проблем с ходенето

  • 1 242
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
детето ми е на годинка и половина и за съжаление още не може да ходи. не може да се изправя сама само с помощ и цялата трепери когато го прави. не може и да лази. а иначе е много жизнена и енергична. водих я на рехабилитация но нищо не помага. не слагат конкретна диагноза. казват че трябва да ходим пак всеки месец, но имаме право на рехабилитация само 5 дни в месеца. през останалото време да се оправяме сами. ако има майки с подобен проблем нека ми пишат какво правят, защото вече доста съм се притеснила.

# 1
  • Мнения: 100
Може да се консултирате със специалисти от Болницата за рехабилитация на деца-Света София.Там се провеждат консултаций на деца с ДЦП и нервномускулни увреждания.Вие къде сте ходили на преглед и рехабилитация?

# 2
  • Мнения: 631
Според мен жената точно тази болница има предвид.....

Какво казват, че е на детето???? Каква диагноза предполагат???
Детето падало ли е?? Има много и различни фактори влияещи на изправянето и прохождането. Не се оповавайте само на едно мнение - потърсете мининум две и тогава предприемайте каквото и да било. Аз лично бих се посъветвала повече....

# 3
  • Мнения: 941
Таня,не си ли забелязала проблема по-рано?Откога ходите на рехабилитация?На невролог ходили ли сте,да не би да се касае за мускулна хипотония?Моя приятелка води бебето си на процедури в Токуда и е много доволна от резултата

# 4
  • Мнения: 160
моето дете проходи на 1 год и 8м.дори не се изправясе.запо4на да палзи едва на 1 год и 3м.
биах састо притиснена но мом4ензето ми от самото на4ало изоставасе при4ината бесе 4е е недоносен.
затова ако детето няма здравословни проблеми просто се успокои.

# 5
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Какво означава че не може само да се иправя, да се изправя без опора оставено само на земята или че и в кошарата не може?

Дъщерями е на 1г и също не ходи, което  не мисля че е проблем засега. Но ми прави впечетление че оставена сама на земята неможе да става сама без да се е хванала или подпряла за нещо та се чудех кога ще започне. Дали не е закъсняла?

# 6
Zdravei,
az imam podoben problem s moiata dushteri4ka.Na 1 g.i 4 m e.lazi,izpravia se na kolene,hodi kato se durji za mebelite,ne moje da se izpravia sama,samo s pomosht i nai- ve4e hodi kato pate, ne se puska da stoi prava sama i poniakoga (mn riadko)i treperiat rucete.Minahme prez Prof.Vladimirov v G.bania,prati ni na nevrolog v Universiteteska bolnica pri doc. Bojinova. Kazaha muskulna hippotonia no ot kakvo i zashto ne e iasno- izsledvaniata v norma. Bez diagnoza sme. Sega ste hodim na rehabilitacia, ako uspeem, kazaha che za nervno muskulni zaboliavania e dobre v Momin prohod.Ako imash pove4e informacia pishi,az pochti nishto ne moga da nameria.
Ne znan kakvo da te posavetvam i az imam nujda ot suvet ili informacia, no shte se radvam ako mi pishesh ili niakoi moje da me nasochi.
Blagodaria

Stanislava

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Предполагам, сте били в болницата за ДЦП.
Ние също сме минали оттам. Не ви ли предложиха платена рехабилитация след 5-те дни, покрити от касата? На мен първите дни ми показваха масажа и упражненията и ощо взето се понаучих и правехме и у дома каквото ми показаха. Само че тръгнахме доста по-рано на тези процедури и на година и 5 мес. детето проходи.
Ако на година и половина не се изправя и не лази, недейте да чакате и да се надявате да се самооправи. Има и занимания с плуване в басейна Спартак, но там също е платено, чувала съм, че мами водят проблемни деца и прохождат, плуването спомага за укрепване на мускулите.
Често пъти диагнозата е неясна, но може да се прави рехабилитация, която да укрепва физически детето.
Пиши във форума деца с увреждане, там ще получиш много отзиви и подкрепа.

Общи условия

Активация на акаунт