Кой лекува зачервено гърло с антибиотици?

  • 2 022
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
  Здравейте моя бебок(7 мес.)днес вдигна темп.37,9гр и  има зачервено гърло.Смъкнах засега темп.с панадол,но ми дадоха и антибиотик за всеки случай,който не искам да давам.Кажете вие как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 27 524
Бих потърсила още едно мнение. Ако се припокрие - ще го дам.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Не бих дала в никакъв случай антибиотика! А и температурата не бих смъквала... Такава температура не се смъква, а се оставя да помогне на детенце да се справи с болестта! Peace

# 3
  • Мнения: 865
  ,но ми дадоха и антибиотик за всеки случай
Направо ме вбесяват такива доктори. АБ не се дава за всеки случай.Потърси  мнение  и от друг педиатър.

# 4
  • Мнения: 1 919
  ,но ми дадоха и антибиотик за всеки случай
Направо ме вбесяват такива доктори. АБ не се дава за всеки случай.Потърси  мнение  и от друг педиатър.

# 5
  • Мнения: 2 070
Не бързай с АБ,аз ли4но из4аквам три дни-ако няма други симптоми като кашлица или затруднено дишане.Давам сироп4е ФИТОЛОР и сироп за температурата.Ве4е пове4е от година минаваме без АБ.Това епо препоръка на нашия педиатър.Но винаги ходим до лекаря да я прегледаи ако е само гърлото това ни е ле4ението.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако температурата е спаднала или се задържа под 38, не му давай антибиотика, най-вероятно сте лапнали вирус. Успех Peace

# 7
  • Мнения: 545
Температурата е нормално явление при възпаление в организма, каквото е и "зачервеното гърло". То такава диагноза "Зачервено гърло" по принцип няма - обикновено става дума за ангина (в добрия случай), която ако се лекува правилно се оправя за 3-4 дни. Ако не се вземат мерки обаче, може да стане гнойна, което вече си е проблем, особено за малко детенце - може да се стигне и до инжекции. Не искам да те плаша, аз също не бих дала на детето си антибиотик "за всеки случай", но ако температурата не спада 2 дни, няма начин да го избегнете, защото това означава, че организма на човечето не може да се справи сам с инфекцията и трябва "помощ" отвън.
Само преди седмица мъжът ми, който е на 38 г. изкара ангина, която хвана незнайно как, вдигна висока температура (38-39) и 3 дни упорито отказваше да отиде на лекар, като твърдеше, че всичко ще мине от самосебе си... Е, след 3 дни в леглото, чувствайки се като парцал, все пак отиде на лекар и антибиотика не му се размина.

Общи условия

Активация на акаунт