Съхраняване на кърма в хладилник в шише?

  • 6 194
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Мили мами с опит в съхраняването на кърма, споделете, моля, може ли да се съхранява кърма в хладилника директно в шишето, от което ще пие бебето.

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 10:19 от grimka

# 1
  • Мнения: 276
Зависи за колко време. Ако е за следващото хранене, според мен не е проблем. И аз така съм правила по някога. Виж за по-дълго време според мен не става Wink

# 2
  • Мнения: 96
Налага ми се за 3 хранения да изцедя, но те са за довечера и утре сутринта. Нямам специални контейнери и шишетата ми се струват най-чисти и съответно подходящи за целта. Мислите ли, че може да е проблем това, че не са херметически затворени?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз не виждам проблем.
Ето това го извадих от библиотеката: Прясна кърма може да бъде държана в хладилник за над 8 дни. Съхранявайте млякото на гърба на хладилника, а не на вратата. Ако млякото е държано на стайна температура или в охладител преди да бъде поставено в хладилника, времето за безопасно съхранение може да бъде намалено.

А ето я и цялата статия: Указания за съхранение на кърма

# 4
  • Мнения: 96
Nikki, и аз четох статията. Не намерих нищо за това дали трябва да е херметически затворена кърмата. Предполагам, че щом не е упоменато изрично, не се предполага. Май ще пробвам така. Иначе не ми хрумва в какво друго да я сложа.
Моля, ако има мами, които са го правили, кажете в какво я съхранявате?

# 5
  • Мнения: 2 829
Нямам личен опит, обаче имам приятелка, която вече година кърми с помпа и храни бебето с биберон.
Тя винаги държи кърмата в биберона, от който ще пие после бебето.
Какво значи херметически затворен съд, след като няма начин да изкараш въздуха, без да свариш кърмата?
Спокойно си я дръж в биберона и приятно изкарване там, където отиваш Grinning

# 6
  • Мнения: 96
yanast, благодаря много! Simple Smile Успокоих се. Все пак не знам дали изобщо ще тръгна, защото май ще пробива първият зъб Praynig

# 7
  • Мнения: 674
 И аз мисля, че не е проблем да стои в шише. Иначе аз ползвам едни чашки на Авент, които имат капачки на винт и са много удобни за тази цел. Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз я оставям в шишето, така както съм я изцедила, а акошишето митрябвая пресипвам в чашка за еднократна употреба / от тези за кафе/ и покривам с фолио.....

# 9
  • Мнения: 1 449
шишетата ми се струват най-чисти и съответно подходящи за целта.
Само така я съхранявам. Никакви проблеми.

# 10
  • Мнения: 73
Имам няколко шишета, предварително стерилизирани, в които съхранявам кърмата в хладилника, след като я изцедя.Използвам ги после директно за хранене като ги загрявам направо на течаща топла вода. Досега не съм имала проблем, а се храним само по този начин (с изцедена кърма) вече бая време Grinning.

# 11
  • Мнения: 96
Благодаря, мами!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт