тунел.

Да, така е. Според  обаче мен е по-добре коридор тип "тунел", отколкото да се създават изкуствено преходни стаи(особено в този случай, когато преходна остава цялата останала част от апартамента).Оостава откит и въпроса дали е възможно  така да се разместят стените-някоя може да е носеща или да има 'скрити' колони в нея,които няма как да се премахнат.Въпреки,че като гледам  в случая стената май е само преградна, но е трудно да се прецени само от разпределението.
Все пак авторката ще реши  сама как да постъпи-ние сме и дали идеите си и сме изразили мнението си.Важното е тя да се чувства удобно и комфортно в жилището си.
Добре ще е да се включи и архитект по темата-ще ми е интерсно да прочета мнението му.

# 12
  • Мнения: 2 085
Аз нямам нищо против дневната да ми е преходна, дори го предпочитам пред безполезни коридори Peace Доколкото се ориентирах по скицата, има само една колона-зад комина.
Благодаря ви за идеите  bouquet  ще чакам още Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Сега обръщам внимание, че ако махнеш тоалетната при входа можеш да направиш малко антре, примерно 2 на 2 и така отново да си имаш антре. Съответно във хола се влиза както досега. Банята ти е голяма и винаги има вариант да я разделиш на баня и тоалетна и частично да решиш проблема с тоалетната.
Също така си мисля, че ако гардеробното помещение е много важно в твоя случай, може да се направи такова вляво от входа на голямата спалня - мах ~2 на 2.5 и за сметка на широката спалня - но все пак по-голямо от възможния свободностоящ гардероб.
Само давам идеите, които ми хрумват - знам, че всеки си има конкретни изисквания и очаквания към жилището си.

# 14
  • Мнения: 98

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 09:40 от ени

Общи условия

Активация на акаунт