Kak da kaja na horata da ne mi celuvat deteto

  • 1 694
  • 27
  •   1
Отговори
Sorry za latinicata,6te bada kratka, molja dajte mi savet kak da kaja na horata da ne mi celuvat deteto.Njamam protiv da se zanimavat s nego, no njakoi vaob6te ne se saobrazjavat i go mljaskat dosta seriozno po liceto , racete-a to e malko i si lapa ra4i4kite. Iskam da sam takti4na, no osobeno s po-blizkite hora mi e trudno da im kaja da ne go pravjat. Embarassed

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Ами няма как - неудобно е. Макар че както се калява, така и може да е опасно.  Може примерно да измислиш, че му е излязъл обрив и лекарите са казали известно време да не се целува...

# 2
  • Мнения: 2 723
Aз си казах направо.
Не помня да съм си измисляла причини, казвах, че е малък, лапа си ръчичките, има микроби навсякъде и така...
Да не ти пука - това е твоето дете Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Кажи им направо - "Не ми целувайте детето по ръцете и лицето (а само по крачетата или петичките, например, за да им оставиш все пак някаква площ за целувки на бабите. Confused) . Малко е още, всеки си разнася разни бацили и микроби, които не искам отсега да съжителстват в организма и на моето дете."

Раз и фрас! Naughty Отведнъж им го кажи.  Naughty Naughty
Не разчитай на намекване и на погледи, за да се сетят. ooooh!
В края на краищата ти си майката и ще се съобразяват с теб и със здравето на детето. Crossing Arms

# 4
  • София
  • Мнения: 344
Съвсем направо казваш, че се тревожиш като го целуват по лицето и ръчичките и толкова.
Аз пък мисля, че с близките е по-лесно да се разбереш.

# 5
  • Мнения: 3 500
Кажи, че има чувствителни бузки и веднага се обрива. Винаги така съм се измъквала.

# 6
  • Мнения: 374
че е малък, лапа си ръчичките, има микроби навсякъде и така...
Да не ти пука - това е твоето дете Hug
Peace

# 7
  • Мнения: 14 133
Aз си казах направо.
Не помня да съм си измисляла причини, казвах, че е малък, лапа си ръчичките, има микроби навсякъде и така...
Да не ти пука - това е твоето дете Hug
Peace

# 8
  • Мнения: 603
Оххх, говори ми, говори!
Баба ми по бащина линия е с цифром и словом 3 зъба в устата и съответно не й се занимава да ги мие. Всеки път като отидем на гости се боря с неустоимото й желание да "лигави" детето.
Решението го намерих наскоро - казах й, че се притеснявам когато някой ми целува детето и не позволявам дори на най-близките да го правят. Майка беше там и потвърди. От тогава нямам проблеми.
До следващия път......... май

# 9
  • Мнения: 2 336
Мен тази показна обич винаги много ме е дразнила. Не обичам да ми целуват детето. Ама и то вече не обича - та не дава.
И аз мисля, че директно трябва да кажеш.

# 10
  • Мнения: 1 207
И на мен ми беше гадно като дойдат на гости някви баби на нашта баба и като го почнат,ама аз и казах да им прави забележка,защото не ми е приятно,знам ли я каде  е бутала преди това.От нашта баба не ми е гадно,защото тя го гледа.

# 11
  • Мнения: 417
Ами няма как - неудобно е. Макар че както се калява, така и може да е опасно.  Може примерно да измислиш, че му е излязъл обрив и лекарите са казали известно време да не се целува...
Аз точно така направих и спряха да е целуват. Peace

# 12
  • Мнения: 1 919
аз бих им каала ДИРЕКТНО-обидени не обидени да не ти пука това си е твоето дете

# 13
  • Мнения: 836
Колкото и да ти е притеснено, казвай директно.
Сетих се мен как ме мляскаха едно време, едно щипане по бузите, едно лигавене беше...отврат.
Но, съм била и по-голяма явно, защото сама се дърпах и се бършех демонстративно.

Спомням си, че майка ми обясняваше на разни познати и роднини как не обичам да ме целуват.

# 14
  • Мнения: 817
Aaaaaa,с такива неща компромиси не правя.Казвам директно,кратко и ясно ,без да се впускам в обяснения.
Пък и нещо друго с мисля ,как въобще на някой ще му хрумне да целува бебе......................

Общи условия

Активация на акаунт